Паспорт

1. Соціально-економічна характеристика Петровірівської  об’єднаної територіальної громади

1.1. Загальна характеристика

Мінімальна відстань населених пунктів  до адміністративного центру   громади складає 2 км, максимальна - 18 км, що є в межах зони доступності до адміністративного центру.

Сполучення між селами - дороги з твердим покриттям.

Територія  Петровірівської територіальної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад що об’єдналися (сіл  Петровірівка, Ревова, Костянтинів, Польове, Новосвітівка, Розкішне).

Петровірівська ОТГ межує:

• на півдні  зі  Знамꞌянською ОТГ,
  • на півночі зі Старомаяківською ОТГ,
  • на заході  з Цебриканською ОТГ,
  • на  сході - з Коноплянською ОТГ.

Територія громади займає площу 18903,8 га

Гідрографічна сітка території представлена річкою  Великий Куяльник, ставками та озерами.

Площа лісового фонду становить   783,0  га лісосмуги та ліси змішані .

Площа земель сільськогосподарського призначення складає 11668,0  га

Площа земель запасу складає   10182,0  га

На території громади є родовища корисних копалин .

Населення громади становить 4411 чоловік.

1.2. Економічний потенціал громади

На території   ОТГ на податковому обліку перебувають 68 суб’єктів малого та середнього підприємництва: 20 юридичних та  48 фізичних осіб-підприємців.

В галузевій структурі сільського господарства переважає рослинництво.

Аграрний сектор громади спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, в тому числі  соняшника, ріпака,  кормових культур, плодів і ягід. Сільськогосподарські підприємства нарощують площі посіву сільськогосподарських культур.

Найбільші сільськогосподарські підприємства, що здійснюють діяльність на території громади: ПП «Жовтень» - 1145,00 га , СФГ "Мрія" - 543,6 га, ПСП "Церера" - 758,632 га ,   ПП "Новосвітівське" - 146,75 га,  ТОВ "Світанок-СМ" - 348,265 га,  ФГ ", ТОВ "Інтер-ком" - 2341,31га.

На території громади функціонує 19 закладів торгівлі, 2 заклади громадського харчування. 1 АЗС, 1 СТО, 1 аптека, ветеринарна лікарня

1.3. Інфраструктурне забезпечення

За діючою маршрутною мережею пасажирського автомобільного транспорту здійснюється перевезення по  3 автобусних маршрутах на районній маршрутній мережі, 1 автобусний маршрут на внутрішньо обласній маршрутній мережі . Проте частина населених пунктів не забезпечені транспортним сполученням. Разом з тим, завдяки вигідному територіальному місцезнаходженню на автошляху   М-05 Одеса - Київ через  села Ревова та Петровірівка  проходять маршрути автотранспортних засобів, що здійснюють міжрегіональне перевезення пасажирів (на Київ,  Кіровоград, Миколаїв, Умань тощо). Завдяки цьому задовольняються потреби жителів громади на міжобласні пасажирські перевезення.

На території громади газифіковано 2 населених пунктів: с.Петровірівка та с. Ревова.

Телефонним зв’язком забезпечені всі населені пункти громади.

Послуги поштового зв’язку надаються в селах Петровірівка та Новосвітівка відділеннями поштового зв’язку,  решті населених пунктів надання послуг поштового зв’язку забезпечують листоноші.

Послуги в сфері житлово-комунального господарства надаються приватними підприємствами та фермерськими господарствами за укладеними договорами.

Протяжність комунальних доріг на території громади складає 65,5 км. в т.ч. місцевого значення – 41,0 км., обласного значення –  15,5 км., державного значення – 9,0 км.

1.4. Заклади бюджетної сфери

За рахунок бюджету об’єднаної громади на її території функціонуватимуть:

•  3 заклади охорони здоров’я, а саме: 3 фельдшерсько-акушерських пунктів,  1 амбулаторія загальної практики сімейної медицини (с. Петровірівка);
  • 3 заклади освіти, а саме: 1 опорний  загальноосвітній навчальний заклад Петровірівський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" та філії в с. Новосвітівка - ЗОШ І-ІІ ст.,  в   с. Ревова  - ЗОШ І ст.
  • 6 закладів культури:  3 бібліотеки, 1 клуб, 1  Палац  культури,  1 історико-краєзнавчий музей;

1.5. Туристичний потенціал

Мальовнича природа, наявність  історико-культурних пам’яток, транзитне розташування є передумовами розвитку туризму в  Петровірівській громаді.

На території  Петровірівської громади знаходиться   історико-культурні та архітектурні пам’ятки, які внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а саме , синагога та старі єврейські  будівлі , храм святих Петра і Павла та  Свято – Успенська церква.