Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

II сесія VIII скликання

Позачергова II сесія VIIІ скликання завантажити

 

УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

позачергової ІІ сесіїVІII скликання

с. Петровірівка                                                          початок о 15.00годині
                                                                                   «01» грудня 2020року
                                                                     Зала засідань «Палацу культури
Всього обрано депутатів: 22
Присутні:20
22 визнаних депутатів сільської ради (список додається)
Відсутніх : 2


⦁    Про затвердження Статуту Петровірівської об’єднаної територіальної громади
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про затвердження Регламенту Петровірівської сільської об’єднаної територіальної громади
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про припинення  повноважень  Армашівської сільської  ради та Новосвітівської сільської ради в результаті реорганізації шляхом приєднання до Петровірівської сільської ради 
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про внесення змін до рішення I сесії VII скликання Петровірівської сільської ради від 16.01.2020 року № 09 -VII (із змінами)«Про затвердження структури і загальної чисельності апарату  Петровірівської сільської ради та її виконавчих органів»
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про створення фінансового відділу Петровірівської  сільської ради, затвердження Положення про фінансовий відділ та вжиття заходів щодо його державної реєстрації
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про утворення Армашівськогостаростинського округу на території Петровірівської сільської ради
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про призначення в.остаростиАрмашівської сільської ради 
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про утворення виконавчого комітету Петровірівської сільської ради, визначенняйого чисельності та затвердження персонального складу
Доповілає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про преміювання, надання матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питаньпрацівників  Петровірівської сільської ради
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення надбавок та доплат до посадового окладу голові Петровірівськоїсільскої ради
Демчукову Артему Сергійовичу на період каденції сільської ради
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради


⦁    Про преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення надбавок та доплат до посадового окладу секретарю Петровірівської сільської ради
Куцій Людмилі Прокопіївні на  період каденції сільської ради
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Зміни до бюджету
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради

⦁    Про створення  відділу освіти , культури, молоді та спорту  Петровірівської  сільської ради
Доповідає:Демчуков А.С. – голова Петровірівської сільської ради


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

позачергової ІІ сесії VІІІ скликання


Про затвердження Статуту Петровірівської 
об’єднаної територіальної громади
Березівського району Одеської  області

    З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних можливостей у здійсненні місцевого самоврядування об’єднаною територіальною громадою,  відповідно до ст.19, п.48 ч.1 ст.26 закону України  «Про  місцеве  самоврядування в Україні» Закону України « Про добровільне обєднання  територіальних громад» , з метою створення сприятливих умов для певної реалізації членами громади прав на учать у здійснені місцевого самоврядування, та подальшому розвитку інститутів безпосередньої участі громадян у вирішені питань місцевого значення та з метою врахування історичних, національно культурних , соціально-економічних та інших особливостей місцевого самоврядування  в Петровірівській ОТГ враховуючи результати громадських обговорень  проекту статуту Петровірівської ОТГ, проведених на території Петровірівської територіальної громади , сільська рада  

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Статут  Петровірівської об’єднаної територіальної громади Березівського району Одеської області (додається).

 2. Оформити необхідні документи та подати їх для проведення державної реєстрації Статуту Петровірівської об’єднаної територіальної громади Березівського району Одеської області відповідно до чинного законодавства України.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань місцевих природніх ресурсів, збереження навколишнього природнього середовища та благоустрою, питань прав людини , правової політики , місцевого самоврядування , Регламенту та депутатської етики.(голова комісії  Матющенко В.І.)
Сільський голова _____________ Артем ДЕМЧУКОВ
«01» грудня 2020року
№ 11-VІІІ
   «ЗАТВЕРДЖЕНО»
Рішенням  №11
 ІІ сесії VІІІ скликання
 Петровірівської сільської ради
                                                                                                Від 01грудня 2020  року
 
   Сільський голова__________ А.ДЕМЧУКОВ
 
 
 
 
 
СТАТУТ
Петровірівської сільської об’єднаної
територіальної громади

 
 
 
 
 
 
 


Зміст

Преамбула
Розділ І. Загальні положення
Глава 1.1. Загальна характеристика  Петровірівської сільської об’єднаної територіальної громади
Глава 1.2. Межі території громади та її географічне положення
Глава 1.3. Правова основа Статуту
Глава 1.4. Взаємовідносини громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями
Глава 1.5. Планування розвитку громади
Розділ II. Система місцевого самоврядування
Глава 2.1. Загальні засади організації та функціонування системи місцевого самоврядування територіальної громади
Глава 2.2. Територіальна громада - первинний суб’єкт права на місцеве самоврядування
Глава 2.3. Права та обов’язки членів територіальної громади
Глава 2.4. Форми участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування: загальні засади
Глава 2.5. Місцеві вибори
Глава 2.6. Місцевий референдум
Глава 2.7. Загальні збори (конференції) членів територіальної громади
Глава 2.8. Громадські слухання
Глава 2.9. Місцеві ініціативи
Глава 2.10. Органи самоорганізації населення
Глава 2.11. Індивідуальні та колективні петиції
Глава 2.12. Консультативно-дорадчі органи (громадські ради)
Глава 2.13. Участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування
Глава 2.14. Участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в територіальній громаді
Глава 2.15 Сільська рада
Глава 2.16. Сільський голова
Глава 2.17. Виконавчі органи ради
Глава 2.18. Сільський староста


Розділ III. Матеріальна та фінансова основа територіальної громади
Глава 3.1. Матеріальна основа територіальної громади
Глава 3.2. Фінансова основа територіальної громади
Розділ ІV. Відповідальність органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб. Контроль територіальної громади за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
Глава 4.1.Підстави та форми відповідальності органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб.
Глава 4.2. Форми контролю територіальної громади за діяльністю органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб.
Розділ V. Прикінцеві положення
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Преамбула
Цей Статут, відповідно до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів, визначає систему місцевого самоврядування  Петровірівської сільської об’єднаної територіальної громади, форми та порядок діяльності територіальної громади, її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів сіл, селищ та міст, які входять до складу об’єднаної територіальної громади.
Розділ І. Загальні положення
Глава 1.1. Загальна характеристика  Петровірівської сільської об’єднаної територіальної громади
Стаття 1.1.1.
   Петровірівська сільська об’єднана територіальна громада (далі-Територіальна громада) утворена шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл Петровірівска, Ревова, Костянтинів, Польове, Новосвітівка, Розкішне. 
 
Стаття 1.1.2.
1. Рішення  Петровірівської сільської ради про утворення об’єднаної територіальної громади прийнято 03.07.2019  року.
2. Рішення  Новосвітівськоїсільської ради про утворення об’єднаної територіальної громади прийнято 10.07.2019 року.
3. Рішення  Армашівської сільської  ради про утворення об’єднаної територіальної громади прийнято _______________2020_ року.

Стаття 1.1.3.
1. Адміністративним центром Територіальної громади є село  Петровірівка, в якому розміщені її органи місцевого самоврядування.
2. Жителям всіх населених пунктів громади мають бути забезпечені максимально зручні умови для відвідування адміністративного центру громади.
Стаття 1.1.4.
1. Територіальна громада має єдиний представницький орган  Петроврівську сільську раду (далі - Рада).
2. Перші вибори депутатів Ради відбулися 25 жовтня 2020 року.
Стаття 1.1.5.
1. Територіальна громада та її Рада можуть вступати в асоціації, інші добровільні об’єднання територіальних громад, органів місцевого самоврядування.


Стаття 1.1.6.
⦁    Пам’ятними датами та святковими днями громади, її окремих населених пунктів (день села; храм тощо) є:
1. Новий рік
2. Різдво Христове
3. 8 Березня
4. Пасха
5. День Перемоги
6. День Святої  Трийці
7. День Конституції України
8. День Незалежності України
9. День пам’яті жертв голодомору
10. В селі  Новосвітівка  ( 28 серпня - храмове свято);
11. В селі Петровірівка (12липня - храмове свято).
12. В селі Армашівка    ( 09 жовтня- храмове свято).
13.  День народження села Петровірівка - 14 жовтня. (День села)
14.  День народження села Новосвітівка - _________ (День села)
15. День народження  села Армашівка -   04 квітня     (День села)
16.  День народження  Петровірівської  ОТГ_________
 
Стаття 1.1.7.
1. Офіційною символікою громади є її прапор, герб, положення, опис та порядок використання яких затверджується рішенням  Петровірівської сільської Ради.
2. На будівлях, де розміщена Рада, інші органи Територіальної громади вивішується Державний Прапор України.
3. Окремі населені пункти громади не можуть мати власної офіційної символіки. 
Стаття 1.1.8.
1. Фізичним особам, які мають видатні заслуги перед Територіальною громадою та внесли вагомий вклад у її соціально-економічний, науковий, спортивний, культурний розвиток, за рішенням ради може бути присвоєно почесне звання «Почесний громадянин  Петровірівськоїсільської об’єднаної територіальної громади».
Підстави та порядок присвоєння, права, пільги й обов’язки осіб, відзначених званням «Почесний громадянин  Петровірівськоїсільської об’єднаної територіально громади», визначаються Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

2. Члени Територіальної громади, працівники підприємств, установ та організацій, що досягли вагомих результатів у творчій, науковій, господарській та інших видах діяльності, можуть бути за рішенням сільського голови громади відзначені Подякою та Почесною грамотою. Положення про Подяку та Почесну грамоту затверджуються рішенням Ради.
3. Розгляд питання про присвоєння почесного звання громади чи про відзначення Подякою та Почесною грамотою ініціюється виконавчим комітетом Ради, її постійними комісіями, сільським старостою або членами громади у порядку місцевої ініціативи.
4. Особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин  Петровірівськоїсільської об’єднаної територіальної громади» вручається відповідне посвідчення та нагрудний знак, зразки яких затверджуються Радою.
 
Глава 1.2. Межі території громади та її географічне положення
Стаття 1.2.1.
1. Територія громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу  Ширяївського району Одеської області.
2. Відстань від адміністративного центру громади до районного центру -18 км.
3. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру –97 км
4. Територія  Петровірівської територіальної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад що об’єдналися (сіл  Петровірівка, Ревова, Костянтинів, Польове, Нововсвітівка, Розкішне, Армашівка, Бердинове, Крижанівка, Польове).
5. Територія громади межує з:
⦁    с.  Бірюки  Березівського району з північного сходу;
⦁    с. Кірове Цебриканського  району з  заходу;
⦁    с. Старі Маяки  Ширяївського району з півночі;
⦁     с. Катерино-Платонівка  Ширяївського  району зі сходу;
⦁    с.  Новопетрівка Ширяївського району з півдня;
    6. Межі території громади не можуть бути змінені без згоди членів Територіальної громади. 
Стаття 1.2.2.
1. На території громади розташовані населені пункти (далі: населені пункти територіальної громади):
Села
 Петровірівка- площа населеного пункту 607,3 га,  1194 дворів,   жителів 3281, на території розміщені  ОЗНЗ Петровірівський НВК,  Палац культури ,амбулаторія ЗПСМ,  КЗ "Жовтнева ЗОШ-інтернат І-ІІ ст.", магазини, кафе, бар, аптека, банкомат, пошта, СТО, Укртелеком,  кладовища.
Ревова-- площа населеного пункту 96,6 га,  154 дворів,  256 мешканця,на території розміщені  філія Ревівської ЗОШ І ст., ФАП, тракторна бригада, кладовища.
 Польове - площа населеного пункту -72,1 га, 23 дворів,  31мешканці, 
 Костянтинів - площа населеного пункту – 22,7 га,  23 двори,  35мешканці, на території розміщено фермерське господарство.
 Новосвітівка - площа населеного пункту  203,8 га, 249 дворів,  569мешканців на території розміщені філія Новосвітівська ЗОШ І-ІІ ст., будинок культури  Фап, магазини, кладовище.
Розкішне - площа населеного пункту  159,2,0 га  , 64 двори,  221 мешканець,  на території розміщені фермерське господарство, магазин, кладовище

Армашівка- площа населеного пункту – 353,1998 га, 240    двори, 592мешканець, на території розміщенірозміщені філія Армашівська ЗОШ І-ІІІ ст., будинок культури  Фап, магазини, кладовище.
 фермерське господарство, 

Бердинове- площа населеного пункту – 78,2 га,70   двори,  198 мешканець, на території розміщені фермерське господарство, магазин, кладовище

Крижанівка -площа населеного пункту – 32.4 га, 10  двори,  9 мешканець, на території розміщені фермерське господарство, магазин, кладовище

Польове-площа населеного пункту – 4,901 га, _3__ двори,  1 мешканець,  

Стаття 1.2.3.
1. Територія громади займає площу 19372,5 га
2. Населення громади становить  5211 чоловік.
3. Гідрографічна сітка території представлена річкою  Великий Куяльник, ставками та озерами.
4. Площа лісового фонду становить   783,0  га лісосмуги та ліси змішані .
5. Площа земель сільськогосподарського призначення складає 11668,0  га
6. Площа земель запасу складає   10182,0  га
7. На території громади є родовища корисних копалин .
Стаття 1.2.4.
1. Рішенням Ради за погодженням із жителями населених пунктів громади на її території можуть утворюватися функціональні зони - територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідні, лісопаркові, промислові тощо). Відповідне подання (пропозицію) вносять до Ради сільський голова, виконавчий комітет ради або члени Територіальної громади у порядку місцевої ініціативи.
2. При утворенні територіальних зон зі спеціальним статусом встановлюються вимоги щодо забудови території, функціонального призначення земель, ведення господарської діяльності та іншого використання земель, відповідно до місцевих Правил забудови та використання територій, затверджених Радою, які передбачають:
⦁    гранично допустимі поверховість будинків і споруд та щільність забудови;
⦁    вимоги до утримання будинків і споруд;
⦁    вимоги до впорядкування доріг та під'їздів, місць паркування транспортних засобів;
⦁    вимоги до забезпечення експлуатації інженерно-транспортної інфраструктури;
⦁    вимоги до озеленення та впорядкування територій;
⦁    обмеження у використанні земельних ділянок (будівельні, інженерні, санітарно-епідеміологічні, природоохоронні, протипожежні, історико-культурні);
⦁    інші вимоги, які можуть бути встановлені відповідно до законодавства України.
 


Стаття 1.2.5.
1. Найменування та перейменування населених пунктів громади, їх ліквідація як поселень, віднесення до окремих категорій населених пунктів здійснюється відповідно до закону.
 
Стаття 1.2.6.
1. Найменування та перейменування територіальних об'єктів громади - територіальних зон зі спеціальним статусом, вулиць, мікрорайонів, проспектів, бульварів, провулків, майданів (площ), мостів, парків, скверів тощо – здійснюються Радою з врахуванням думки членів Територіальної громади - жителів відповідного села у порядку встановленому Радою.
2. Перейменування територіальних об’єктів громади здійснюється, як правило, у випадках відновлення їхніх історичних назв, історичної справедливості та відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал- соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
3. Присвоєння територіальним об’єктам громади імен з метою увічнення пам’яті видатних історичних, державних, військових діячів України та громади, видатних діячів науки і культури, діяльність яких сприяла прогресу людства, утвердженню загальнолюдських цінностей здійснюється тільки посмертно та з урахуванням думки жителів відповідного села.
4. При прийнятті рішень Радою щодо увічнення пам’яті історичних осіб та подій пріоритет надається тим з них, які пов’язані з населеними пунктами громади,  Ширяївським районом та  Одеською областю.
5.Назви територіальним об’єктам Територіальної громади даються українською мовою з дотриманням норм українського правопису.
 
Глава 1.3. Правова основа Статуту
Стаття 1.3.1.
1. Статут затверджується рішенням Ради. Він підлягає реєстрації в установленому порядку і набуває чинності з моменту його державної реєстрації в органах юстиції.
Статут діє в просторових межах Територіальної громади. Окремі положення Статуту, відповідно до закону, можуть діяти і на території, що перебуває за межами території громади.
Стаття 1.3.2.
1. Статут має найвищу юридичну силу по відношенню до всіх інших актів, які приймаються в системі місцевого самоврядування Територіальної громади, за винятком рішень, прийнятих місцевим референдумом.
2. Правові акти органів міського самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб, які суперечать цьому Статуту, не підлягають застосуванню і виконанню. Висновки про відповідність цих актів Статутові даються судом за зверненням сільського голови.


Стаття 1.3.3.
1. Статут відповідає положенням Конституції України, законам України, указам Президента України і постановам Кабінету Міністрів України.
2. У разі невідповідності окремих положень Статуту Конституції та законам України, указам Президента України та постановам Кабінету Міністрів України діють норми останніх, як актів більш високої юридичної сили.
Стаття 1.3.4.
1. Правові акти органів місцевого самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб, що суперечать цьому Статуту, не підлягають застосуванню і виконанню.
2. Висновки про відповідність цих актів Статутові даються судом за зверненням  сільського голови.
Стаття 1.3.5.
1. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюються Радою.
2. Рішення Ради про внесення змін і доповнень до Статуту приймаються більшістю депутатів від загального складу Ради.
3. Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Статуту вносяться до Ради групою депутатів Ради (не менш як 1/3 від загальної кількості депутатів), сільським головою або членами Територіальної громади у порядку місцевої ініціативи.
4. Зміни і доповнення до Статуту, які передбачають приведення його у відповідність до положень Конституції України та законів України, указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України, вносяться Радою за пропозицією сільського голови у двомісячний термін після набуття чинності цими актами (або в строки, визначені цими актами). До внесення зазначених змін і доповнень до Статуту його положення, які суперечать зазначеним актам законодавства, не діють.
 
Глава 1.4. Взаємовідносини Територіальної громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями, іншими територіальними громадами
Стаття 1.4.1.
1. Взаємовідносини органів та посадових осіб Територіальної громади з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію громади, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів та реалізації на території громади завдань і повноважень виконавчої влади в інтересах Територіальної громади.
2. Органи і посадові особи Територіальної громади здійснюють самоврядні повноваження незалежно від органів виконавчої влади. Органи виконавчої влади не можуть видавати обов’язкові для органів і посадових осіб Територіальної громади акти з питань, віднесених до самоврядних повноважень, або регламентувати їхню діяльність.
3. Органи і посадові особи Територіальної громади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади лише з питань здійснення ними наданих законом окремих повноважень органів виконавчої влади.
4. За організацію зв’язків органів і посадових осіб Територіальної громади з органами виконавчої влади відповідає сільський голова.
Стаття 1.4.2.
1. Органи і посадові особи Територіальної громади сприяють місцевим органам судової влади, прокуратури та інших правоохоронних органів в їхній діяльності, можуть надавати, в передбачених законодавством випадках, допомогу у здійсненні їхніх повноважень.
2.Сільський голова, або за його дорученням інша посадова особа, відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб Територіальної громади з органами судової влади і прокуратури.
Стаття 1.4.3.
1. Взаємовідносини органів і посадових осіб Територіальної громади з підприємствами, установами і організаціями, що перебувають на її території, базуються на суворому дотриманні визначених законодавством прав суб’єктів господарської діяльності і визначаються формою власності підприємств, установ і організацій, джерелами фінансування і характером їхньої діяльності.
2. По відношенню до підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності Територіальної громади, відповідні органи і посадові особи Територіальної громади здійснюють такі функції:
- утворюють, реорганізують та ліквідують комунальні підприємства, установи і організації громади в інтересах Територіальної громади у порядку, визначеному чинним законодавством;
- призначають та звільняють з посади їхніх керівників;
- визначають цілі, функції, організаційні форми і порядок діяльності та затверджують Статути створюваних ними підприємств, установ і організацій;
- встановлюють у порядку і в межах, визначених законодавством, економічно обґрунтовані ціни та тарифи на продукцію і послуги комунальних підприємств;
- приймають, у визначених законодавством межах, рішення про відчуження об’єктів комунальної власності, передачу їх в оренду чи концесію, а також рішення щодо переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації;
- визначають порядок використання прибутку і доходів підприємств, установ і організацій, встановлюють для них розмір частки прибутку, що підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;
- приймають рішення про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності Територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їхнього здійснення;
- приймають рішення про спільне з іншими територіальними громадами використання об’єктів комунальної власності для задоволення спільних потреб у порядку співробітництва територіальних громад;
- вирішують відповідно до законодавства питання про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;
- контролюють ефективність і законність використання майна комунальних підприємств, установ і організацій міста в порядку, визначеному чинним законодавством і цим Статутом.
3. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності громади, органи і посадові особи Територіальної громади будують свої відносини на договірній та податковій основі. При цьому, органи і посадові особи Територіальної громади в межах своїх повноважень, визначених законодавством і цим Статутом, можуть приймати рішення щодо:
- надання пільг по місцевих податках та зборах категоріям підприємств, установ і організацій, діяльність яких має важливе значення для соціально-економічного і культурного розвитку громади, її населених пунктів;
- надання згоди на зміну функціонального призначення об’єктів соціальної сфери, якими управляють ці підприємства, установи і організації;
- встановлення, відповідно до чинного законодавства, норм та правил ведення ними господарської діяльності з питань, що стосуються екологічної безпеки та соціально-економічного і культурного розвитку громади;
- розміщення замовлень на проведення робіт і надання послуг по благоустрою території громади, її населених пунктів, обслуговування населення, будівництва та ремонту комунального житла, нежитлових будівель, що знаходяться у комунальній власності громади, виробництва продукції та виконання інших робіт за рахунок бюджетних коштів Територіальної громади або залучених коштів підприємств, установ та організацій;
- надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території громади нових об’єктів, у тому числі місць чи об’єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з чинними нормативами включає територію громади або її частину. 
Стаття 1.4.4.
1. Взаємовідносини Територіальноі громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами базуються на принципах добросусідства, солідарності та взаємної вигоди.
2. Територіальна громада, її органи місцевого самоврядування і їхні посадові особи можуть брати участь у міжмуніципальному та міжнародному співробітництві.
Глава 1.5. Планування розвитку громади
Стаття 1.5.1.
1. З метою оптимального використання ресурсів громади,забезпечення сталості її розвитку, збереження і примноження культурної спадщини, максимального задоволення інтересів різних поколінь членів Територіальної громади здійснюється планування розвитку громади.
2. Планування розвитку громади та її населених пунктів реалізується шляхом прийняття Радою таких розроблених з залученням громадськості актів:
1) Генерального плану розвитку населених пунктів громади;
2) Стратегічного плану соціально-економічного та культурного розвитку громади (Варіант: Стратегія місцевого розвитку).
3. На виконання Генерального плану розвитку населених пунктів громади та Стратегічного плану соціально-економічного та культурного розвитку громади Радою приймаються щорічні Плани соціально-економічного та культурного розвитку громади.
4. Метою відстеження динамічних змін в розвитку громади ведеться щорічний моніторинг статистичних показників «Муніципальна статистика».
Стаття 1.5.2.
1. Генеральний план розвитку населених пунктів громади - це основний документ містобудівного планування, який визначає довгострокову політику Ради щодо розвитку, планування, забудови та іншого використання території населених пунктів громади з урахуванням як їхніх історичних традицій забудови, збереження та відновлення історичних центрів, так і сучасних потреб розвитку і новітніх тенденцій містобудування.
2. Генеральний план розробляється відповідно до законодавства України про планування та забудову територій з урахуванням положень цього Статуту.
3. Генеральний план затверджується рішенням Ради лише після проходження ним процедури громадського обговорення (громадських слухань) у кожному з населених пунктів громади, у порядку, встановленому законодавством України про планування та забудову територій та рішеннями Рад.
Стаття 1.5.3.
1. Планування соціально-економічного та культурного розвитку громади передбачає:
1) аналіз соціально-економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів за попередній і поточний роки, визначення основних тенденцій розвитку, їх узгодження з загальнодержавними та регіональними тенденціями розвитку;
2) визначення основних проблем розвитку економіки громади, її соціальної сфери, культурного розвитку;
3) оцінку стану використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу громади, визначення резервів такого потенціалу;
4) визначення пріоритетних цілей та напрямів розвитку громади на плановий період та шляхи розв’язання основних соціальних, економічних та культурних проблем Територіальної громади;
5) постановку завдань з досягнення визначених цілей, встановлення термінів їхнього виконання у прив’язці до фінансових та інших ресурсів громади.
Стаття 1.5.4.
1. Стратегічний план розвитку передбачає планування соціально-економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів на період не менше двох каденцій повноважень Ради.
2. Короткострокові програми розвитку громади розробляються на 1 (один) рік та спрямовуються на вирішення завдань, визначених Стратегічним планом.
3. Короткострокові програми розвитку встановлюють пріоритети соціально- економічного та культурного розвитку громади, її населених пунктів на плановий період та систему заходів органів і посадових осіб Територіальної громади з їх реалізації з визначенням термінів виконання, виконавців та ресурсів.
Стаття 1.5.5.
1. Визначальною засадою цілепокладання у плануванні соціально-економічного та культурного розвитку громади та її населених пунктів є задоволення потреб членів Територіальної громади і здійснюється на засадах сталого розвитку 
Розділ II. Система місцевого самоврядування

Глава 2.1. Загальні засади організації та функціонування системи місцевого самоврядування Територіальної громади
Стаття 2.1.1.
1. Організація та функціонування системи місцевого самоврядування Територіальної громади здійснюється відповідно до положень Конституції та законів України, а також цього Статуту.
2. Система місцевого самоврядування Територіальної громади включає:
- Територіальну громаду;
- внутрішні громади, які утворюють жителі населених пунктів громади;
- Раду - представницький орган місцевого самоврядування, що представляє Територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України;
- сільського голову, який є головною посадовою особою Територіальної громади;
- виконавчі органи Ради (виконавчий комітет, управління, відділи, служби тощо);
- сільських старост;
- органи самоорганізації населення.
3. Розмежування повноважень між складовими системи місцевого самоврядування Територіальної громади здійснюється згідно із законом, цим Статутом та рішеннями, прийнятими на сесії Ради, які не можуть суперечити цьому Статуту.
Стаття 2.1.2.
1. Система місцевого самоврядування Територіальної громади організується та функціонує на принципах, передбачених Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. У своїй діяльності складові системи місцевого самоврядування Територіальної громади додатково дотримуються таких принципів:
- ефективності - рішення, що готуються чи ухвалюються ними мають бути максимально ефективними серед можливих альтернативних рішень;
- сталості - використання ресурсів Територіальної громади не може шкодити наступним поколінням;
- екологічності - при прийнятті рішення має забезпечуватися його мінімальний негативний вплив на навколишнє природне середовище;
- системності - кожне рішення розглядається у взаємозв’язку з іншими рішеннями в просторі та часі;
- відкритості - рішення готуються та розглядаються відкрито, не може бути жодного рішення, закритого для громадськості;
- громадської участі - підготовка проектів та прийняття рішень, особливо тих, що стосуються планування та використання ресурсів громади мають відбуватись за умов широкого громадського обговорення та врахування інтересів Територіальної громади, рішення, що стосуються окремих населених пунктів громади - також і інтересів їхніх жителів.
Глава 2.2. Територіальна громада - первинний суб’єкт права на місцеве самоврядування
Стаття 2.2.1.
1. Територіальна громада - первинний суб’єкт місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень. Вона може вирішувати на території громади будь-яке питання, що віднесене Конституцією та законами України до питань місцевого значення, за винятком тих, які, відповідно до принципу субсидіарності, вирішуються органами місцевого самоврядування районного та обласного територіальних рівнів
2. Територіальна громада здійснює своє право на місцеве самоврядування безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування та органи самоорганізації населення.
Стаття 2.2.2.
1. Членами Територіальної громади є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які відповідно до вимог Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання», інших актів законодавства України зареєстрували своє місце проживання в населених пунктах громади.
2. Реєстрація осіб, які постійно чи тимчасово проживають у населених пунктах громади, здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством. Органи Територіальної громади здійснюють облік осіб, які зареєстровані на території громади та ведуть відповідні бази даних за головними категоріями населення (виборці, діти дошкільного віку, школярі, працездатне населення, зайняті, безробітні, пенсіонери тощо).
Стаття 2.2.3.
1. Структурними елементами Територіальної громади є внутрішні громади, членами яких є жителі населених пунктів, крім адміністративного центру громади.
2. Внутрішні громади безпосередньо приймають участь у вирішенні питань, віднесених законом до відання Територіальної громади, її органів та посадових осіб шляхом використання форм прямої демократії: загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи тощо.
3. Інтереси членів кожної з внутрішніх громад в органах місцевого самоврядування Територіальної громади представляють староста відповідного села , депутати Ради, обрані у відповідних одномандатних виборчих округах.
4. Інтереси членів внутрішніх громад в органах державної влади представляють органи та посадові особи Територіальної громади.
Стаття 2.2.4.
1. Територіальна громада є учасником цивільних, господарських відносин та може набувати статусу юридичної особи публічного права.
2. Територіальна громада є суб’єктом права комунальної власності, володіє, користується та розпоряджається майном комунальної власності.
3. Територіальна громада обирає Раду та Голову громади, а також формує об’єкти комунальної власності.
4. Органи місцевого самоврядування територіальної громади є суб’єктами фінансово-кредитних та цивільно-правових відносин у межах, визначених законодавством.
Стаття 2.2.5.
1.До компетенції Територіальної громади входять:
1) всі питання, вирішення яких, відповідно до законів України, здійснюється на місцевому референдумі;
2) питання, віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування Територіальної громади.
Перелік питань, віднесених до повноважень органів місцевого самоврядування Територіальної громади, встановлюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, з врахуванням положень статті 4 «Європейської Хартії місцевого самоврядування», а саме: «Органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу».
2. До безпосередньої компетенції Територіальної громад не входять питання щодо:
1) прийняття рішень з питань, віднесених до компетенції органів державної влади, що поширюють свою юрисдикцію на територію громади (Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, органів судової влади тощо);
2) прийняття рішень з питань, віднесених відповідно до принципу субсидіарності до компетенції  Одеської обласної та  Ширяївської  районної рад;
3) прийняття рішень в частині делегованих законом повноважень органів виконавчої влади, віднесених до компетенції виконавчих органів Ради.
Глава 2.3. Права та обов’язки членів Територіальної громади
Стаття 2.3.1.
1. Членам Територіальної громади гарантується право участі у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених законом до відання громади та її органів.
2. За обсягом муніципальної право - та дієздатності члени Територіальної громади поділяються на дві категорії:
а)         повноправні члени Територіальної громади: громадяни України - жителі населених пунктів громади, які відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеві вибори» мають активне виборче право. Зазначені особи володіють муніципальною право- та дієздатністю в повному обсязі;
б)        члени Територіальної громади з обмеженою муніципальною право - та дієздатністю: жителі населених пунктів громади, які є іноземцями, особами без громадянства; неповнолітні громадяни України; громадяни України, яких визнано судом недієздатними або такі, що перебувають на строковій військовій службі чи відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Обмеження муніципальної право- та дієздатності цих членів Територіальної громади полягають у позбавленні їх права участі у місцевих виборах, місцевих референдумах, загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання, права займати посади в органах місцевого самоврядування Територіальної громади.
3. Особи, які відповідно до вимог Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання», інших актів законодавства України не зареєстрували своє місце проживання в населених пунктах громади, але які володіють нерухомим майном (нерухомістю) на території громади, працюють на території громади, ведуть іншу діяльність, пов’язану зі сплатою податків до місцевого бюджету Територіальної громади, користуються усіма правами членів Територіальної громади, окрім активного виборчого права, права участі у місцевих референдумах, загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання. Рішенням органів місцевого самоврядування Територіальної громади для цієї категорії осіб можуть встановлюватись право користування інфраструктурою населених пунктів громади, а також порядок отримання соціальних, освітніх, медичних та інших послуг на рівних умовах з членами Територіальної громади.
4. Права члена Територіальної громади, окрім активного виборчого права, права участі у місцевих референдумах, права участі у загальних зборах (конференціях) громадян за місцем проживання з вирішальним голосом, надаються також Почесним громадянам Територіальної громади незалежно від місця їхнього проживання, а також, за рішенням Ради - особам, які не є членами Територіальної громади, але отримали у відповідності із Законом України «Про правовий статус і права закордонних українців» статус закордонного українця або мають значні, офіційно визнані заслуги перед Територіальною громадою або її внутрішніми громадами.
Стаття 2.3.2.
1. Основні права членів Територіальної громади передбачені Конституцією та законами України. Крім них члени Територіальної громади мають права на:
1) забезпеченість якісною питною водою;
2) якісне електропостачання;
3) ефективну систему прибирання та вивезення сміття з вулиць, прибудинкових територій та під’їздів до будинків у населених пунктах громади;
4) забезпеченість належним транспортним сполученням - як внутрішнім так і зовнішнім;
5) розгалуженість і якість доріг;
6) освітленість вулиць і під'їздів  до будинків у темну пору доби;
7) забезпечення тиші на вулицях та у житлових будинках у нічну пору;
8) ефективну систему безпеки громадян та захисту їхнього майна (боротьба зі злочинністю; охорона громадського порядку, попередження та ліквідація наслідків стихійного лиха);
9) наявність умов для своєї зайнятості;
10) доступність та якість медичних послуг відповідно до державних стандартів;
11) доступність та якість освітніх послуг відповідно до державних стандартів;
12) ефективну систему надання побутових послуг;
13) доступність та якість мобільного зв’язку та інтернет-мереж;
14) забезпеченість місцями для відпочинку і дозвілля;
15) забезпеченість закладами культури (бібліотеки, будинки культури, тощо);
16) вільний доступ до усіх природних об’єктів та угідь в межах громади - лісів, берегів рік та озер тощо.
Зазначений перелік прав членів Територіальної громади не є вичерпним.
2. У своїй діяльності з забезпечення задоволення потреб членів Територіальної громади органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи, комунальні підприємства, установи та організації керуються політикою якості, яка затверджується Радою відповідно до міжнародних стандартів якості.
3. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади реалізують власні та делеговані Законом повноваження на основі дотримання соціальних та інших стандартів і нормативів, затверджених державою.
4. Порядок реалізації членами Територіальної громади прав на безоплатний доступ до отримання соціальних, освітніх, медичних, інших послуг визначається законодавством України та рішеннями Ради.
5. Рада, у межах власної компетенції та з врахуванням можливостей місцевого бюджету, з метою підвищення рівня соціального захисту членів територіальної громади, може встановлювати для них загалом або для їх окремих категорій (пенсіонерів, ветеранів війни, репресованих, вдів, багатодітних сімей, вимушених переселенців,учасників АТО тощо) пільгові умови при користуванні інфраструктурою населених пунктів громади, наданні житлово-комунальних послуг, оподаткування та ін.
6. З метою вдосконалення обліку осіб, які володіють правом пільгового користування соціальною, комунальною інфраструктурою  сіл, Рада може запроваджувати «Посвідчення (картку) члена  Петровірівської територіальної громади».
Стаття 2.3.3.
1. Права і обов'язки членів Територіальної громади взаємопов'язані. Наявність прав породжує необхідність виконання членами Територіальної громади обов'язків стосовно Територіальної громади в цілому, внутрішніх громад чи інших членів Територіальної громади.
2. Основні обов’язки членів Територіальної громади передбачені Конституцією та законами України. Крім них, на членів Територіальної громади покладаються обов’язки щодо:
1) збереження та розвитку традицій, звичаїв та особливостей Територіальної громади, населених пунктів, шанобливого ставлення до їхньої історії, до об’єктів історико-культурної спадщини;
2) сприяння сталому розвитку громади та її населених пунктів;
3) толерантного ставлення до усіх членів Територіальної громади незалежно до їхнього етнічного походження, віросповідання, політичних переконань тощо;
4) сприяння реалізації права членів Територіальної громади на задоволення передбачених цим Статутом основних соціально-побутових, економічних, безпекових, культурно-духовних потреб;
5) бережливого ставлення до, зелених насаджень, природних об’єктів, усього довкілля території громади.
3. Усі, хто проживає або перебуває на території громади, зобов’язані поважати права і свободи членів Територіальної громади. Особи, винні у порушенні відповідних прав і свобод, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.
Стаття 2.3.4.
1. З метою захисту прав і свобод членів Територіальної громади, їх окремих категорій (члени внутрішніх громад, пенсіонери, інваліди, ветерани війни, репресовані, національні меншини, вимушені переселенці, учасники АТО тощо) рішенням Ради може бути запроваджено інститут громадського Уповноваженого Територіальної громади з питань захисту їхніх прав (далі: Муніципальний омбудсмен).
2. Повноваження Муніципального омбудсмена визначаються «Положенням про Муніципального омбудсмена», яке затверджується Радою.
3. З метою дотримання прав дітей (осіб у віці до 14 років) і підлітків (осіб у віці від 14 років до 18 років) рішенням Ради може бути запроваджено інститут громадського Уповноваженого Територіальної громади з прав дітей і підлітків (далі: Дитячий омбудсмен).
4. Повноваження Уповноваженого з прав дітей і порядок його призначення визначається «Положенням про Дитячого омбудсмена», яке затверджується Радою з рахуванням таких пріоритетних напрямів його діяльності:
1) експертиза проектів актів органів місцевого самоврядування Територіальної громади щодо дотримання прав дітей і підлітків;
2) ведення просвітницької і роз’яснювальної роботи серед дітей, підлітків та дорослих щодо вимог міжнародного права та законодавства України стосовно дотримання прав дітей та підлітків;
3) забезпечення широкої поінформованості членів Територіальної громади про права дитини через установи освіти, відповідні громадські організації та засоби масової інформації;
4) моніторинг стану дотримання на території громади прав дітей та підлітків, виявлення фактів порушень їхніх прав в сім’ях, дитячих будинках, школах та дошкільних закладах тощо і вжиття заходів щодо їх припинення відповідно до законодавства України;
5) надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів виконавчої влади та правоохоронних органів відповідно до їхньої компетенції тощо.
5. Виконавчі органи Ради створюють умови для діяльності Муніципального та Дитячого омбудсменів у порядку, встановленому відповідними положеннями, затвердженими Радою.
Глава 2.4. Форми участі членів Територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування: загальні засади
Стаття 2.4.1.
1. Участь членів Територіальної громади у здійснені місцевого самоврядування реалізується у формах, визначених Конституцією та законами України та цим Статутом.
2. На території громади створюються необхідні умови для розвитку партисипаторної демократії (демократії участі), активного залучення членів Територіальної громади до участі у плануванні розвитку території, у розробці та прийнятті рішень з питань, вирішення яких віднесено Конституцією та законами України до компетенції територіальних громад та їхніх органів, у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та їхніх посадових осіб.
3. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади та їхні посадові особи враховують пропозиції членів Територіальної громади щодо вдосконалення системи муніципального управління, соціально-економічного та культурного розвитку, забезпечення прав членів Територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення.
4. Будь-які обмеження права членів Територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їхньої раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, за мовними або іншими ознаками забороняються.
Стаття 2.4.2.
1. Формами участі членів Територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення є:
⦁    місцеві вибори;
⦁    місцевий референдум;
⦁    загальні збори (конференції) членів Територіальної громади;
⦁    громадські слухання;
⦁    місцеві ініціативи;
⦁    органи самоорганізації населення;
⦁    індивідуальні та колективні петиції;
⦁    консультативно-дорадчі органи (громадські ради);
⦁    участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в Територіальній громаді;
⦁    інші заборонені законом форми безпосередньої участі членів Територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, встановлені рішенням Ради.
⦁    
Глава 2.5. Місцеві вибори
Стаття 2.5.1.
1. Повноправні члени Територіальної громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування беруть участь у вільних виборах:
- сільського голови;
- депутатів Ради;
- сільських старост.
 
Стаття 2.5.2.
1. Порядок реалізації виборчого права членами Територіальної громади на місцевих виборах встановлюється законодавством України.
Глава 2.6. Місцевий референдум
Стаття 2.6.1.
1. Місцевий референдум є формою безпосереднього вирішення членами Територіальної громади питань, віднесених Конституцією, законами України до відання місцевого самоврядування, шляхом вільного волевиявлення.
2. Участь у місцевому референдумі приймають лише повноправні члени Територіальної громади.
Види, порядок ініціювання, призначення та проведення місцевих референдумів визначається законом.
Стаття 2.6.2.
1. Предметом місцевого референдуму може бути питання місцевого значення, віднесене до відання Територіальної громади та її органів.
2. Коло питань, які не можуть бути винесені на місцевий референдум, визначаються законом.
3. Питання, що виносяться на місцевий референдум, не повинні призводити до порушення рівноправності, громадської злагоди в Територіальній громаді, обмежувати або скасовувати права і свободи членів Територіальної громади або їх окремих категорій.
Стаття 2.6.3.
1. Місцевий референдум вважається таким, що відбувся, якщо у ньому взяло участь більше половини повноправних членів Територіальної громади. Якщо місцевий референдум визнано таким, що не відбувся, рішення з питання, що виносилося на місцевий референдум, приймає Рада.
2. Рішення місцевого референдуму вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Територіальної громади, які взяли участь у голосуванні. У разі рівної кількості голосів, поданих «за» і «проти», вважається, що питання, яке було винесене на референдум, вирішене негативно.
3. Питання, яке не одержало підтримки на референдумі, може повторно виноситися на референдум не раніше, ніж через  рік.
4. Рішення місцевого референдуму і результати голосування оприлюднюються у порядку, встановленому цим Статутом та Регламентом Ради.
5. Рішення місцевого референдуму, крім консультативного, мають найвищу юридичну силу по відношенню до актів органів місцевого самоврядування громади та їхніх посадових осіб.
6. Якщо для реалізації рішення місцевого референдуму потрібне прийняття іншого правового акта, орган місцевого самоврядування Територіальної громади, до компетенції якого належить дане питання, зобов'язаний прийняти такий акт невідкладно (не пізніше, ніж на найближчих сесії Ради або засіданні її виконавчого комітету).
Глава 2.7. Загальні збори (конференція) членів Територіальної громади
Стаття 2.7.1.
1. Члени Територіальної громади для спільного публічного обговорення та безпосереднього вирішення питань місцевого значення, що стосуються загальних інтересів усієї Територіальної громади, або питань, що мають важливе значення для внутрішніх громад або жителів певної частини населеного пункту громади, проводять загальні збори членів Територіальної громади або конференції їхніх легітимних представників (далі: загальні збори), збори жителів населених пунктів громади, вулиць, кварталів, тощо.
2. Ініціювання, організація та проведення загальних зборів, норми представництва на конференції регламентується законом та Положенням про загальні збори (конференції) членів Територіальної громади, яке затверджується Радою.
3. На розгляд загальних зборів можуть виноситися такі питання:
1) інформування членів Територіальної громади про прийняті Радою та її виконавчими органами рішення, стан їх виконання, а також виконання законів України, підзаконних актів з питань, що становлять громадський інтерес для всіх членів Територіальної громади або її частини;
2) заслуховування інформації сільського голови,  сільського старости, керівників виконавчих органів Ради, звітів керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Територіальної громади, в частині питань, порушених жителями населених пунктів громади, жителів вулиці, кварталу, тощо;
3) ініціювання і створення органів самоорганізації населення, схвалення положень про них, внесення змін і доповнень до положень, вирішення питань про дострокове припинення повноважень органів самоорганізації населення тощо;
4) внесення пропозицій до органів місцевого самоврядування Територіальної громади щодо включення до переліку об’єктів комунальної власності підприємств, установ та організацій, їхніх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають особливо важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб населених пунктів громади або жителів відповідної території;
5) запровадження добровільного самооподаткування;
6) розгляд і внесення жителями населених пунктів громади пропозицій до Ради щодо найменування, перейменування населених пунктів, вулиць, площ тощо, встановлення пам’ятників тощо в межах цих населених пунктів.
Цей перелік питань, віднесених до відання загальних зборів громадян, не є вичерпним і може бути доповнений рішенням Ради.
4. Загальні збори Територіальної громади або жителів адміністративного центру громади скликаються Головою громади за власною ініціативою, за ініціативою (пропозицією) органу самоорганізації населення, що діє на території вулиці, кварталу, будинку, або за пропозицією ініціативної групи членів Територіальної громади за місцем проживання.
5. Збори членів територіальної громади - жителів населеного пункту Територіальної громади, що не є її адміністративним центром, скликаються сільським головою або відповідним сільським  старостою.
6. Збори членів Територіальної громади - жителів вулиці, кварталу,  скликаються відповідним органом самоорганізації населення (комітетом вуличним, квартальним) або ініціативною групою громадян.
7. Рішення про скликання загальних зборів доводиться до відома членів Територіальної громади, які проживають у відповідному населеному пункті або на відповідній території, не пізніш як за 7 днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення зборів та переліку питань, які передбачається винести на обговорення. У випадках особливої необхідності населенню повідомляється додатково про скликання зборів у день їх проведення.
8. Загальні збори є правомочними за умови присутності на них більше половини членів Територіальної громади, які проживають у відповідному населеному пункті або на відповідній території, а у разі скликання конференції представників - не менш як двох третин обраних делегатів, якщо інше не передбачено законами України.

Стаття 2.7.2.
1. За результатами загальних зборів складається протокол, який підписується головою і секретарем зборів. До протоколу зборів (конференції) додаються матеріали реєстрації їхніх учасників та протоколи лічильної комісії.
2. З розглянутих питань загальні збори приймають рішення. Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів членів Територіальної громади, які присутні на загальних зборах, відкритим голосуванням. Рішення зборів підписуються головою і секретарем зборів.
3. Рішення загальних зборів є обов'язковими для виконання старостою відповідного населеного пункту громади, органами самоорганізації населення, що розташовані у відповідному населеному пункті громади або на відповідній території. Рішення загальних зборів з питань, що мають важливе значення для Територіальної громади, але віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування Територіальної громади, мають рекомендаційний характер.
Глава 2.8. Громадські слухання
Стаття 2.8.1.
1. Громадські слухання є формою участі членів Територіальної громади у виробленні пропозицій щодо прийняття рішень органами місцевого самоврядування Територіальної громади та у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування.
2. Громадські слухання поділяються на:
1) загальні - громадські слухання, предмет яких зачіпає інтереси всіх членів Територіальної громади;
2) місцеві - громадські слухання, які стосуються частини Територіальної громади (населеного пункту, кварталу, вулиці тощо).
3. Громадські слухання проводяться у формі зустрічей членів Територіальної громади з Головою громади, депутатами Ради, посадовими особами органів місцевого самоврядування Територіальної громади, сільськими  старостами під час яких члени Територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення винесених на їхній розгляд питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
4. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їхніх ініціаторів, авторів проектів документів (актів), що виносяться на громадські слухання, представників профільних щодо предмету слухань комісій ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів Ради, міського сільського голови, старост та інших посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.
5. На громадські слухання можуть бути запрошені:
- народні депутати України;
- депутати районної, обласної рад;
- представники органів виконавчої влади;
- представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території громади;
- експерти з питань, що є предметом громадських слухань, в тому числі іноземні;
- інші особи.
Стаття 2.8.2.
1. Основними засадами громадських слухань у Територіальній громаді є:
- громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та обов’язкового розгляду поданих на них пропозицій;
- ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях;
- громадські слухання мають відкритий характер. Кожен член Територіальної громади, що живе на відповідній території, може взяти участь у громадських слуханнях;
- вся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб, прийняті за результатами розгляду питань, що становили предмет слухань, розміщуються на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування Територіальної громади у спеціальному розділі («Громадська участь» тощо), обов’язково поширюються в місцевих ЗМІ та іншими способами, відповідно до вимог цього Статуту;
- в процесі ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації щодо їх висвітлення;
- громадські слухання не можуть використовуватись для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.

Стаття 2.8.3.
1. Предметом громадських слухань може бути:
1) обговорення проектів нормативно-правових актів Ради, її виконавчих органів, Голови громади та внесення пропозицій щодо їх прийняття;
2) обговорення проектів та програм соціально-економічного та культурного розвитку, проекту бюджету Територіальної громади на наступний рік, інших проектів документів планування розвитку територіальної громади та її населених пунктів та подання пропозицій щодо їх прийняття відповідним органам місцевого самоврядування Територіальної громади;
3) розгляд соціальних, економічних, культурних, екологічних, інших значимих для Територіальної громади або внутрішніх громад питань, внесення пропозицій щодо їх вирішення відповідними органами місцевого самоврядування Територіальної громади;
4) обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови відповідно до Закону України «Про планування і забудову територій».
2. На загальні громадські слухання в обов’язковому порядку виносяться проекти бюджету, ставок місцевих податків і зборів, комунальних тарифів, які затверджуються Радою, довгострокових програм соціально-економічного і культурного розвитку громади.
3. Не можуть бути предметом громадських слухань:
1) питання, не віднесені законодавством України до відання територіальних громад та їхніх органів;
2) питання, що суперечать Конституції та чинному законодавству України.
Стаття 2.8.4.
1. Право голосу на загальних громадських слуханнях мають усі повнолітні члени Територіальної громади, крім осіб, які визнані недієздатними за рішенням суду.
2. Правом голосу на місцевих громадських слуханнях мають члени Територіальної громади, які постійно проживають на території відповідного населеного пункту громади, кварталу, вулиці тощо.
3. Процедурні питання реалізації права членів Територіально громади на участь у громадських слуханнях регулюються Положенням про громадські слухання, яке затверджується Радою на розвиток положень цього Статуту.
 Глава 2.9. Місцеві ініціативи
Стаття 2.9.1.
1. Члени Територіальної громади мають право ініціювати розгляд у Раді будь - якого питання, віднесеного законом до відання місцевого самоврядування.
2. Місцева ініціатива реалізується у формі подання до Ради проекту рішення ради разом з супровідними документами, визначеними Регламентом Ради.
3. Суб’єктами розробки проекту рішення Ради у порядку місцевої ініціативи можуть бути:
1) члени Територіальної громади, об’єднані в ініціативну групу;
2) інститути громадянського суспільства, легалізовані на території громади;
3) органи самоорганізації населення, легалізовані на території громади.
Стаття 2.9.2.
1. Реєстрація проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи, здійснюється секретарем Ради за умови підтримки такого проекту рішення не менше як 250 повноправними членами Територіальної громади.
2. Реєстрація проекту рішення Ради, що стосується окремого населеного пункту громади, здійснюється секретарем Ради за умови підтримки такого проекту рішення не менше як 50%  повноправними членами Територіальної громади - жителів цього населеного пункту.
3. Підтримка проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи, здійснюється у формі підписів членів Територіальної громади під проектом такого рішення. Ініціативна група збирає підписи на підтримку проекту рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, на підписних листах, форма яких затверджується Радою.
4. Проект рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, розглядається на сесії Ради у порядку, встановленому Регламентом ради, з урахуванням положень цього Статуту.

5. Рада в межах своїх повноважень може:
- прийняти проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;
- відхилити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;
- направити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, на доопрацювання відповідною депутатською комісією за обов’язкової участі членів ініціативної групи.
Розгляд узгодженого з членами ініціативної групи допрацьованого проекту рішення здійснюється на наступному пленарному засіданні Ради. Повторне направлення проекту на доопрацювання не допускається.
6. З питання, внесеного до Ради у порядку місцевої ініціативи, Рада може розглянути власний альтернативний проект рішення у випадку, якщо проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, відхилений.
7. Рішення Ради з питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, в 10-денний термін надсилається членам ініціативної групи та оприлюднюється в порядку, встановленому Регламентом Ради та цим Статутом.
8. Регулювання окремих процедурних питань реалізації права членів Територіальної громади на місцеву ініціативу, а також затвердження зразків документів, необхідних для реалізації права на місцеву ініціативу, визначається Положенням про місцеві ініціативи, яке затверджується Радою на розвиток положень даного Статуту.
Глава 2.10. Органи самоорганізації населення
Стаття 2.10.1.
1. Органи самоорганізації населення є представницькими органами, які утворюються членами Територіальної громади, що проживають в її окремих населених пунктах, які не є адміністративним центром громади або на певній території населеного пункту, для вирішення таких основних завдань:
1) створення умов для участі членів Територіальної громади - жителів населеного пункту або відповідної території населеного пункту у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і законів України;
2) задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
3) сприяння участі жителів у реалізації проектів та програм соціально- економічного, культурного розвитку відповідної території, інших програм.
2. До системи органів самоорганізації населення Територіальної громади входять:
- сільські комітети;
- вуличні, квартальні комітети.
3. Організація та діяльність органів самоорганізації населення регламентується законом та Положенням про органи самоорганізації населення Територіальної громади, яке затверджується Радою.
Стаття 2.10.2.
1. Рада відповідно до закону може наділяти органи самоорганізації населення частиною своїх власних повноважень з одночасною передачею відповідних фінансів і майна, необхідних для здійснення цих повноважень, та здійснює контроль за реалізацією переданих повноважень і використанням наданих фінансів і майна.
2. Фінансовою основою діяльності органу самоорганізації населення є власні кошти, які формуються за рахунок власної економічної діяльності та добровільних внесків фізичних та юридичних осіб й інших надходжень, не заборонених законодавством, а також кошти місцевого бюджету, які можуть бути передані йому Радою для здійснення власних та переданих нею повноважень.
Глава 2.11. Індивідуальні звернення та колективні петиції
Стаття 2.11.1.
1. Для захисту своїх прав та законних інтересів члени Територіальної громади можуть направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів місцевого самоврядування Територіальної громади, їхніх посадових осіб, які зобов’язані розглянути такі звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
2. Порядок розгляду звернень членів Територіальної громади регламентується Законом України «Про звернення громадян» та відповідними актами органів місцевого самоврядування Територіальної громади.
Глава 2.12. Консультативно-дорадчі органи (громадські ради)
Стаття 2.12.1.
1. За розпорядженням сільського голови можуть створюватись консультативно-дорадчі органи при сільському голові (громадські ради, дорадчі комітети, інші), до яких входять представники інститутів громадянського суспільства, органів самоорганізації населення.
2. Персональний склад консультативно-дорадчих органів затверджується, сільським головою за поданнями інститутів громадянського суспільства, органів самоорганізації населення.
3. Основним завданням консультативно-дорадчих органів є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб, вдосконалення системи муніципального управління та стратегічного планування.
Стаття 2.12.2.
1. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів регламентується відповідними положеннями, які затверджуються сільським головою громади.
2. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності консультативно-дорадчих органів здійснюється апаратом Ради.
Глава 2.13. Участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування
Стаття 2.13.1
1. Члени Територіальної громади мають право бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних комісій. Особи, що виявили бажання відвідати таке засідання, повинні, не пізніш як за три дні до її відкриття, подати відповідну заяву на ім’я секретаря Ради, на якого покладається обов’язок забезпечити умови для такого відвідування.
2. У разі неможливості забезпечити відвідування членами Територіальної громади сесії Ради з організаційних чи технічних причин, секретар Ради повинен їх про це повідомити. Відмова членам Територіальної громади у відвіданні сесії ради, яка не пов’язана з організаційними чи технічними причинами, повинна бути оформлена у письмовій формі.
Стаття 2.13.2.
1. Члени Територіальної громади мають право брати участь у засіданнях виконавчого комітету Ради при розгляді питань, пов’язаних із реалізацією їхніх конституційних прав, забезпечення яких віднесено до відання місцевого самоврядування.
Стаття 2.13.3.
1. Повноправним членам Територіальної громади гарантується право бути обраними на посади в системі місцевого самоврядування, які визначені законом і цим Статутом як виборні, на рівних підставах.
Глава 2.14. Участь у роботі інститутів громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, інших неприбуткових організацій), які опікуються питаннями здійснення місцевого самоврядування в Територіальній громаді
Стаття 2.14.1.
1. У Територіальній громаді взаємодія органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства розглядається як пріоритетний напрям розвитку партисипаторної демократії, залучення членів Територіальної громади, об’єднаних спільними інтересами, до процесу планування розвитку громади, розробки та прийняття управлінських рішень, контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування Територіальної громади та їхніх посадових осіб.
2. До інститутів громадянського суспільства належать громадські організації, благодійні організації, професійні спілки, асоціації роботодавців, інші некомерційні організації, легалізовані на території громади, статутна діяльність яких передбачає відстоювання інтересів різних категорій (за соціальною, професійною чи іншою ознакою) членів Територіальної громади.
Стаття 2.14.2.
1. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади та їхні посадові особи, органи самоорганізації населення можуть укладати з інститутами громадянського суспільства договори (угоди) про взаємодію і співробітництво у вирішенні питань місцевого значення.
2. Представники інститутів громадянського суспільства запрошуються на сесії Ради та засідання її виконавчого комітету у разі розгляду питань, якими опікуються ці інститути.
3. Представники інститутів громадянського суспільства можуть залучатися як експерти до розробки проектів рішень Ради та її виконавчого комітету.
Глава 2.15. Сільська рада та її виконавчий комітет
Стаття 2.15.1.
1. Рада є представницьким і нормотворчим органом місцевого самоврядування Територіальної громади, який здійснює від імені та в інтересах Територіальної громади функції та повноваження місцевого самоврядування. Рада складається з депутатів, обраних у порядку, встановленому Конституцією та законами України.
2. Загальний склад (чисельність депутатів) Ради  відповідно до закону становить 14 чоловік.
3. Строк повноважень Ради відповідно до Конституції України становить  5 років..
4. Дострокове припинення повноважень Ради може бути здійснене у випадках і у порядку визначеному Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 2.15.2.
1. Завдання, функції та повноваження Ради визначаються законодавством України та цим Статутом.
2. Рада є юридичною особою, має власну печатку, рахунки у Державному казначействі України та інших фінансових установах, має право набувати від свого імені майнові та особисті немайнові права, несе відповідні обов’язки, може бути позивачем і відповідачем у судах.
Стаття 2.15.3.
1. Робочими органами Ради є її постійні й тимчасові комісії, які обираються з числа депутатів для вивчення проблем і потреб, попереднього розгляду і підготовки проектів рішень Ради. Комісії здійснюють контроль за виконанням рішень Ради та її виконавчого комітету.
2. Для забезпечення своєї діяльності Рада створює допоміжний орган - апарат Ради. Апарат Ради адміністративно підпорядкований, сільському голові, який спрямовує і контролює його роботу, а функціонально - секретареві Ради, який безпосередньо організовує діяльність апарату. Визначення загальної чисельності апарату Ради, розмір та структура видатків на його утримання, вирішення інших питань функціонування апарату Ради здійснюються відповідно до законодавства України.
3. Видатки на забезпечення діяльності Ради передбачаються у місцевому бюджеті Територіальної громади.
Стаття 2.15.4.
1. Формами роботи Ради є її пленарні сесійні засідання та робота постійних і тимчасових комісій Ради. Сесійні засідання Ради проводяться у приміщенні залу засідань Ради. Не допускається проведення сесійних засідань Ради в іншому приміщенні, якщо це не викликано надзвичайними обставинами.
2. Порядок роботи Ради визначається Регламентом  Петровірівськоїсільської Ради, який затверджується Радою у відповідності до законодавства України і не може суперечити цьому Статуту. Дотримання вимог Регламенту Ради забезпечує сільський голова.
3. Сесійне засідання Ради є правомочним, якщо на ньому зареєстровано більшість від загального складу депутатів Ради. Порядок реєстрації депутатів Ради на сесійному засіданні визначається Регламентом Ради.
4. Робота постійних і тимчасових комісій Ради може здійснюватись у спеціально відведених приміщеннях Ради або у виїзному режимі - у залежності від питань, які розглядаються, і кола підприємств, установ та організацій, яких стосуються ці питання.
5. Порядок підготовки, проходження, ухвалення, зберігання рішень Ради, забезпечення режиму доступу до них визначається законами України, Регламентом Ради та цим Статутом.
Стаття 2.15.5.
1. Рада на реалізацію повноважень, визначених Конституцією та законами України, приймає нормативно-правові та інші акти у формі рішень.
2. Рішення Ради приймається більшістю голосів депутатів від її загального складу шляхом відкритого голосування.
3. У випадках, визначених законом та цим Статутом, рішення Ради може бути прийняте лише після проведення місцевого референдуму, громадських слухань, загальних зборів членів Територіальної громади.
4. Рішення ради підписуються  сільським  головою.
5. Рішення ради у п’ятиденний термін з моменту його прийняття може бути зупинено сільським головою і внесено на повторний розгляд Ради. У цьому разі  сільський голова не підписує таке рішення Ради, видає розпорядження про зупинення рішення Ради з мотивуванням таких дій та подає до Ради відповідне обґрунтування з пропозицією про скасування такого рішення в цілому, скасування частково або про внесення змін до прийнятого рішення Ради. 
6. Підставами зупинення рішення Ради  сільським головою можуть бути:
1) порушення Радою Конституції та законів України, рішень місцевих референдумів, Статуту Територіальної громади, Регламенту Ради, рішень Ради про затвердження місцевого бюджету та щодо проектів і програм розвитку Територіальної громади, її населених пунктів;
2) виявлення порушень при підготовці тексту рішення, поданого на підпис сільському голові, виходячи із співставлення тексту проекту рішення, внесеного на розгляд Ради, і стенограми засідання Ради;
3) прийняття Радою рішень з питань, які не віднесені до її компетенції;
4) прийняття Радою рішень, виконання яких може спричинити погіршення соціально-економічної ситуації в Територіальній громаді, завдати шкоди правам та законним інтересам членам Територіальної громади;
5) випадки, коли при прийнятті рішення Ради не було повідомлено про конфлікт інтересів суб’єктів прийняття рішення.
7. У двотижневий строк Рада зобов’язана повторно розглянути рішення, зупинене сільським головою, та його пропозиції. У разі, якщо Рада прийме рішення про відхилення пропозицій  сільського голови і підтвердить попереднє рішення двома третинами голосів від загального складу Ради, то таке рішення набирає чинності.
8. У разі, якщо Рада не розгляне у встановлений законом термін рішення, зупинене сільським головою, та його пропозиції, а також у разі, якщо Рада не проголосує двома третинами голосів за відхилення зауважень сільського голови чи підтвердження попереднього рішення Ради, то таке рішення втрачає чинність з дня його прийняття.
9. Рішення Ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Офіційне оприлюднення рішень Ради здійснюється у порядку, визначеному цим Статутом та Регламентом Ради.
10. Рішення Ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Стаття 2.15.6.
1. У передбачених законодавством України випадках, а також у випадках, коли повноваження Ради може бути ефективніше реалізоване іншим суб’єктом системи місцевого самоврядування Територіальної громади, Рада може делегувати частину власних повноважень, що не є виключними, цьому суб’єкту на період повноважень Ради поточного скликання.
2. Делегування повноважень Ради здійснюється за попередньою згодою суб’єкта, якому вони делегуються. Таке делегування здійснюється на договірній основі, якщо інше не встановлено законодавством України.
3. Делегування повноважень Ради супроводжується одночасною передачею відповідному суб’єкту, коштів, матеріальних та інших ресурсів для здійснення цих повноважень.
4. Суб’єкт, якому делегуються повноваження Ради, є відповідальним, підзвітним і підконтрольним перед Радою за реалізацію делегованих повноважень.
Стаття 2.15.7.
1. Рада відповідальна, підзвітна і підконтрольна перед Територіальною громадою.
2. Сільський голова періодично, але не менше одного разу на півроку, через засоби масової інформації, сайт Ради, на зустрічах з представниками Територіальної громади інформує членів Територіальної громади про виконання проектів та програм соціально-економічного і культурного розвитку Територіальної громади, її населених пунктів, місцевого бюджету, звітує перед Територіальною громадою про діяльність Ради.
Стаття 2.15.8.
1. Депутат Ради є членом представницького органу місцевого самоврядування, представником інтересів Територіальної громади, інтересів виборців округу (населеного пункту громади).
2. Повноваження депутата Ради починаються з дня відкриття першої сесії Ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень депутата.
3. Перед вступом в свої повноваження депутат складає урочисту присягу.
4. Порядок принесення депутатом присяги визначається Регламентом Ради.
5. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, законом про статус депутата, іншими законами.
6. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках та в порядку, передбачених законом.
7.Депутат здійснює свої повноваження на громадських засадах.
8. Депутат Ради, фракція політичної партії у Раді періодично звітують перед виборцями про свою діяльність. Періодичність, порядок організації та проведення звітів депутатами встановлюється Радою.
9. Рада, інші органи місцевого самоврядування Територіальної громади створюють умови для навчання та підвищення професійної компетентності депутатів Ради.
10. Депутати Ради можуть мати помічників-консультантів, статус яких визначається законом та відповідним Положенням, затвердженим Радою. Помічники-консультанти депутата працюють на громадських засадах.
Стаття 2.15.9.
1. За пропозицією сільського голови Рада таємним голосуванням з числа депутатів ради обирає Секретаря ради, який працює в Раді на постійній основі та набуває статусу посадової особи місцевого самоврядування.
2. Секретар Ради:
1) скликає сесії у випадках та у порядку, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
2) повідомляє депутатам і доводить до відома членів Територіальної громади інформацію про час і місце проведення сесії Ради, питання, які передбачається внести на розгляд Ради;
3) організує підготовку сесій Ради, питань, що вносяться на її розгляд;
4) веде засідання Рад и та підписує її рішення у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
5) забезпечує своєчасне доведення рішень Ради до виконавців, органів самоорганізації населення, їх оприлюднення в місцевих засобах масової інформації, організує контроль за їх виконанням;
6) за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та тимчасових контрольних комісій Ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;
7) сприяє депутатам Ради у здійсненні їхніх повноважень;
8) за дорученням Ради відповідно до чинного законодавства та цього Статуту організовує заходи, пов’язані з підготовкою і проведенням референдумів та виборів;
9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування Територіальної громади офіційного тексту цього Статуту, інших офіційних документів Територіальної громади, її органів та посадових осіб;
10) вирішує за дорученням сільського голови або Ради інші питання, пов’язані з діяльністю Територіальної громади та її органів;
11) у випадку відсутності Голови громади виконує його обов’язки з питань діяльності Ради.
Стаття 2.15.10.
1. Посадові особи органів місцевого самоврядування Територіальної громади, органів самоорганізації населення, депутати Ради, старости зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись Кодексу поведінки депутатів Ради та посадових осіб місцевого самоврядування Територіальної громади, затвердженого Радою (далі: Кодекс).
2. Недотриманням посадовими особами органів місцевого самоврядування Територіальної громади та депутатами Ради вимог Кодексу вважається:
- для посадових осіб - неналежне виконанням службових обов’язків;
- для депутатів Ради - порушення присяги та норм етики.
Порушення Кодексу поведінки депутатів Ради та посадових осіб місцевого самоврядування Територіальної громади може бути підставою притягнення винних до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Стаття 2.15.11.
1. У Раді та її виконавчих органах може виникати конфлікт інтересів, тобто ситуація, коли рішення, яке приймається Радою, виконавчим комітетом, може мати позитивні чи негативні наслідки для приватного інтересу суб’єкта (одного із суб’єктів) прийняття рішення (депутата Ради, сільського голови, інших посадових осіб органів місцевого самоврядування Територіальної громади) або його родичів (членів сім'ї, коло яких визначено Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
2. У разі, якщо на розгляд сесії Ради або її виконавчих органів винесене питання, яке породжує у депутатів Ради, сільського голови, інших посадових осіб органів місцевого самоврядування Територіальної громади конфлікт інтересів, ці особи зобов’язані повідомити Раду, її виконавчий комітет про цей конфлікт інтересів у письмовій формі. Письмова заява про наявність конфлікту інтересів оголошується на засіданні і долучається до протоколу засідання.
3. Неповідомлення депутатом Ради, посадовою особою органу місцевого самоврядування Територіальної громади про наявний конфлікт інтересів перед голосуванням при прийнятті рішення Ради, її виконавчого комітету є підставою для зупинення сільським головою зазначеного рішення Ради, виконавчого комітету відповідно до положень частин 4 і 7 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 5 частини шостої статті 2.15.5 цього Статуту.
Глава 2.16. Сільський голова
1. Сільський голова є головною посадовою особою Територіальної громади.
2. Сільський голова обирається повноправними членами Територіальної громади, у визначеному законом порядку, шляхом вільних виборів на основі загального, прямого, рівного виборчого права при таємному голосуванні.
3. Сільським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Не може бути обраним  сільським головою громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.
4. Сільський  голова не може бути депутатом будь-якої Ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
5. На сільського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів місцевих рад, що передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», а також обмеження, встановлені законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади запобігання і протидії корупції».
6. Термін повноважень сільського  голови відповідно до Конституції України становить 5 років. Повноваження сільського голови починаються з моменту оголошення територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання і закінчуються у момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи. Перед вступом у свої повноваження  сільський голова складає урочисту присягу.        
7. Форми роботи і повноваження міського сільського голови визначаються Конституцією України, законодавством України, цим Статутом, Регламентом Ради.
8. При здійсненні наданих повноважень сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед Територіальною громадою, відповідальним - перед Радою, а з питань здійснення виконавчими органами Ради делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
9. Підзвітність і підконтрольність сільського голови перед Територіальною громадою забезпечується обов'язком його звітуванням перед членами Територіальної громади не рідше одного разу на рік. Такий звіт повинен включати в себе інформацію про діяльність сільського голови у межах його компетенції за звітний період.
10. Відповідальність сільського голови перед Територіальною громадою передбачає здатність Територіальної громади прийняти рішення про його притягнення до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків та з інших передбачених законом підстав у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
11. У межах своїх повноважень сільський голова видає розпорядження, що є обов’язковими для виконання на території громади.
12. У разі дострокового припинення повноважень сільського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків його повноваження виконує заступник або секретар Ради.
Глава 2.17. Виконавчі органи Ради
Стаття 2.17.1.
1. Виконавчими органами Ради (далі: виконавчі органи) є виконавчий комітет Ради (далі: виконавчий комітет), відділи та інші утворені Радою виконавчі органи.
2. Структура виконавчих органів, загальна чисельність їхнього апарату, система оплати праці та розмір заробітної плати працівників виконавчих органів затверджуються Радою за поданням сільського голови, з врахуванням статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування та чинного законодавства України.
3. Повноваження виконавчих органів визначаються законодавством та положеннями про них, затвердженими відповідними рішеннями Ради.
4. Виконавчі органи можуть бути наділені правами юридичної особи за рішенням Ради.
5. Виконавчі органи утворюються, реорганізуються та ліквідуються Радою за поданням сільського голови.
Стаття 2.17.2.
1. Виконавчий комітет Ради є її виконавчим і розпорядчим органом, який створюється Радою на період її повноважень у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»
2. Очолює виконавчий комітет сільський голова. У разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов’язків роботу виконавчого комітету організує особа, на яку покладено виконання обов’язків голови.
3. Виконавчий комітет є юридичною особою, має власну печатку, рахунки в фінансових установах, має право, набувати від свого імені майнових та особистих немайнових прав та нести обов’язки, може бути позивачем і відповідачем в судах.
4. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним Раді. Сільський голова звітує перед Радою про роботу виконавчого комітету в порядку, встановленому законодавством України.
5. Кількісний і персональний склад виконавчого комітету затверджується Радою за поданням сільського голови. За посадою до складу виконавчого комітету входять: сільський голова та його заступники, керуючий справами виконавчого комітету, секретар Ради, сільські старости. До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати Ради, окрім секретаря Ради.
6. Порядок скликання засідання виконавчого комітету та порядок прийняття ним рішень визначаються Регламентом сільської ради, який затверджується Радою.
7. Засідання виконавчого комітету носять відкритий характер, крім випадків, передбачених законодавством.
8. Рішення виконавчого комітету, які суперечать чинному законодавству, доцільності, а також рішення інших виконавчих органів, які визнані недоцільними, можуть бути скасовані самим виконавчий комітетом, або Радою. У разі незгоди  сільського голови з рішенням виконавчого комітету він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд Ради.
Глава 2.18. Сільський староста
Стаття 2.18.1.
1. Сільський староста (далі: староста) є посадовою особою місцевого самоврядування, який представляє інтереси внутрішньої громади (жителів одного або більше населених пунктів Територіальної громади, які не є адміністративним центром Територіальної громади).
2. Старости обираються на строк повноважень Ради в населених пунктах громади, які визначаються рішенням Ради. Порядок обрання старости визначається Законом України «Про місцеві вибори».
3. За посадою староста входить до складу виконавчого комітету Ради та здійснює свої повноваження на постійній основі.
4. Правовий статус старости визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», іншими законодавчими актами України, цим Статутом та Положенням про старосту, яке затверджується Радою.
Стаття 2.18.2.
1. Староста зобов'язаний:
1) представляти інтереси жителів відповідної внутрішньої громади у виконавчих органах Ради;
2) сприяти членам внутрішньої громади у підготовці ними документів, що подаються на розгляд органів місцевого самоврядування;
3) брати участь у підготовці проекту бюджету Територіальної громади в частині фінансування проектів та програм, що реалізуються на території відповідного населеного пункту Територіальної громади;
4) сприяти виконанню рішень органів місцевого самоврядування Територіальної громади на території відповідної внутрішньої громади;
5) вносити пропозиції до виконавчого комітету з питань діяльності на території відповідного населеного пункту громади виконавчих органів Ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їхніх посадових осіб;
6) погоджувати проекти рішень Ради, що стосуються майна Територіальної громади, розташованого на території відповідного населеного пункту громади;
7) шанобливо ставитися до жителів відповідного населеного пункту громади, приймати від них та передавати у відповідні органи місцевого самоврядування Територіальної громади індивідуальні та колективні звернення, здійснювати моніторинг дотримання встановлених законом та цим Статутом вимог щодо розгляду таких звернень;
8) здійснювати моніторинг стану довкілля, стану об’єктів інфраструктури та правопорядку в межах території відповідного населеного пункту громади;
9) здійснювати моніторинг дотримання прав і законних інтересів членів відповідних внутрішніх громад у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, туризму, житлово-комунального господарства, стану реалізації їхніх прав на працю та медичну допомогу;
10) не допускати на території відповідного населеного пункту громади дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам Територіальної громади та держави;
11) виконувати інші обов'язки, визначені цим Статутом, Положенням про старосту, актами органів місцевого самоврядування Територіальної громади.
2. Староста має право:
1) брати участь у пленарних засіданнях Ради з правом дорадчого голосу, а також у засіданнях постійних та інших комісій Ради;
2) взаємодіяти з Радою, підприємствами, установами, організаціями комунальної форми власності та їхніми посадовими особами, громадськими об’єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства, що розташовані на території відповідного населеного пункту громади;
3) одержувати безоплатно від виконавчих органів Ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їхніх посадових осіб, що розташовані на території громади, необхідні для виконання покладених на нього завдань інформацію, документи і матеріали.
Стаття 2.18.3.
1. Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються Радою.
2. Час прийому жителів старостою повинен становити не менше як три дні на тиждень.
3. Діяльність старости фінансується за рахунок місцевого бюджету Територіальної громади.
Стаття 2.18.4.
1. При здійсненні наданих йому повноважень староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед внутрішньою громадою, відповідальним - перед Радою та її виконавчим комітетом.
2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідного населеного пункту громади. На вимогу не менше половини депутатів Ради староста зобов’язаний прозвітувати перед Радою про свою роботу у будь-який визначений ними термін.
3. У разі порушення Конституції та законів України, цього Статуту, Положення про старосту,незабезпечення здійснення наданих йому повноважень повноваження старости можуть бути достроково припинені у порядку та за наявності підстав, передбачених законом.
4. Староста може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом.
Розділ III. Матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування
Територіальної громади

Глава 3.1. Матеріальна основа місцевого самоврядування Територіальної громади
Стаття 3.1.1.
1. Територіальна громада на свій розсуд і на підставі закону безпосередньо або через органи місцевого самоврядування володіє, користується та розпоряджається своєю комунальною власністю (далі: комунально власність). Внутрішні громади суб’єктами права комунальної власності виступати не можуть.
2. До комунальної власності Територіальної громади належить рухоме і нерухоме майно, доходи місцевого бюджету, інші кошти, визначені в «Переліку об’єктів права власності територіальної громади». Спадщина на території громади, визнана судом відумерлою, переходить у власність Територіальної громади.
3. «Перелік об’єктів права комунальної власності  Петровірівськоїтериторіальної громади» затверджується Радою за поданням виконавчого комітету та на підставі відомостей, що їх надає виконавчий орган Ради, що веде Реєстр об'єктів комунальної власності.
4. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади з метою зміцнення її економічної основи, поліпшення якості обслуговування населення можуть на договірних засадах формувати спільну (комунальну) власність з іншими територіальними громадами району і області.
Стаття 3.1.2.
1. До комунальної власності Територіальної громади належать усі землі в просторових межах громади, що визначаються відповідно до статті 2.1.2. цього Статуту, крім земель приватної та державної власності.
2. Територіальна громада, в разі необхідності, може набувати у свою комунальну власність також земельні ділянки поза межами території громади. Право комунальної власності Територіальної громади на такі ділянки має бути посвідчено відповідними державними актами.
3. Набуття Територіальною громадою права на земельні ділянки, передача земельних ділянок з комунальної власності у державну, передача земельних ділянок комунальної власності у приватну власність юридичних та фізичних осіб здійснюється відповідно до законодавства України.
4. Реалізація права власності на землю і права користування землею на території громади здійснюється відповідно до Земельного кодексу України, інших законів України, Положення про порядок надання в оренду, вилучення та передачі у власність земельних ділянок, яке затверджує Рада.
При цьому всі власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані:
а)         забезпечувати використання землі за цільовим призначенням;
б)        додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;
в)         своєчасно вносити плату за землю;
г)         не порушувати прав інших власників  земельних ділянок та землекористувачів;
д) додержуватися правил добросусідства та встановлених законом обмежень (сервітутів, охоронних зон тощо).
Стаття 3.1.3.
1. Об’єкти права комунальної власності Територіальної громади, у тому числі землі комунальної власності, можуть бути відчужені чи передані в оренду або концесію рішеннями Ради у порядку, визначеному законодавством України.
2. Не підлягають відчуженню землі загального користування: площі, вулиці, проїзди, дороги, зелені зони,
3. Перелік об’єктів комунальної власності, які не підлягають відчуженню, затверджується Радою за поданням виконавчого комітету.
 

Стаття 3.1.4.
1. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади у межах повноважень, визначених законами України та цим Статутом, та з метою забезпечення потреб членів територіальної громади у послугах, можуть створювати комунальні підприємства, установи, організації.
2. Власником усіх комунальних суб’єктів господарювання є Територіальна громада в цілому.
3. Статути (положення) комунальних суб’єктів господарювання затверджує та вносить до них зміни Рада, вона приймає рішення у випадках порушення цих статутів (положень), визначає основні напрями діяльності комунальних підприємств, установ, організацій, порядок використання їхнього прибутку.
4. З керівником комунального підприємства, установи, організації сільський голова укладає контракт. Рішення про звільнення керівників підприємств, установ, організацій (розірвання контракту) приймає Рада за поданням сільського голови. Керівник комунального підприємства, установи та організації щороку звітує на сесії Ради про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність підприємства, збереження та ефективне використання майна.
5. При встановленні розміру частки прибутку, яка зараховується до місцевого бюджету, Рада керується принципом мінімального втручання у господарську діяльність комунального підприємства.
6. Територіальна громада не несе відповідальності за зобов’язаннями комунального підприємства, а комунальне підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Територіальної громади.
7. Рада за поданням сільського голови, виконавчого комітету Ради може прийняти рішення про включення комунального підприємства до переліку підприємств, на які не поширюється законодавство про банкрутство. Таке рішення може бути прийняти лише у випадку виконання цими підприємством суспільно важливих для членів Територіальної громади функцій (виробництво продукції, надання послуг).
8. Комунальні підприємства, установи, організації зобов’язані оприлюднювати таку інформацію:
- щорічно, але не пізніше 1 лютого наступного за звітним року фінансовий звіт та пояснювальну записку до нього;
- за 30 днів до затвердження типових договорів про надання послуг населенню, проекти вказаних договорів;
- за 10 днів до подачі на затвердження ради детальний розрахунок тарифів на житлово-комунальні послуги, що вони надають населенню, та їх обґрунтування;
- щорічно інформацію про свій штатний розпис та розмір заробітних плат відповідно до нього, щомісячно інформацію про вакантні посади;
- щоквартально інформацію про кількість та вартість спожитих ресурсів, зокрема, теплової енергії, газу та електроенергії.
9. Реорганізація або ліквідація комунального підприємства здійснюється за рішенням Ради.
 
Стаття 3.1.5.
1. Перелік об’єктів власності Територіальної громади обліковується визначеним Радою виконавчим органом Ради у відкритому Реєстрі об’єктів власності Територіальної громади (далі: Реєстр). Вказаний Реєстр є електронною базою даних, в якій міститься довідкова інформація про все майно, майнові та корпоративні права Територіальної громади, її органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та всіх інших суб’єктів комунального господарювання. Наповнення та ведення Реєстру, повнота та достовірність даних забезпечується шляхом проведення постійної інвентаризації майна і майнових прав Територіальної громади та відповідних суб’єктів.
2. Реєстр є інформацією з відкритим доступом і розміщується на офіційному веб-сайті Територіальної громади. Друкована актуальна версія Реєстру зберігається в Раді (виконавчому комітеті Ради) для вільного доступу.
3. Порядок ведення та наповнення Реєстру визначається в Положенні про відкритий Реєстр об’єктів комунальної власності територіальної громади.
Стаття 3.1.6.
1. Рішенням Ради з числа членів Територіальної громади, депутатів Ради, працівників її виконавчих органів, утворюється постійно діюча Інвентаризаційна комісія територіальної громади, яку очолює за посадою Голова громади.
2. Інвентаризаційна комісія проводить інвентаризацію власності Територіальної громади протягом одного року з моменту затвердження цього Статуту. При цьому використовуються дані інвентаризації комунального майна громад, які об’єдналися в Територіальну громаду.
3. Рішення про проведення інвентаризації земель чи інших об’єктів власності Територіальної громади, інвентаризація яких потребує додаткового фінансування, приймається Радою одночасно із прийняттям місцевого бюджету Територіальної громади. При цьому виділення бюджетних коштів для інвентаризації є першочерговими та пріоритетними після захищених статей витрат місцевого бюджету.
4. Рада, інші органи місцевого самоврядування Територіальної громади для виконання завдань Інвентаризаційної комісії, зобов’язані здійснювати інформаційне та матеріально-технічне забезпечення її роботи.
Стаття 3.1.7.
1. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути примусово відчужені у Територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо Територіальної громади або Ради.
2. Фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за збитки, заподіяні об’єктам права комунальної власності.
3. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади мають право звертатися до суду про притягнення до відповідальності фізичних та юридичних осіб, які вчинили або чинять збитки об’єктам права комунальної власності.
Глава 3.2. Фінансова основа місцевого самоврядування Територіальної громади
Стаття 3.2.1.
1. Фінансовою основою місцевого самоврядування Територіальної громади є сукупність місцевих фінансових ресурсів, за допомогою яких забезпечується реалізація власних завдань та функцій місцевого самоврядування, а також виконання делегованих повноважень на території громади.
2. Фінансову основу місцевого самоврядування Територіальної громади складають:
1) кошти місцевого бюджету, у тому числі:
- надходження від місцевих податків та зборів;
- кошти, отримані від приватизації об’єктів комунальної власності Територіальної громади та продажу земельних ділянок, інших об’єктів комунальної власності;
- трансфертні надходження до місцевого бюджету, передані Територіальній громаді відповідно до чинного законодавства України;
- кошти, отримані від діяльності на фондовому ринку, від розміщення цінних паперів і позик;
- інші надходження;
- кошти підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності Територіальної громади, у тому числі розміщених за межами Територіальної громади;
- доходи від корпоративних прав підприємств, установ та організацій, засновником яких є Рада;
-інші фінансові ресурси.
3. Рада в межах, визначених чинним законодавством, може створювати комунальні банки та інші фінансово-кредитні установи, виступати гарантом кредитів підприємств, установ та організацій, які належать до комунальної власності Територіальної громади, розміщувати кошти, що належать Територіальній громаді, в банках, інших суб’єктів права власності.
4. Територіальна громада може об’єднувати на договірних засадах свої фінансові ресурси з фінансовими ресурсами інших територіальних громад та з державними фінансовими ресурсами з метою спільного фінансування місцевих, регіональних або загальнодержавних програм, що реалізуються на території громади. Рішення про участь Територіальної громади у спільному фінансуванні місцевих, регіональних або загальнодержавних програм приймається лише на підставі експертного висновку, проведеного відповідними виконавчими органами Ради, про реальні вигоди членів Територіальної громади від реалізації даних програм.
5. 3 метою залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проектів соціальної, культурно-духовної, оздоровчої, екологічної спрямованості, а також для вирішення актуальних проблем розвитку Територіальної громади та її населених пунктів органи місцевого самоврядування сприяють благодійності на користь Територіальної громади.
6. Будь-яка фінансова діяльність органів місцевого самоврядування Територіальної громади є відкритою і доступною для громадського контролю в установленому законом і цим Статутом порядку.
Стаття 3.2.2.
1. Порядок складання, розгляду, затвердження, виконання та звітності бюджету Територіальної громади встановлюється бюджетним законодавством України.
2. Текст місцевого бюджету розміщується на дошці  оголошень,або веб-сайті Територіальної громади для загального доступу.
3. Виконання місцевого бюджету забезпечують виконавчі органи Ради. Кошти місцевого бюджету спрямовуються на утримання об’єктів бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування Територіальної громади, комунальних служб, соціального обслуговування членів Територіальної громади, сплати видатків по місцевих позиках тощо.
4. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально- економічного та культурного розвитку громади та її населених пунктів відповідно до напрямів інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування інших видатків, пов’язаних із соціально-економічним розвитком громади.
5. Голова забезпечує оприлюднення звіту про виконання місцевого бюджету громади не пізніше 1 березня року, що настає за звітним на  дошці оголошень,або   на веб-сайті Територіальної громади та у засобах масової інформації.
6. Рада має право здійснювати внутрішні запозичення до місцевого бюджету відповідно до чинного законодавства України.
7. Органи місцевого самоврядування Територіальної громади зобов’язані вести активну роботу з відстоювання її інтересів при розробці проектів загальнодержавних, регіональних програм соціально-економічного, культурного розвитку, що реалізуються на території громади.
Стаття 3.2.3.
1. Рада у межах повноважень визначених законодавством України, щорічно встановлює перелік та ставки місцевих податків і зборів - обов'язкових постійних платежів до місцевого бюджету, що здійснюють фізичні та юридичні особи на території громади відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених Радою та законодавством України. У випадку, коли Рада не прийняла рішення щодо зміни переліку місцевих податків і зборів, їхніх ставок, залишається чинним попередньо прийняте рішення, що затверджує перелік місцевих податків і зборів та їхні ставки.
2. Рішення ради в сфері місцевих податків і зборів базуються на таких принципах:
1) забезпечення стабільних надходжень до місцевого бюджету для виконання завдань та повноважень місцевого самоврядування;
2) створення сприятливих умов для ведення бізнесу на території громади, зацікавленості суб'єктів господарювання у підвищенні його ефективності;
3) врахування економічного та соціального стану платників місцевих податків і зборів;
4) відповідності витрат на адміністрування податків і зборів доходам, які вони приносять.
3. За рішенням загальних зборів (конференції) членів Територіальної громади можуть вводитися місцеві збори на основі добровільного самооподаткування членів Територіальної громади, які мешкають на відповідній частині її території.
4. Сплачені платниками надміру суми місцевих податків і зборів зараховуються в рахунок майбутніх платежів платників податків і зборів.
5. Рада може надавати окремим категоріям юридичних та фізичних осіб пільги зі сплати місцевих податків і зборів відповідно до норм чинного законодавства.
Розділ ІV. Відповідальність органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб. Контроль територіальної громади за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб
Глава 4.1. Підстави та види відповідальності органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, органів самоорганізації населення
Стаття 4.1.1.
1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади, органи самоорганізації населення, дозвіл на утворення яких надала Рада несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Підстави, види і порядок їх відповідальності визначаються Конституцією та законами України, цим Статутом.
2. Територіальна громада у будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.
3. Староста села, що перебуває в межах території громади може бути відкликаним внутрішньою громадою за наявності підстав та  у порядку передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» для депутатів місцевих рад.
4. Порядок і випадки дострокового припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальною громадою та внутрішніми громадами визначаються законами України та цим Статутом.
5. Повноваження органу самоорганізації населення у разі невиконання рішень Ради, її виконавчого комітету достроково припиняються за рішенням Ради. У разі невиконання органом самоорганізації населення рішень зборів (конференції) членів територіальної громади рішення про дострокове припинення його повноважень приймають збори (конференції) членів  територіальної громади. У разі порушення органом самоорганізації населення Конституції і законів України, інших актів законодавства його повноваження припиняються достроково за рішенням суду.
Стаття 4.1.2.
1. Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету територіальної громади, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади - за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.
2. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади, вирішуються в судовому порядку.
Розділ V. Прикінцеві положення
 
1. СтатутПетровірівської об’єднаної територіальної громадиБерезівського району Одеської  області затверджено ________2020 року.
2. Статут є постійно діючим актом і не підлягає перезатвердженню новообраним складом Ради.
 
 
 
 
 
 
 
 

    


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
 ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії  VІІІ скликання


Про затвердження Регламенту Петровірівської 
об’єднаної територіальної громади

Відповідно до пункту 5 частини  1 статті 43, частини 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада:

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Регламент  Петровірівської сільської об’єднаної територіальної громади Березівського району Одеської області (додається).

 2. Вважати таким, що втратило чинність рішення № 3-VІІ скликання 
від 16.01.2020 року.  

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань місцевих природніх ресурсів, збереження навколишнього природнього середовища та благоустрою, питань прав людини , правової політики , місцевого самоврядування , Регламенту та депутатської етики.(голова комісії  Матющенко В.І.)

Сільський голова                                           Артем ДЕМЧУКОВ

«01» грудня 2020року
№12-VІІІ

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ ПЕТРОВІРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ  ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ vIIІ СКЛИКАННЯ
 
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Рішенням№ 12 ІІ сесії восьмого скликання
Петовірівської сільської ради
Від 01.12.2020 р.
 
 
 
 
 
Р Е Г Л А М Е Н Т
роботиПетровірівської сільської  ради
об'єднаної територіальної громади VІІІ скликання
 
 
 
 
 
 
 
с.Петровірівка
 
ЗМІСТ


Розділ 1.             ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1.           Правова основа діяльності Ради
Стаття 2.           Основні принципи діяльності
Стаття 3.           Порядок затвердження, виконання і внесення змін до Регламенту
Розділ 2.             ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ
Стаття 4.            Сесія Ради
Стаття 5.            Планування роботи Ради
Стаття 6.            Підготовка і проведення сесії (процедурні правила пленарних засідань)
Стаття 7.             Гласність у роботі Ради
Розділ 3.             РАДА, ЇЇ ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ
Стаття 8.             Рада і її структура
Стаття 9.             Петровірівський сільський голова
Стаття 10.           Секретар Ради
Стаття 11.           Постійні комісії Ради
Стаття 12.           Тимчасові контрольні комісії Ради
Стаття 13.           Виконавчі органи Ради
Стаття 14.           Секретар виконавчого комітету Ради
Розділ 4.             ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Стаття 15.           Депутат Ради
Стаття 16.           Депутатські групи та фракції Ради
Стаття 17.           Депутатські запити та запитання
Стаття 18.           Доручення та накази виборців
Стаття 19.           Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях Ради
Стаття 20.           Забезпечення депутатської діяльності
Стаття 21.           Звернення громадян до Ради
Стаття 22.           Звітність депутатів про роботу
Стаття 23.           Дисципліна і етика в діяльності Ради
Розділ 5.             АКТИ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Стаття 24.           Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування
Стаття 25.           Акти Ради
Стаття 26.           Акти виконавчого комітету Ради
Стаття 27.           Акти Петровірівського сільського голови
Стаття 28.           Акти депутата Ради
Стаття 29.           Акти уповноваженого виконавчого органу селищної Ради
Стаття 30.           Визнання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування незаконними
Стаття 31.           Порядок доведення актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування до відома населення

Розділ 6.             РОЗГЛЯД І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ РАДИ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОЦЕДУРАМИ
Стаття 32.           Підготовка і затвердження бюджету селища
Стаття 33.           Підготовка і затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку селища та цільових програм з інших питань місцевого самоврядування
Стаття 34.           Місцеві референдуми
Стаття 35.           Про притягнення депутата до відповідальності
Стаття 36.           Порядок дострокового припинення повноважень депутата, селищного голови, його заступника, секретаря Ради та Ради в цілому

Розділ 1. Загальні положення
Стаття 1. Правова основа діяльності Ради
1.1.Місцеве самоврядування є правом Петровірівської об'єднаної територіальної громади – добровільного об'єднання у сільську обєднану територіальну громаду жителів села Петровірівка, Костянтинівка , Ревова,Польове, Новосвітівка, Розкішне, Армашівка, Крижанівка, Бердинове, Польове  -  самостійно вирішувати питання місцевого значення в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: селищну раду, виконавчий комітет.
1.2. Петровірівська сільська рада, Березівського району, Одеської області, надалі Рада, є органом місцевого самоврядування, що представляє   обєднану територіальну громаду  та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законодавчими актами.
1.3. Рада є юридичною особою і наділяється власними  повноваженнями  згідно Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до чинного законодавства.
1.4. Строк повноважень Ради – 5 років .

Стаття 2. Основні принципи діяльності
2.1. Основні принципи діяльності Ради визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законодавчими актами та цим Регламентом.
2.2. Діяльність Ради будується на принципах законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.
2.3. Рада діє на принципах правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством.
2.4. Рада підзвітна і відповідальна перед Петровірівською сільською об'єднаною територіальною громадою .
2.5. Рада діє в умовах державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування, користується судовим захистом своїх прав.

Стаття 3. Порядок затвердження, виконання і внесення змін до Регламенту
3.1. Регламент Ради приймається на пленарному засіданні не пізніше, ніж як на другій сесії.
3.2. Рішення, прийняті з порушенням Регламенту, не дійсні від моменту внесення до порядку денного сесії питання про їх скасування.
3.3. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на Петровірівськогосільського  голову, надалі "Голова" та комісію з регламенту. Під час пленарних засідань Ради контроль за додержанням Регламенту покладається також на головуючого на засіданні.
3.4. Зміни до Регламенту можуть бути внесені за пропозицією депутатів і прийняті більшістю від загального складу депутатів Ради.

Розділ 2. Організація роботи Ради

Стаття 4. Сесія Ради
4.1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій.
4.2. Виключно на пленарних засіданнях Ради вирішуються питання зазначені в статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". На пленарних засіданнях Ради можуть вирішуватися й інші питання, віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування.
4.3. Засідання Ради відкривають, ведуть і закривають Голова або секретар Ради, а на першій сесії Ради - голова Петровірівської територіальної виборчої комісії.
4.4. Головуючий на засіданні Ради: відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях Ради; виносить на обговорення проекти рішень Ради, оголошує їх повну назву; надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця: створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань; ставить питання для голосування, оголошує його результати; забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні; робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити; вживає заходів до підтримання порядку на засіданні; має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні: здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.
4.5. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий на засіданні вважає, що Рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.
4.6. Забезпечує роботу Ради під час сесії секретар ради.
4.7. Секретар ради: проводить реєстрацію депутатів та запрошених; проводить реєстрацію заяв, депутатських запитів та запитань; формує список депутатів, які бажають виступити і передає його головуючому на сесії; веде протокол засідання сесії; веде облік виступаючих на сесії; проводить реєстрацію проектів документів, заяв, повідомлень, пропозицій депутатів, постійних або тимчасових комісій, депутатських груп та розповсюдження їх як офіційних документів сесії. Якщо відсутні заперечення секретар може виконувати функції лічильної комісії.
4.8. Для підрахунку голосів депутатів під час поіменного, відкритого або таємного голосування рішенням Ради створюється лічильна комісія у складі не менше 2 депутатів.
4.9. До складу лічильної комісії не можуть входити депутати, яких висунуто до складів органів, що обираються.
4.10. Вибори лічильної комісії проводяться відкритим голосуванням, за списком чи персонально, у порядку надходження пропозиції щодо кандидатур.


Стаття 5. Планування роботи Ради
5.1. Діяльність Ради здійснюється відповідно до перспективних планів, які затверджуються Радою на рік (півріччя). Перспективний план роботи визначає головні напрями діяльності Ради і її органів, а також організаційні форми вирішення поставлених завдань, містить перелік основних організаційно-масових заходів.
5.2. Проект перспективного плану роботи Ради розробляється за допомогою виконавчого комітету Ради, постійними комісіями Ради з урахуванням пропозицій депутатів, органів місцевого самоврядування, а також трудових колективів, громадських організацій, об'єднань, рухів тощо. Перспективний план затверджується на сесії Ради і в десятиденний строк доводиться до відома зацікавлених організацій і службових осіб.
5.3. Організація виконання перспективного плану покладається на постійні комісії та секретаря Ради. Хід виконання перспективного плану роботи Ради обговорюється на її сесіях, засіданнях постійних комісій. Пропозиції про уточнення або зміни перспективного плану роботи Ради розглядаються Радою на вимогу депутатів та постійних комісій.
5.4. Плани підготовки чергової або позачергової сесії Ради розробляє секретар Ради на підставі розпорядження про скликання сесії та проекту порядку денного. План затверджується Головою або секретарем Ради. Планом визначається перелік документів, які повинні бути розроблені, терміни розробки та відповідальні за цю роботу, а також інші питання, пов'язані з підготовкою і проведенням сесії. За 3 дні до початку роботи сесії голови постійних комісій заслуховують інформацію відповідальних осіб про готовність питань, які виносяться на засідання сесії та ознайомити депутатів з проектом рішень. Рішення про скликання сесії Ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Ради. Проекти підготовлених рішень надавати депутатам в день проведення сесій.
5.5. Плани роботи постійних комісій можуть складатися на квартал, півріччя, поточний рік і затверджуватися на засіданні комісій. План роботи комісій може коригуватися в разі включення до нього позапланових питань за дорученням сесії Ради, Голови, секретаря Ради, за пропозицією членів комісії, інших депутатів. До плану роботи комісії питання включаються після обговорення пропозицій на засіданні комісії, з визначенням строку підготовки питання і відповідального за його підготовку.
5.6. Контроль за формуванням і виконанням плану роботи комісій покладається на секретаря Ради, який один раз на півроку на початку першого місяця інформує Раду про виконання комісіями плану роботи, узагальнює ефективність роботи комісій, вносить пропозиції про доручення сесії Ради комісіям, про необхідні кадрові зміни у керівництві комісій тощо.
Стаття 6. Підготовка і проведення сесії (процедурні правила пленарних засідань)
6.1. Сесія Ради скликається у порядку, передбаченому ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Належним повідомленням про скликання Сесії Ради є розміщення копії розпорядження про скликання Сесії Ради на дошці оголошень в приміщенні Ради.
6.2. Проект порядку денної сесії готується для Голови секретарем Ради за пропозиціями депутатів, депутатських груп, постійних комісій, виконавчим комітетом Ради. Питання на розгляд Ради можуть також вноситись особисто Головою. Термінові питання можуть вносити в порядок денний під час сесії за рішенням Ради. Проект порядку денного сесії, сформований відповідно до вимог цієї статті, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні. Рішення щодо формування порядку денного приймається більшістю від загальної кількості обраних депутатів. Проект рішень подається до регламентної комісії за три дня до сесії.
6.3. Перед початком сесії проводиться реєстрація депутатів. Після кожних 2 годин роботи сесії оголошується перерва на 15 хвилин. При необхідності Рада може встановити інший порядок роботи. У разі потреби Рада може прийняти рішення про проведення пленарного засідання впродовж кількох днів. На початку пленарного засідання надається час для оголошення депутатських запитів, звернень, оголошень.
6.4. Пленарне засідання починається з повідомлення голови Ради або головуючого на засіданні про кількість присутніх та причини відсутності депутатів. Голова або головуючий на засіданні має право вимагати від депутатів пояснення причин їх запізнення або відсутності на попередніх засіданнях.
6.5. Голова Ради або головуючий на засіданні надає слово для виступу і стежить за дотриманням встановленого порядку роботи, надає слово для оголошення запитів, заяв і довідок, ставить пропозиції на голосування і оголошує результати. Під час засідань сесії голова або головуючий забезпечує порядок у залі засідань, створює рівні можливості депутатам у обговоренні питань. Він не має права переривати виступи депутатів, окрім тих випадків, коли промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу осіб, організацій, установ чи держав, або перевищує встановлений для виступу регламент.
6.6. При обговоренні з одного питання депутат має право взяти слово не більше як двічі. Це обмеження не стосується доповідача з даного питання. Голова (головуючий) надає слово для виступів у порядку черги або попереднього запису.
6.7. При виступах на пленарних засіданнях встановлюються такі орієнтовні обмеження часу:
 - доповідь - до 15 хв.;
 - співдоповіді - до 5 хв. кожна;
 - запитання та відповіді по доповіді та співдоповідях - до 15 хв.;
 - обговорення доповіді - до 15 хв.;
 - виступи від депутатських груп та фракцій – до 5 хв.;
 - виступ в обговоренні - до 3 хв.;
 - повторний виступ - до 1хв.;
 - запитання - до 1 хв.;
 - відповідь на запитання - до 1 хв.;
 - репліка за порядком ведення - до 1 хв.;
 - оголошення, звернення - до 1 хв.
За згодою сесії Голова (головуючий) може в необхідних випадках продовжити час виступу.
6.8. Пропозиції про дострокове припинення обговорення ставиться на голосування після трьох наступних виступів з моменту її надходження. Обговорення припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх депутатів.
6.9. Якщо після припинення обговорення один з депутатів наполягає на виступі і його підтримує не менш як 16 депутатів, йому надається до 3 хвилин. Таких виступів може бути не більше двох з одного питання.
6.10. Після припинення обговорення перед голосуванням доповідач та співдоповідач мають право на заключне слово до 5 хвилин кожний.
6.11. Всі проекти, що надійшли при розгляді питання порядку денного, та зміни і доповнення ставляться на голосування в порядку надходження, якщо депутат не знімає їх перед голосуванням.
6.12. На сесії проводиться відкрите або таємне голосування.
6.13. Бюлетень для таємного голосування виготовляється секретарем Ради. Час, місце і тривалість проведення голосування, а також порядок організації голосування встановлюється рішенням лічильної комісії. Лічильна комісія перед початком голосування:
- одержує від секретаря список депутатів;
- забезпечує процедуру таємного голосування.
Кожному депутату бюлетень видається членом лічильної комісії за списком депутатів, про що в списку робиться позначка, а депутат розписується. Після закінчення голосування лічильна комісія проводить підрахунок голосів і складає протокол про результати голосування. Протокол підписується всіма присутніми членами комісії. В разі порушення процедури голосування сесія може прийняти рішення Ради про визначення виборів недійсними.
6.14. Кандидат вважається обраним, якщо за нього проголосувало більшість депутатів. Якщо жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводиться другий тур голосування по тих кандидатах, які набрали однакову кількість голосів.
6.15. На вимогу не менш як 2/3 депутатів у всіх випадках, окрім виборів посадових осіб проводиться поіменне голосування. Поіменне голосування відбувається за такою процедурою: голова або член лічильної комісії зачитує список депутатів, кожний депутат з місця проголошує "за", "проти", чи "утримався". Голова або член лічильної комісії робить в списку відповідну позначку і підбиває підсумки поіменного голосування. Результати поіменного голосування доводяться до загального відома.
6.16. Рішення сесії вважається прийнятим, якщо на пленарному засіданні, правомочному за результатами реєстрації депутатів, за нього проголосувало більше половини від загального складу ради, які присутні на раді.. Рішення сесії вступають в силу з моменту їх підписання Головою або головуючим на засіданні.
6.17. В разі, коли з певного питання порядку денного проведено голосування, а рішення не прийняте, повторне голосування з цього питання можливе лише після повторного внесення його до порядку роботи Ради.
6.18. Рішення з процедурних питань приймається більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні Ради. Процедурним вважається питання, з якого Рада не приймає окремого рішення Ради (як документу).
6.19. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, більше половини від загальної чисельності Ради.
6.20. Пропозиції до порядку денного вносяться у письмовій формі не пізніше як за 10 днів до відкриття чергової сесії. Пропозиції подаються із супровідною запискою і проектами відповідних рішень. Після реєстрації пропозицій секретарем Ради їх разом з іншими матеріалами передають у відповідну галузеву комісію Ради для розгляду та вироблення по ним висновків. У разі відхилення комісією проекту рішення матеріали повертаються автору із зазначенням мотивів відхилення. Якщо автор не погоджується з висновками комісії, його пропозиція як інформація, включається до проекту порядку денного і при розгляді порядку денного сесії йому надається до 5 хвилин для обгрунтування своєї пропозиції.
Також депутатом може бути внесена пропозиція до порядку денного у формі  депутатського запиту, який вноситься попередньо або на пленарному засіданні у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.
6.21. Для надання слова для виступу депутат подає секретарю ради письмову або усну заяву.
6.22. Слово з процедурних питань надається депутату і на його усне прохання. Депутат може виступити з одного питання не більше двох разів.
6.23. Сесія та протокол Ради ведуться українською мовою.
Стаття 7. Гласність у роботі Ради
7.1. Сесія Ради проводиться гласно. На засіданні Ради можуть бути присутні працівники виконавчого комітету Ради, запрошені і брати участь в роботі сесії з правом дорадчого голосу. Керівники підприємств, установ, організацій, всіх форм власності, мешканці селища, представники партій, громадських об'єднань та засобів масової інформації можуть знаходитись на засіданні Ради як запрошені. Секретар Ради обов’язково запрошує керівників підприємств, установ, організацій, всіх форм власності, представників партій, громадських об'єднань та громадян на розгляд питань, які їх стосуються.
7.2 Народні депутати України, депутати Одеської обласної Ради, Березівської районної Ради можуть бути присутні на засіданні Ради без запрошення і брати участь у роботі з правом дорадчого голосу, а їх помічники-консультанти – без права дорадчого голосу. Головуючий інформує депутатів про склад і число осіб, запрошених на сесію.
7.3 Для запрошених відводяться окремі місця у залі засідань Ради. Запрошені та інші присутні на сесії не повинні втручатись у роботу сесії, зобов'язані дотримуватись порядку і підкорятися головуючому. Особа, яка допускає грубого порушення порядку на сесії, за рішенням Ради зобов'язана звільнити залу засідань.
7.4 У разі необхідності Рада може прийняти рішення про проведення закритого засідання.
7.5. Гласність роботи Ради забезпечується шляхом розповсюдження інформації про її діяльність. Надавати інформацію про основні рішення сесії на спеціальному стенді Ради, стендах постійних комісій Ради, «інформаційних вісниках» Ради або на веб-сторінці. 

Розділ 3. Рада, її органи та посадові особи
Стаття 8. Рада і її структура
8.1. Рада складається з 23 депутатів, які обираються населенням Петровірівської територіальної громади на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
8.2. Структура Ради:
1) Петровірівський сіль ський  голова;
2) депутати;
3) секретар Ради;
4) постійні комісії Ради;
5) заступники голови;
6) тимчасові контрольні комісії Ради;
7) керуючий справами виконавчого комітету;
8) виконавчі органи Ради.
Стаття 9.  сільський голова
9.1. Повноваження Голови починаються з моменту оголошення головою Петровірівської сільської об'єднаної територіальної виборчої комісії на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
9.2. Повноваження Голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" .
9.3. Повноваження Голови визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими нормативно-правовими актами України та даним Регламентом.
9.4. Голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
9.5. При здійсненні наданих повноважень селищний голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед Радою, а з питань здійснення виконавчими органами Ради повноважень - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
9.6. Голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів Ради Голова зобов'язаний прозвітувати перед Радою про роботу виконавчих органів Ради у будь-який визначений ними термін.
9.7. Голова має право призупинити рішення Ради до повторного розгляду на найближчому засіданні у випадку, якщо рішення Ради суперечить чинному законодавству.
Стаття 9.1. Заступники сільського голови голови
9.1.1.Заступники голови виконують обов’язки, визначені Головою і несуть персональну відповідальність за стан справ на дорученій їм ділянці роботи.
9.1.2.Заступники голови призначаються на посаду Головою за погодженням з Радою.
9.1.3.Заступники голови заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеному Голові у день його призначення
Стаття 10. Секретар Ради
10.1. Секретар Ради обирається за пропозицією Голови з числа її депутатів на строк повноважень Ради та працює в ній на постійній основі.
10.2. Секретар Ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
10.3. Секретар Ради разом з Головою організує діяльність Ради та її органів.
10.4. Секретар Ради:
1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42  Закону України «Про місцеве самоврядування» в Україні», здійснює повноваження сільського голови;
2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону;
4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;
6) за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень згідно чинного законодавства України;
8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
10) вирішує за дорученням селищного голови або відповідної ради інші питання, пов’язані з діяльністю ради та її органів.
10.5. Секретар Ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету відповідної ради.
10.6.Повноваження Секретаря  Ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.
Стаття 11. Постійні комісії Ради
11.1. Постійні комісії є органами Ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду  і підготовки питань, які виносяться на сесію та розгляд Ради, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень Ради та її виконавчих органів.
11.2. Діяльність постійних комісій Ради регламентуються положеннями Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів" та Положенням "Про постійні комісії".
11.3. В структурі Ради створені такі постійні комісії Ради:
- постійна комісія з питань бюджету, фінансів, планування соціально- економічного розвитку, підприємництва , торгівлі, побутових послуг.
- постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку
- постійна комісія з питань промисловості та підприємництва житлово-комунального господарства, комунальної власності, , транспорту, зв’язку та сфери послуг
- постійна комісія з питань земельних відносин, архітектури,  будівництва та екології
- постійна комісія з питань освіти, охорони здоров'я, культури, туризму, молоді та спорту
11.4. Робота постійних комісій Ради організується згідно з Положенням "Про постійні комісії Ради", яке є невід'ємною частиною даного Регламенту.
Стаття 12. Тимчасові контрольні комісії Ради
12.1. Тимчасові контрольні комісії є органами Ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд Ради.
12.2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії Ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу Ради.
12.3. Порядок формування, функції та організація роботи тимчасових контрольних комісій Ради регламентуються положеннями Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих Рад " та Положенням "Про постійні комісії".
12.4. Засідання тимчасових контрольних комісій Ради проводяться лише закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з їх роботою.
12.5. Повноваження тимчасової контрольної комісії Ради припиняються з моменту прийняття Радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень Ради, яка створила цю комісію.
Стаття 13. Виконавчі органи Ради
13.1. Виконавчі органи Ради діють у відповідності до Конституції, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших нормативно-правових актів України.
13.2. Виконавчий комітет ради утворюється селищною радою, на строк її повноважень. Його структура i чисельність,  встановлюються Радою за пропозицією Голови.
13.3.  Виконавчий комітет ради очолює селищний голова.
13.4. До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати селищної ради, крім секретаря ради.
13.5. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади також є підконтрольним відповідним органам виконавчої влади вищого рівня.
13.6. Виконавчий комітет селищної ради забезпечує здійснення Радою повноважень, наданих їй Конституцією України, законами України. До відання виконкому селищної ради належать власні повноваження та делеговані повноваження, відповідно до ст.27-40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
13.7. Виконавчий комітет утворює постійні комісії:
-          адміністративну;
Стаття 14. Секретар виконавчого комітету Ради
14.1. Секретар виконавчого комітету Ради затверджується рішенням Ради за пропозицією Голови.
14.2. Секретар виконавчого комітету Ради:
- організовує та координує роботу апарату виконавчого комітету;
- забезпечує підготовку матеріалів на розгляд Ради та виконавчого комітету;
- організовує доведення рішень і розпоряджень виконавчого комітету до виконавців;
- відповідає за стан діловодства в виконавчому комітеті;
- відповідає за відомчий архів виконавчого комітету, підготовку документів та передачу на постійне зберігання в державний архів;
- виконує інші функції покладені відповідно до чинного законодавства.
Розділ 4. Депутатська діяльність
Стаття 15. Депутат Ради
15.1. Депутати Ради здійснюють від імені та в інтересах Пісківської територіальної громади  функції та повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих Рад ", «Про вибори депутатів Верховної Ради Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Депутати Ради керуються в своїй діяльності Статутом територіальної громади та іншими нормативно-правовими актами України. Депутати Ради реалізують своє право на участь у діяльності Ради за належністю до Пісківської територіальної громади ( підстава – ст.3 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Належність депутата до відповідної територіальної громади визначається його місцем проживання на Ії території згідно із Законом України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання  в Україні» ( підстава – част.3 ст.3 Закону України  «Про вибори депутатів Верховної  Ради Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»).
15.2. Права депутата Ради зазначені в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні", в статті 10 Закону України "Про статус депутатів місцевих Рад " та інших нормативно-правових актах України. Крім того депутат Ради має право: порушувати в Раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок в межах компетенції Ради діяльності розташованих на її території підприємств, установ, організації, незалежно від форм власності, а також державних органів і органів об'єднань громадян. За дорученням Ради або її органу. а також голови Ради депутат може брати участь у перевірках, що проводяться за її рішенням: у разі виявлення порушення прав громадян або інших порушень законності депутат Ради має право вимагати припинення порушення, а в необхідних випадках звернутися до відповідних органів і посадових осіб з вимогою припинити порушення;
15.3. Депутат Ради має такі обов'язки:
- брати участь у роботі Ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень, виконувати доручення Ради та її органів; - бути присутнім на пленарних засіданнях Ради, засіданнях постійної комісії та інших органів, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат повідомляє про це керівника відповідного органу Ради;
- додержуватися Регламенту Ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності Ради та її органів; підтримувати зв'язки з виборцями, які висунули його кандидатом у депутати, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, державними органами, органами самоврядування та органами об'єднань громадян, розташованими на території його виборчого округу та територіальною громадою в цілому; інформувати виборців про роботу Ради, виконання планів і програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевих екологічних програм, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців, рішень Ради та наказів виборців, вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
- розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;
- брати участь в організації виконання рішень Ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу; інші обов'язки, передбачені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих Рад ".
15.4. Депутат є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітний, депутат реєструє в раді свою програму і є відповідальним за ії реалізацію.
15.5. Депутат Ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути відкликаний ними у встановленому законодавством України порядку.
15.6. Правила поведінки під час сесійних засідань.
1) В ході сесійних засідань депутат не повинен допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів.
2) За порушення порядку під час сесійних засідань або засідань відповідної комісії селищної ради головою селищної ради або, відповідно, головою комісії робиться зауваження, яке заноситься секретарем до протоколу засідання.
Стаття 16. Депутатські групи та фракції Ради
16.1. Для вироблення спільних позицій, концепцій, поглядів з питань, що розглядаються Радою або входять до сфери її компетенції, депутати можуть за взаємною згодою створювати депутатські групи та об'єднуватись у фракції. 16.2. Депутатські групи та фракції створюються на зборах депутатів, на яких обирається керівник групи або фракції. Керівник групи або фракції організовує її роботу та представляє у відносинах з іншими групами, фракціями та Радою.
16.3. Створення групи або фракції оформляється протоколом. Протокол про створення групи і списки депутатів, що входять до їх складу , підписуються керівником та членами депутатської групи  або фракції і передаються секретарю сесії.
16.4. Депутат Ради може бути одночасно членом тільки однієї депутатської групи та фракції.
16.5. Секретар інформує Раду про створення депутатської групи та фракції, їх склад. Інформація заноситься до протоколу сесії Ради.
16.6.  Депутатські групи, фракції мають права згідно ст 28 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 17. Депутатські запити та запитання
17.1. Депутатський запит -це підтримана Радою вимога депутата, яка заявлена попередньо або на пленарному засіданні Ради, до Голови, виконавчого комітету, керівників відділів, управлінь та інших органів виконавчого комітету, до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території Ради, незалежно від форм власності, а також до глави відповідної місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів, управлінь та інших служб місцевої державної адміністрації вирішити питання, дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з питань, що мають суспільне значення і належать до відання Ради.
17.2. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів у письмовій або усній формі. Вноситься до початку пленарного засідання до секретаря сесії та оголошується після включення до порядку денного засідання у час, визначений сесією Ради. По ньому може проводитись обговорення і приймається рішення.
17.3. Голова Ради доводить текст запиту до відповідного органу чи посадової особи, до яких його звернуто.
17.4. Орган чи посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані у встановлений Радою строк письмово проінформувати або дати усну відповідь із позначених у запиті питань. Якщо депутатський запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату зобов'язані письмово повідомити про це з обгрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
17.5. Відповідь на запит розглядається на пленарному засіданні Ради. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит Рада приймає відповідне рішення.
17.6. Відповідь органу або посадової особи на депутатське запитання може бути оголошена на сесії Ради на вимогу депутата - автора запитання у час, передбачений для розгляду депутатських запитів та оголошень.
17.7. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії Ради або дано депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
Стаття 18. Доручення та накази виборців
18.1. Прийняті депутатами під час виборчої компанії доручення та накази виборців передаються до секретаря Ради, який передає їх у відповідні комісії.
18.2. Виборці можуть давати своєму депутатові доручення та накази на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб відповідного виборчого округу чи територіальної громади в цілому. Доручення та накази виборців має бути підтримане більшістю учасників зборів. Доручення та накази виборців не повинні суперечити Конституції і законам України, а їх виконання має належати до відання Ради та її органів.
18.3 Доручення та накази виборців, виконання яких потребує прийняття Радою або її виконавчим органом рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводяться депутатом до відома Ради або її органів.
18.4 Рада та її органи аналізують доручення та накази виборців, дані депутатам Ради, та з урахуванням матеріальних, в тому числі і фінансових, можливостей приймають відповідні рішення щодо їх реалізації. а у випадку прийняття рішень про недоцільність виконання окремих доручень або наказів виборців - проекти відповідних мотивованих рішень Ради. Рішення з цих питань доводяться до відома депутатів та територіальної громади.
18.5 Депутат бере участь в організації виконання доручень та наказів виборців як одноособово, так і в складі постійних і тимчасових комісій Ради або в складі утвореної з цією метою депутатської групи, може залучати до їх виконання органи самоорганізації населення, а також виборців відповідного виборчого округу.
18.6. Контроль за виконанням плану заходів по реалізації доручень та наказів виборців покладається на Голову, який доповідає Раді про хід його виконання один раз на рік під час затвердження Радою програми соціально-економічного та культурного розвитку селища Пісківка.
18.7. Депутат періодично інформує своїх виборців про результати розгляду Радою та її виконавчими органами доручень та наказів виборців та особисту участь в організації їх виконання.
Стаття 19. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях Ради
19.1. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються Радою або за її дорученням постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені Радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також Раду.
19.2. Рада та її виконавчі органи забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів, схвалених Радою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на сесіях Ради.
Стаття 20. Забезпечення депутатської діяльності
20.1. Повноваження депутата Ради починаються з моменту офіційного оголошення селищною територіальною виборчою комісією на сесії Ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії Ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
20.2. Депутат Ради представляє інтереси своїх виборців та має всю повноту прав, що забезпечує його активну роботу в окрузі, участь у діяльності Ради, утворених нею органах та несе зобов'язання перед своїми виборцями, Радою та її органами відповідно до Закону України  «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 21. Звернення громадян до Ради
21.1. Робота із зверненнями громадян до Ради є одним з першочергових напрямків її роботи.
21.2. Пропозиції, заяви і скарги, які надійшли до Ради або її депутата, підлягають розгляду, після чого вживаються заходи до їх своєчасного вирішення. Депутати, а також Рада можуть направляти одержані ними пропозиції, заяви і скарги до відповідних органів, підприємств, установ і організацій, які зобов'язані розглянути їх відповідно до чинного законодавства і про результати повідомити заявника, а також депутата та Раду.
21.3. Депутати та працівники апарату вивчають причини, які породжують скарги, і вносять свої пропозиції щодо їх усунення в селищну Раду, державним органам, органам об'єднань громадян, підприємствам, установам і організаціям.
Стаття 22. Звітність депутатів про роботу
22.1. Депутат Ради періодично, (не рідше одного разу на рік згідно закону) зобов'язаний звітувати про свою роботу і роботу Ради перед виборцями.
22.2. Звіт депутата може бути проведено в будь-який час на вимогу громадян, які  (обрали) його кандидатом у депутати, а також на вимогу зборів виборців.
22.3. Звіт депутата проводиться на зборах виборців відповідного виборчого округу. Про проведення звітів - депутат інформує Раду або (у встановленому нею порядку) її органи.
22.4. Депутатові забезпечуються необхідні умови для проведення звітів і зустрічей з виборцями.
22.5. Адміністрації підприємств, установ, організацій, органи об'єднань громадян, де проводиться звіт депутата, виділяють приміщення для проведення зборів, а також вживають інших заходів, що сприяють депутату в його роботі у виборчому окрузі.
22.6. Звіти і зустрічі депутатів з виборцями висвітлються в засобах масової інформації.
Стаття 23. Дисципліна і етика в діяльності Ради
23.1. Депутат Пісківської селищної Ради як повноважний представник інтересів територіальної громади виборців свого виборчого округу та член Ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано; не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях; не принижувати честі й гідності виборців, інших депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється чинним законодавством, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях Рада чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата або виборця, що охороняється законодавством, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках; не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування. об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських фракцій, окремих депутатів місцевих Рад: не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.
23.2. На засіданнях Ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні і лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ,
23.3. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова, не включається до протоколу засідання сесії.
23.4. Головуючий на засіданні продовжує час для виступу промовця на термін, на який його виступ було перервано. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання Ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку.
Розділ 5. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування
Стаття 24. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування
24.1. Основними актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування є:
- рішення Ради;
- рішення виконавчого комітету Ради;
- розпорядження, накази Пісківського селищного голови;
- акт депутата;
- розпорядження уповноваженого виконавчого органу селищної Ради;
Стаття 25. Акти Ради
25.1. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
25.2. Рішення Ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу Ради, крім випадків, передбачених цим Регламентом. При встановленні результатів голосування до загального складу Ради включається Голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні, і враховується його голос.
25.3. Рішення Ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням.
25.4. Рішення Ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено Головою і внесено на повторний розгляд відповідної Ради із обгрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у найближчий термін повторно розглянути рішення. Якщо Рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу Ради, воно набирає чинності.
25.5. Рішення Ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх оприлюднення на дошці оголошень Ради чи на веб-сторінці, якщо не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Стаття 26. Акти виконавчого комітету Ради
26.1. Виконавчий комітет Ради в межах своїх повноважень приймає рішення.
26.2. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються Головою.
26.3. У разі незгоди Голови з рішенням виконавчого комітету Ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд Ради.
26.4. Рішення виконавчого комітету Ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів Ради, можуть бути скасовані Радою.
Стаття 27. Акти Петровірівського сільського голови
Голова в межах своїх повноважень видає розпорядження, накази.
Стаття 28. Акти депутата Ради
28.1.Депутат, на своєму виборчому окрузі засвідчує факт і видає зацікавленій особі акт депутата, характеристику тощо.
28.2. Підпис депутата посвідчує голова Ради, а у разі відсутності особа якій це доручено. Підписи депутата та голови Ради засвідчується печаткою Ради.
Стаття 29. Акти уповноваженого виконавчого органу сільської  Ради
Спеціально уповноважений виконавчий орган Ради в межах своїх повноважень видають рішення, розпорядження та накази тощо.
Стаття 30. Визнання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування незаконними
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Стаття 31. Порядок доведення актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування до відома населення
31.1. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення шляхом їх оприлюднення у засобах масової інформації та в інший спосіб, передбачений чинним законодавством України.
31.2. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, яка безпосередньо стосується них.
31.3. Голова може зупинити рішення Ради в 5-денний строк від момент його прийняття. У цей же термін Голова зобов’язаний негайно надіслати відхилене ним рішення Ради до Ради з обґрунтуванням своїх зауважень і пропозицій, що стосуються суті рішення.
31.4. Зауваження і пропозиції мають бути чітко сформульовані і повинні містити логічно обґрунтовані положення, що вказують на:
- порушення Радою процедури розгляду, підписання і набрання чинності цим рішенням;
- вихід Ради за межі компетенції при прийнятті такого рішення;
- невідповідність рішення Ради законодавству України.
31.5. Рішення виконавчого комітету Ради після їх прийняття підписуються Головою.
31.6. У разі незгоди з рішенням виконавчого комітету Голова може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням і невідкладно зобов’язаний внести це рішення на розгляд найближчого пленарного засідання Ради. У разі затвердження рішення виконавчого комітету Радою Голова зобов'язаний підписати це рішення.
31.7. Оприлюднення рішення Ради або її виконавчого комітету головою не позбавляє останнього права звернутися до суду з питання про визнання таким, що не відповідає Конституції або законам України рішення Ради або її виконавчого комітету.
31.8. Сільський голова, рада, постійні комісії та виконком Ради є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед Петровірвською територіальною громадою. Вони періодично, але не менше як два рази на рік, інформують населення про виконання програм соціально - економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед громадою про свою діяльність.
 
Розділ 6. Розгляд і прийняття рішень Ради за спеціальними процедурами
Стаття 32. Підготовка і затвердження бюджету селища
32.1. Порядок складання та використання місцевого бюджету регламентується статтями 61-70 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетним кодексом України та іншими актами.
32.2. Бюджетна комісія є головною в Раді з питань опрацювання та підготовки проекту рішення Ради щодо затвердження бюджету села Петровірівка.
32.3. На затвердження Радою проект бюджету села Петровірівка виноситься Бюджетною комісією після опрацювання з іншими комісіями Ради.

Стаття 33. Підготовка і затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку селища та цільових програм з інших питань місцевого самоврядування
33.1. Постійна комісія з соціально-економічного розвитку є головною в Раді з питань опрацювання та підготовки проекту рішення щодо затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку села Петровірівка. На затвердження Радою проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку виноситься постійною комісією з соціально-економічного розвитку після опрацювання іншими постійними комісіями Ради.
33.2. Підготовка цільових програм з інших питань місцевого самоврядування покладається на відповідні галузеві комісії Ради. На затвердження Радою проекти цільових програм виносяться відповідними галузевими комісіями Ради після опрацювання з постійною комісією з питань бюджету.
33.3. Проекти програм вносяться у Раду виконавчими органами у терміни подання проекту бюджету села та не пізніше як за місяць до розгляду їх на засіданні Ради.
33.4. Проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку села Петровірівка, а також цільових програм, звіти про їх виконання з відповідними висновками постійних комісій не пізніш як за 3 дні до розгляду їх на засіданні Ради поширюються серед депутатів.
33.5. Контроль за ходом виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку села Петровірівка, а також цільових програм місцевого самоврядування Рада здійснює як безпосередньо, заслуховуючи доповіді виконавчих органів Ради, так і через постійні комісії відповідно до їх компетенції.


Стаття 34. Місцеві референдуми
34.1 Місцевий референдум є спосіб прийняття мешканцями Петровірівської об'єднаної територіальної громади шляхом прямого волевиявлення (голосування) питань місцевого значення.
34.2. Порядок призначення та проведення місцевого референдуму регламентується вимогами ст. 7 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".
34.3. У рішенні про призначення референдуму визначається дата його проведення та зміст питання, що виноситься на референдум. Дата проведення призначається не раніш як за місяць і не пізніш як за два місяці від дня прийняття рішення про проведення референдуму.
34.4. З мстою виявлення волі громадян при вирішенні важливих питань місцевого значення у передбаченому Законом порядку можуть проводитись дорадчі опитування мешканців селища Пісківка (консультативні референдуми). Результати дорадчого опитування розглядаються і враховуються при прийнятті рішень Радою.
34.5. Якщо проекти рішень Ради не відповідають результатам місцевого дорадчого опитування, такі рішення можуть бути прийняті лише більшістю не менш як дві третини від загальної кількості депутатів Ради.
Стаття 35. Про притягнення депутата до відповідальності
35.1. У разі відсутності депутата без поважних причин загалом більш як на половині засідань Ради протягом календарного року постійна комісія з регламенту, подає до Ради пропозицію про порушення Радою питання перед виборцями відповідного округу про його відкликання.
35.2. Притягнення депутата до відповідальності можливо й в інших випадках, передбачених чинним законодавством України ти даним Регламентом.
Стаття 36. Порядок дострокового припинення повноважень депутата, сільського  голови, секретаря Петровірівської Ради та Петровірівської Ради в цілому
36.1. Повноваження депутата Ради припиняються достроково за наявності підстав, перелічених у  статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих Рад", засвідчених офіційними документами.
36.2. Про дострокове припинення повноважень депутата Рада приймає рішення відкритим голосуванням і доручає Петровірівській територіальній виборчій комісії провести вибори депутата замість вибулого відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих Рад та сільських, селищних, міських голів".
36.3. Депутат, який бажає достроково скласти депутатські повноваження, подає особисту письмову заяву на ім'я Голови. В заяві депутат може викласти мотиви свого рішення. Заява депутата про складання повноважень не може відкликатися: вона розглядається у десятиденний термін з дня подання. Рада за поданням комісії з регламенту, розглядає заяву депутата і приймає рішення про припинення його повноважень. Заява депутата про складання ним депутатських повноважень та рішення Ради з цього питання доводиться до населення селища в місцевих засобах інформації.
36.4. Після отримання Радою копії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили щодо депутата, Рада за поданням комісії з регламенту протягом місяця приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутата Ради.
36.5. Повноваження Голови припиняються достроково за наявності засвідчених офіційними документами підстав, перелічених у частині першій статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
36.6. Рада розглядає питання про дострокове припинення повноважень Голови за наявності підстав, передбачених частиною другою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
36.7. Дострокове припинення повноважень Голови, старости, вирішується у відповідності до частини третьої статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
36.8. Питання про дострокове припинення повноважень секретаря Ради вноситься на розгляд Ради на вимогу не менш як двох третин депутатів від загального складу Ради або Головою. Рішення про звільнення з посади приймається Радою шляхом таємного голосування.
36.9. За наявності підстав, передбачених частиною першою ст. 78 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Головою, старостою, може порушуватись перед Верховною Радою України питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів Ради. Порядок проведення позачергових виборів Ради визначається Законом України "Про вибори депутатів місцевих Рад та сільських, селищних, міських голів".
36.10. Питання про дострокове припинення повноважень Ради за рішенням місцевого референдуму може бути порушене не менш як однією десятою частиною громадян, які проживають у селі Петровірівка і мають право голосу. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень Ради визначається Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".
36.11. Рада, повноваження якої достроково припинено за рішенням місцевого референдуму або якщо щодо неї Верховна Рада України прийняла рішення про проведення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу Ради.
 

 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 РІШЕННЯ     
позачерговоїІI сесіїVIII скликання

Про припинення  повноважень  Армашівської сільської  ради та Новосвітівської сільської ради в результаті реорганізації шляхом приєднання до Петровірівської сільської ради 


Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.8 Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад», та з метою приведення у відповідність до чинного законодавства,               сільська  рада

ВИРІШИЛА :

1. Припинити юридичні особи сільських рад в результаті реорганізації шляхом приєднання до Петровірівської сільської ради Ширяївського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04379031 с.Петровірівка, вул.Шевченка, 1): 
⦁    Армашівська сільська рада Ширяївського району Одеської області – село Армашівка, вулиця Центральна, 1;
⦁    Новосвітівська сільська рада Ширяївського району Одеської області – село Новосвітівка, вулиця Центральна 114;

          2. Встановити, що Петровірівська  сільська рада Ширяївського району Одеської області є правонаступником прав та обов’язків Армашівської сільської ради Ширяївського району Одеської області, та     Новосвітівської сільської ради Ширяївського району Одеської області з дня набуття повноважень Петровірівською сільською радою , обраною об’єднаною територіальною громадою.  
3.Утворити Комісію з реорганізації Армашівської сільської ради таНовосвітівської сільської ради у складі:
-    Демчуков А.С. -сільський голова -голова комісії;
Члени комісії:
-    Канцур А.А.- спеціаліст І категорії;
-    Мороз В.Б.- депутат сільської ради;
-    Ніколаєва Ж.Г.- начальник відділу-головний бухгалтер;
-    Загорянська Т.М. – в.о.старости Новосвітівської сільської ради;
-        Бондаркнко О.І. – в.о.старости Армашівської сільської ради.
-        Куца Л.П. – секретар Петровірівської сільської ради.
4.  Покласти на Комісію з реорганізазії Армашівської та Новосвітівської сільських рад повноваження щодо здійснення повної інвентарізації основних засобів, нематеріальнтх активів, запасів, грошових коштів та розрахунків Армашівської та Новосвітівської сільських рад з перевіркою їх фактичної наявності та документального підтвердження станом на «1» грудня 2020р.
          5.Інвентарізацію проводити у присутності матеріально відповідальних осіб Армашівської сільської ради.
6. Затвердити форму передавального акту (додаток 1). 
7. Визначити відповідальною за фізичне приймання документів, що нагромадилися під час діяльності Армашівської сільської ради, та Новосвітівської сільської ради станом на «1»грудня 2020р.до Петровірівської сільської ради секретаря Петровірівської сільської ради Куцу Людмилу Прокопіївну.
8. Уповноважити Петровірівського сільського голову затвердити від імені Петровірівської сільської радиакти приймання-передачі документів, що нагромадилися під час діяльності Армашівської та Новосвітівської сільських рад станом на «1»грудня 2020р.
9. Петровірівському сільському голові Демчукову Артему Сергійовичу не пізніше утворити комісію з прийняття майна, актів та зобов’язань Армашівської сільської ради, Новосвітівської сільської ради та забезпечити своєчасне та повне прийняття та оприбуткування зазначеного майна, активів та зобов’язань Петровірівською сільською радою.
          10. Голові комісії з реорганізації Демчукову А.С. забезпечити своєчасне здійснення заходів, та про хід і результати проведеної роботи інформувати Петровірівську сільську раду шляхом здійснення доповідей на пленарних засіданнях.
12.Рішення №15-VIIвтратило чинність.
           11. Контроль даного рішення покласти на постійні комісії сільської ради.


Сільський голова                                                Артем ДЕМЧУКОВ                                                         « 01   »  грудня  2020 року                                                                                              №  13-VІІІ


                        
 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VIII скликання
Про внесення змін до рішення I сесіїVII скликанняПетровірівської сільської ради від 16.01.2020 року № 09 -VII (із змінами)«Про затвердження структури і загальної чисельності апарату Петровірівської сільської ради та її виконавчих органів»

    Розглянувши пропозицію Петровірівського  сільського голови Демчукова А, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг, керуючись частиною 1 статті 11, пунктом 5 частини 1 статті 26, частиною 1 статті 54, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», сільська рада
ВИРІШИЛА:
⦁    Внести зміни до рішенняІ сесії VIIскликанняПетровірівської сільської ради від 16.01.2020 року № 09 –VII«Про затвердження структури і загальної чисельності апарату Петровірівської сільської  ради та її виконавчих органів», а саме: 
2. Затвердити структуру виконавчих органів Петровірівської сільської ради, загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів у кількості 35 штатних одиниць та викласти додаток до рішення Петровірівської сільської радивід 16.01.2020 року № 09-VIІ«Про затвердження структури і загальної чисельності апарату Петровірівської сільської ради та її виконавчих органів»в новій редакції (додається). 
3. Головному бухгалтеру Петровірівської сільської ради забезпечити внесення відповідних змін у штатні розписи установ.
4. Рішення набирає чинності з 01.12.2020 року.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг         (Ребко Г.П.).


Сільський голова_________АртемДЕМЧУКОВ

«01»грудня  2020 року
№_14_-VІІІ

 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VIII скликання
Про створення фінансового відділу Петровірівської  сільської ради, затвердження Положення про фінансовий відділ та вжиття заходів щодо його державної реєстрації

Розглянувши подання Петровірівського сільського голови Демчукова А.С., щодо утворення виконавчого органу - фінансового відділу Петровірівської сільської ради,  враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг, керуючись частиною 1 статті 87 Цивільного кодексу України, пунктом 2 частини 2 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», підпунктом 6 пункту 1 статті 26, частиною 4 статті 54, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
ВИРІШИЛА:
1.Створити з 01.12.2020 року виконавчий орган Петровірівської сільської ради – фінансовий відділ Петровірівської сільської ради у статусі юридичної особи публічного права. 
2. Затвердити Положення про фінансовий відділ Петровірівськоїсільської ради (додається). 
3. Керівнику фінансового відділу Петровірівської сільської ради здійснити заходи щодо державної реєстрації юридичної особи - фінансового відділу Петровірівської сільської ради. 
⦁    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг   (Ребко Г.П.).

Сільський голова  Артем ДЕМЧУКОВ

«01»  грудня  2020 року
№_15_-VІІІ


Затверджено рішеннямІІ сесії VII скликання 
Петровірівської сільської ради від 01.12.2020 року № 15_- VІІІ


ПОЛОЖЕННЯ 
ПРО ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ 
    ПЕТРОВІРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

⦁    Загальні положення

Фінансовий відділ Петровірівської сільської ради (далі – Фінансовий відділ) є виконавчим органом Петровірівської сільської ради, утворюється радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Фінансовий відділ є підзвітним, підконтрольним Петровірівській сільській раді, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади та підпорядкований її виконавчому комітету, селищному голові, а також підзвітний та підконтрольний Департаменту фінансів обласної державної адміністрації, Міністерству фінансів України. 
У своїй діяльності Фінансовий відділ керується Конституцією України, законами України, Бюджетним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами Міністерства фінансів України, наказами та інструкціями Державної казначейської служби України, рішеннями селищної ради, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.
Фінансовий відділ є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки та штампи. 

⦁    Основними завданнями Фінансового відділу є:

- забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Петровірівської сільської  ради (далі – сільської ради); 
- проведення разом з іншими виконавчими органами сільської ради, структурними підрозділами ради аналізу фінансово-економічного стану територіальної громади, перспектив її подальшого розвитку; 
- розроблення в установленому порядку проекту сілського бюджету та його прогнозу на середньостроковий період і подання їх на попередній розгляд та схвалення виконавчому комітету ради; 
- складання та виконання в установленому порядку розпису сільського бюджету; 
- забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів;
- розробка пропозицій щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та здійснення витрат;
- здійснення загальної організації та управління виконанням сільського бюджету, координація в межах своєї компетенції діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;
- представлення прогнозу бюджету та проекту рішення про бюджет сільської ради, схвалених виконавчим комітетом, на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях сільської ради;
- здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства на усіх стадіях бюджетного процесу

3. Фінансовий відділ відповідно до покладених на нього завдань:
- забезпечує реалізацію державної бюджетної політики в межах відповідної територіальної громади; 
- організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства фінансів України та здійснення контролю за їх реалізацією; 
- забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб; 
- готує пропозиції щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку територіальної громади;
- бере участь у розробленні балансу фінансових ресурсів сільської ради, аналізує соціально- економічні показники розвитку територіальної громади та враховує їх під час складання проекту та прогнозу сільського бюджету; 
- вносить пропозиції щодо проекту сільського бюджету; 
- бере участь у:
підготовці заходів щодо розвитку територіальної громади та регіонального розвитку; 
погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими виконавчими органами та структурними підрозділами сільської ради;
розробленні проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші виконавчі органи та структурні підрозділи сільської ради; 
підготовці пропозицій стосовно доцільності запровадження місцевих податків, зборів, пільг; 
розробленні проектів розпоряджень голови сільської ради; 
- аналізує соціально-економічні показники розвитку територіальної громади та враховує їх під час складання проекту сільського бюджету; 
- забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції; 
- розробляє і доводить до відома головних розпорядників бюджетних коштів сільського бюджету інструкції з підготовки бюджетних пропозицій до прогнозу сільського бюджету; 
- проводить під час складання і розгляду прогнозу сільського бюджету аналіз бюджетних пропозицій, поданих головним розпорядником бюджетних коштів;
- приймає рішення про включення бюджетної пропозиції до прогнозу сільського бюджету; 
- розробляє і доводить до відома головних розпорядників бюджетних коштів сільського бюджету інструкції з підготовки бюджетних запитів; 
- визначає порядок та строки розроблення бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів;
- проводить під час складання і розгляду проекту сільського бюджету аналіз бюджетних запитів, поданих головним розпорядником бюджетних коштів, щодо його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів; 
- приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозицій до проекту сільського бюджету;
- бере участь у підготовці звітів сільського голови; 
- готує самостійно або разом з іншими виконавчими органами та структурними підрозділами ради інформаційні та аналітичні матеріали для подання їх сільському голові; 
- розробляє порядок складання і виконання розпису сільського бюджету;
- складає і затверджує розпис селищного бюджету, вносить в установленому порядку зміни до нього, забезпечує протягом бюджетного періоду відповідність розпису сільського бюджету встановленим бюджетним призначенням; якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про сільський бюджет складає та затверджує тимчасовий розпис сільського бюджету з обмеженнями, встановленими Бюджетним кодексом України; 
- складає та затверджує паспорти  бюджетних програмах, виконання яких безпосередньо забезпечує Фінансовий відділ; 
- погоджує паспорти бюджетних програм головних розпорядників коштів сільського бюджету; 
- здійснює розподіл та перерахування коштів з рахунків сільського бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів та іншим бюджетам відповідно до вимог чинного законодавства; 
- перевіряє правильність складення і затвердження кошторисів та планів використання коштів установами та організаціями, які фінансуються з сільського бюджету; 
- проводить експертизи сільських програм стосовно забезпеченості їх фінансовими ресурсами; 
- здійснює за участю органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету, прогнозування та аналіз надходження доходів до сільського бюджету, вносить пропозиції щодо заходів з мобілізації додаткових надходжень до нього; 
- організовує виконання сільського бюджету, забезпечує разом з територіальними органами Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, іншими структурними підрозділами ради надходження доходів до сільського бюджету та вживає заходів щодо ефективного витрачання бюджетних коштів; 
- готує і подає сільській раді офіційний висновок про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду сільського бюджету, про обсяг залишків коштів загального та спеціального (крім власних надходжень) фондів сільського бюджету для прийняття рішення про внесення змін до сільського бюджету; 
- за рішенням сільської ради розміщує тимчасово вільні кошти сільського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках банків; 
- аналізує бюджетну та фінансову звітність про виконання сільського бюджету та інших фінансових звітів, поданих територіальними органами Державної казначейської служби України; 
- інформує сільського голову про стан виконання сільського бюджету за кожний звітний період і подає на розгляд сільської ради річний та квартальний звіти про виконання сільського бюджету; 
- розглядає звернення щодо виділення коштів із резервного фонду сільського бюджету та готує пропозиції щодо прийняття відповідних рішень;
- розглядає у встановленому законодавством порядку звернення громадян, підприємств, установ і організацій; 
- опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів сільської ради; 
- погоджує висновки та подання контролюючих органів щодо повернення помилково чи надміру зарахованих коштів з сільського бюджету;
- погоджує рішення Державної податкової служби щодо надання розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань або податкового боргу за місцевими податками та зборами; 
- опрацьовує висновки постійних комісій сільської ради; 
- готує (бере участь у підготовці) проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень; 
- здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу; 
- застосовує попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства; 
- приймає рішення про застосування визначених Бюджетним кодексом України заходів впливу до учасників бюджетного процесу за порушення бюджетного законодавства у межах встановлених повноважень, на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства або акту ревізії та доданих до них матеріалів, зокрема: зупинення операцій з бюджетними коштами; призупинення бюджетних асигнувань; зменшення бюджетних асигнувань; повернення бюджетних коштів до бюджету; безспірне вилучення коштів з бюджету; 
- забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Фінансовий відділ; 
- постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень; 
- за потреби готує документи на отримання позики в територіальному відділенні Державної казначейської служби України з єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків; 
- організовує роботу з укомплектування, зберігання, ведення обліку та використання архівних документів; 
- забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом; 
- бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів); 
- забезпечує захист персональних даних; 
- забезпечує створення належних виробничих та соціально-побутових умов для працівників Фінансового відділу; 
    - здійснює інші передбачені законом повноваження.

4. Фінансовий відділ має право:
- одержувати в установленому законодавством порядку від інших виконавчих органів, структурних підрозділів ради, територіальних органів Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб документи, матеріали та інформацію з питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження і виконання бюджету та звітування про його виконання;
- залучати фахівців інших виконавчих органів,структурних підрозділів ради, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до компетенції Фінансового відділу;
- користуватися в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами; 
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції Фінансового відділу.

⦁    Взаємодія Фінансового відділу з іншими органами та структурами

 Фінансовий відділ в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими виконавчими органами сільської ради, структурними підрозділами й апаратом ради, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів. 

⦁    Керівництво Фінансового відділу

Фінансовий відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади сільським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування. 

Начальник Фінансового відділу: 

- здійснює керівництво діяльністю Фінансового відділу, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Фінансовому відділі; 
- подає на розгляд ради зміни до Положення про Фінансовий відділ; 
- затверджує посадові інструкції працівників Фінансового відділу та розподіляє обов’язки між ними; 
- планує роботу Фінансового відділу; 
- затверджує розпис доходів і видатків сільського бюджету на рік і тимчасовий розпис на відповідний період, забезпечує відповідність розпису сільського бюджету встановленим бюджетним призначенням; 
- вживає заходів щодо вдосконалення організації та підвищення ефективності роботи Фінансового відділу; 
- звітує перед сільським головою про виконання покладених на Фінансовий відділ завдань та затверджених планів роботи; 
- представляє інтереси Фінансового відділу у взаємовідносинах з іншими виконавчими органами сільської ради, структурними підрозділами сільської ради, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями; 
- видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням; 
- подає на затвердження сільському голові проекти кошторису та штатного розпису Фінансового відділу в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників; 
- розпоряджається коштами у межах кошторису Фінансового відділу;
- організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб Фінансового відділу; 
- здійснює у порядку, передбаченому законодавством притягнення до дисциплінарної відповідальності; 
- подає сільському голові пропозиції щодо преміювання та установлення надбавок працівникам Фінансового відділу; 
- приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Фінансового відділу, які не є посадовими особами місцевого самоврядування; 
- здійснює заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності; 
- проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Фінансового відділу; 
- забезпечує дотримання працівниками Фінансового відділу внутрішнього службового і трудового розпорядку та виконавської дисципліни; 
- здійснює інші повноваження, визначені законом. 

⦁    Заключні положення

Накази начальника Фінансового відділу, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані сільською радою. 
Фінансовий відділ утримується за рахунок коштів сільського бюджету. 
Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників Фінансового відділу визначаються в межах відповідних бюджетних призначень у встановленому законодавством порядку. 
Штатний розпис та кошторис Фінансового відділу затверджуються в установленому законодавством порядку. 
Ліквідація та реорганізація Фінансового відділу здійснюється за рішенням сесії сільської ради.


Секретар ради                Людмила КУЦА

            


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ
 позачергової ІI сесіїVIII скликання

Про утворення Армашівського старостинського округу на території Петровірівської сільської ради


Відповідно до Конституції України, частини 3 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад», Закону України  «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших чинних нормативно-правових актів, з метою приведення у відповідність до чинного законодавства,               сільська  рада

ВИРІШИЛА :

1. Утворити Армашівський старостинський округ на території Петровірівської сільської ради, а саме:
Армашівський старостинський округ з центром в селі Армашівка до складу якого входять:
села: Бердинове , Крижанівка, Польове.
           2. Затвердити положення про Старосту  Петровірівської сільської ради в новій редакції (додаток 1).

3. Вважати таким, що втратило чинність рішення № 11-VІІ скликання від 16.01.2020 року.

           4. Контроль даного рішення покласти на постійні комісії сільської ради.


Сільський голова                                                Артем ДЕМЧУКОВ

«01 » грудня   2020 року
№ 16 -VІІІ

    
Додаток 1
до рішення Петровірівської сільської    ради «Про затвердження Положення про старосту»
від  01.12.2020 року № 16


                                            Положення про  старосту 


І. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших актів законодавства України та визначає правовий статус старости, порядок його обрання та припинення повноважень, його права та обов’язки, повноваження,  відповідальність, порядок звітування та інші питання, пов’язані з діяльністю старости  (далі - староста).

ІІ. Правовий статус старости
2.1. Староста затверджується Петровірівською сільською радою на строк її повноважень за пропозицією Петровірівського сільського голови.
2.2. Правовий статус старости визначається Конституцією України, законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими актами законодавства України,  рішеннями Петровірівської сільської ради та цим Положенням.
2.3. Староста є членом виконавчого комітету Петровірівської сідьської  ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.
2.4. Староста не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім випадків, визначених чинним законодавством) або підприємницькою діяльністю.
2.5. На старосту поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
2.6. Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, а також цим Положенням.

ІІІ. Порядок затвердження та припинення повноважень  старости 
3.1. Старостою може затверджуватися будь-який громадянин України, який  має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Старостою не може бути затверджений громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому закономпорядку.

3.2. Строкповноваженьстаростистановить п'ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підставівпорядку,визначенихЗакономУкраїни«Промісцевесамоврядування вУкраїні».
3.3. Повноваження старости починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні Петровірівської сільської  ради.   
3.4. Повноваження старости закінчуються з моменту вступу на цю посаду іншої особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
3.5. Повноваження старости припиняються одночасно з припиненням повноважень Петровірівської сільської   ради відповідного скликання. 
3.6. Повноваження старости припиняються достроково, а відповідна особа звільняється зпосади:
3.6.1. З підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 3 частини першої статті 79¹Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (звернення з особистою заявою до Петровірівської сільської  ради про складення ним повноважень старости; припинення громадянства України або виїзд на постійне проживання за межі України; набуття громадянства іншої держави) - з дня прийняття Петровірівською сільською радою рішення, яким береться до відома зазначенийфакт.
3.6.2. З підстав, зазначених у пунктах 4, 5, 51, 6 частини першої статті 79¹Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього; набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави; набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим)- з дня, наступного за днем одержання Петровірівською сільською радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду, без прийняття рішення  Петровірівської сільської ради.
3.6.3. З підстави, зазначеної у пункті 7 частини першої статті 79¹Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (смерть старости) - з дня смерті, засвідченої свідоцтвом про смерть.
3.6.4. У випадку, передбаченому абзацом першим частини другої статті 79¹ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень) - з дня прийняття Петровірівською сільською радою рішення про дострокове припинення повноважень старости. Рішення про дострокове припинення повноважень старости рада приймає  відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу ради.
3.6.5. З підстави, зазначеної в абзаці другому частини другої статті79¹Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (у випадку, передбаченому Законом України «Про правовий режим воєнного стану») - з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів).
ІV. Повноваження старости
Староста:
4.1.Представляє інтереси жителів відповідних сіл у виконавчих органах Петровірівської сільської  ради.
4.2.Бере участь у пленарних засіданнях Петровірівської сільської ради та засіданнях її постійних комісій.
4.3.Має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях Петровірівської сільської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідних сіл.
4.4.Сприяє жителям відповідних сілу підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування.
4.5. Бере участь в організації виконання рішень Петровірівської сільської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень Петровірівського сільського  голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням.
4.6.Бере участь у підготовці проєкту бюджету Петровірівської об'єднаної  територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу.
4.7.Вносить пропозиції до виконавчого комітету Петровірівської сільської  ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів Петровірівської сільської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб.
4.8.Бере участь у підготовці проєктів рішень Петровірівської сільської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу.
4.9.Бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу.
4.10.Бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідних сіл  та інформує Петровірівського сільського голову, виконавчі органи Петровірівської сільської ради про його результати.
4.11.Отримує від виконавчих органів Петровірівської сільської  ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень.
4.12. Сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідних селах, селищах.
4.13.Здійснює  реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб  в Україні.
4.14.Забезпечує  надання  адміністративних послуг соціального характеру мешканцям ОТГ з використанням програмного  комплексу «Інтегрована інформаційна  система «Соціальна громада»;
4.15. Має право реєструвати  архівні  документи,  які зберігаються   в  старостинських округах. 
4.16.Вчиняє нотаріальні дії, складає  протоколи про  адміністративні  правопорушення.
4.17.Здійснює інші повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами.

V. Обов’язки старости
Староста зобов’язаний:
5.1.  Додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламентів роботи Петровірівської сільської ради та виконавчого комітету Петровірівської сільської  ради, цього Положення та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з  територіальною громадою, органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими особами, громадою та її членами.
5.2. Брати участь у засіданнях виконавчого комітету Петровірівської сільської ради, виконувати доручення Петровірівської сільської ради та сільського голови,  звітувати про їх виконання.
5.3. Брати участь в організації та проведенні зборів жителів відповідного старостинського округу та у оформленні документів цих зборів, вносити пропозиції до порядку денного зборів; організовувати виконання рішень зборів жителів відповідного старостинського округу та здійснювати моніторинг їх виконання.
 5.4. Сприяти виконанню на території відповідного старостинського округу програм економічного і соціального розвитку, затверджених рішенням Петровірівської сільської ради, інших актів ради та її виконавчого комітету, вносити до виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради пропозиції з цихпитань.
5.5. Вести прийом жителів старостинського округу згідно з визначеним графіком прийому, здійснювати моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, охорони здоров’я,  культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства. 
5.6. Вестиоблікта узагальнюватипропозиціїчленів громадистаростинськогоокругуз питаньсоціально-економічного та культурного розвитку цього старостинського округу, соціального, побутового та транспортного обслуговування йогожителів.
5.7. Приймати від жителів старостинського округу заяви, адресовані органам місцевого самоврядування територіальноїгромадитаїхнімпосадовимособам,передаватиїхзапризначенням.
5.8. Сприяти проведенню контрольних заходів на території відповідного старостинського округу (землекористування, довкілля, об'єкти житлово-комунальної інфраструктуритощо).
5.9. Контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на територіївідповідного старостинськогоокругу.
5.10. Здійснювати моніторинг за станом довкілля, об’єктів інфраструктури, громадського правопорядку.
5.11. Здійснювати моніторинг за дотриманням прав і законних інтересів жителів сіл у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, туризму, житлово-комунального господарства, реалізації права на працю, медичну допомогу.
5.12. Здійснювати моніторинг благоустрою території відповідного старостинського округу, вживати заходів до його підтримання в належному стані.
5.13. Не допускати дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
5.14. Здійснювати контроль за  раціональним використанням енергоносіїв на території відповідного старостинського округу.
5.15. Сприяти діяльності органу (органам) самоорганізації населення відповідного старостинськогоокругу та надавати практичну допомогу у виконанні ними своїх завдань та повноважень.
5.16. Дотримуватися правил службової етики, встановлених законодавчими актами України.
5.17. Забезпечувати зберігання офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідного старостинського округу, забезпечувати доступ до нихосіб,якимцеправонаданоувстановленомузакономпорядку.
5.18. Забезпечувати ведення діловодства, обліку і звітності з передачею документів доархіву.
5.19. Надавати довідки, довідки-характеристики фізичним та юридичним особам, які проживають та/або мають у володінні (користуванні) земельні ділянки/майно на території відповідного старостинськогоокругу.

5.20. Шанобливо ставитися до жителів сіл відповідного старостинськогоокругутаналежнимчиномпроводитироботузїхзверненнями до органів місцевогосамоврядування.

5.21. Здійснювати заходи із ведення погосподарського обліку на території старостинського округу.
5.22. Здійснювати інші обов’язки у відповідності до чинного законодавства.

VІ. Права старости
6.1. Офіційно представляти інтереси жителів відповідного старостинського округу в виконавчих органах Петровірівської сільської  ради.
6.2.Брати участь у пленарних засідання Петровірівської сільської ради, з правом дорадчого голосу, а також у засіданнях постійних комісій ради. 
6.3.Одержувати безоплатно від виконавчих органів Петровірівської сільської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб, що розташовані на території територіальної громади, необхідні для виконання покладених на нього завдань інформацію, документи і матеріали.
6.4.Взаємодіятиз Петровірівською сільською радою, підприємствами, установами, органі-заціями комунальної форми власності та їх посадовими особами, що розташовані на території територіальної громади, громадськими об’єднаннями, які діють на території територіальної громади, а також іншими суб’єктами та інституціями.
6.5. Вносити пропозиції до порядку денного засідань виконавчого комітету Петровірівської сільської ради з питань, які стосуються інтересів громади, в межах відповідного старостинського округу; оголошувати на засіданнях виконавчого комітету тексти заяв та звернень відповідної громади, її членів з питань, що стосуються інтересів відповідного населеного пункту чи інтересів територіальної громади загалом.
6.6. Порушувати у виконавчому комітетПетровірівської сільської ради питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції ради та її виконавчих органів, діяльності підприємств, установ і організацій, розташованих на території відповідного старостинського округу незалежно від форми власності.
6.7. Вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і органів, діяльність яких перевірялася відповідно до підпункту 6.6. даного розділу, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталосяпорушення.
6.8. Пропонуватипитаннядлярозглядуорганом(органами)самоорганізації населення відповідного старостинськогоокругу.
6.9. Звертатися до державних та муніципальних правоохоронних органів у разі виявлення порушень закону,  громадського порядку на території відповідного старостинського округу.
6.10. Вчиняти нотаріальні дії винятково за заявами осіб, які зареєстровані та проживають на території відповідного старостинського округу,  у порядку та у спосіб, визначений Законом.
6.11. Видавати довідки, перелік яких затверджується рішенням виконавчого комітету Петровірівської сільської ради.
6.12. Завіряти власний підпис гербовою печаткою.
6.13. Приймати участь у розробці проєктів нормативно-правових актів.
6.14. З метою запобігання негативним наслідкам реального, потенційного конфлікту інтересів староста бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті виконавчим комітетом Петровірівської сільської  ради рішень, де може виникнути конфлікт його інтересів, за умови самостійного публічного оголошення про такий конфлікт під час засідання виконавчого комітету, на якому розглядається відповідне питання.

VIІ. Організація роботи старости та забезпечення його діяльності
7.1. Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, організація діловодства та інші питання діяльності старости визначаються Регламентом роботи виконавчих органів Петровірівської сільської ради.
7.2. Графік прийому старостою жителів відповідного старостинського округу затверджується виконавчим комітетом Петровірівської сільської  ради.
7.3. Інформаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності старости здійснюється виконавчим комітетом Петровірівської сільської   ради та фінансується за рахунок коштів бюджету Петровірівської об'єднаної територіальної  громади.

VIIІ. Підзвітність та підконтрольність старости
8.1. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний Петровірівській сільській раді та підконтрольний Петровірівському сільському голові.
8.2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед Петровірівською сільською  радою, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін.


ІХ. Відповідальність старости

9.1. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальним перед Петровірівської сільською  радою.
9.2. Староста несе повну персональну відповідальність за зберігання печаток, штампів, бланків, документів, справ та інших матеріальних носіїв інформації відповідно до  вимог чинного законодавства.
9.3. Староста може бути притягнений до дисциплінарної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом.


Секретарради   Людмила Куца


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 позачергової ІІ сесії VIII скликання

Про призначення виконуючого обов'язки старости Армашівського старостинського  округу 

Відповідно до  статті 26 Закону  України  „Про місцеве самоврядування в Україні”,Положенняпро старосту сіл Армашівка, Новосвітівка Петровірівської об’єднанної територіальної громади з метою встановлення порядку роботи Петровірівської сільської ради, забезпечення виконання своїх функцій, передбачених чинним законодавством, сільська рада:


ВИРІШИЛА:

⦁    Призначити Бондаренко Оксану Іванівну виконуючим обов'язки старости Армашівського старостинського округу .

⦁    Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.


Сільський голова                              АРТЕМ ДЕМЧУКОВ

«01»грудня  2020 року
№ 17 -VІІІ

 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VІII скликання

Про утворення виконавчого комітету Петровірівської сільської ради, визначення його чисельності та затвердження персонального складу

Розглянувши пропозицію Петровірівського сільського голови Демчукова А.С, відповідно до ч.1 п.3 ст.26, ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада                             

ВИРІШИЛА:

1.Утворити виконавчий комітет Петровірівської сільської ради  VIІІ скликання в кількості 5  (п’яти )  чоловік.
2. Затвердити персональний склад виконавчого комітету Петровірівської сільської ради VIIIскликання  у слідуючому складі:

⦁    Голова виконавчого комітету
⦁     Демчуков Артем Сергійович – сільський голова;
⦁    Секретар виконавчого комітету
⦁    Куца Людмила Прокопіївна – секретар сільської ради;
⦁    Члени виконавчого комітету:
-   Бондаренко Оксана Іванівна  -  в.о старости Армашівської сільської ради;
-  Загорянська Наталія Миколаївна - в.о старости Новосвітівського старостинського округа;
-     Бурячок Наталія Миколаївна – вчитель початкових класів ОЗНЗ – Петровірівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня ДНЗ».

           3.Вважати таким, що втратило чинність рішення № 9 -VІІІ скликання від 18.11.2020 року.

4. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                              Артем ДЕМЧУКОВ

« 01  » грудня2020 року
№ 18-VIІ
 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачерговоїII сесії VIIІ скликання

Про преміювання, надання матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питаньпрацівників  Петровірівської сільської ради 

Відповідно до статей 26, 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей  15, 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року  № 268 «Про впорядкування  структури  та   умов оплати праці працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів», наказу  Міністерства  праці  України  від 02.10.1996 року № 77  «Про умови  оплати праці  робітників,  зайнятих  обслуговуванням  органів  виконавчої   влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів»,  з  метою  забезпечення  стимулюючої ролі, премії  щодо підвищення відповідальності  працівників  за  виконання  ними посадових   обов’язків та  більш вимогливого підходу  до особистого внеску кожного працівника  у  здійснення   своїх  повноважень, сільська рада  

ВИРІШИЛА :

1. Затвердити Положення про преміювання, надання матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань працівників Петровірівської сільської ради (додаток  №1  є  його  невід’ємною  частиною).
2.Дане рішення набирає чинності з 1 січня 2021 року.
3.Вважати  таким,  що  втратило  чинність  рішення І сесії VIІ скликання Петровірівської сільської ради від 16.01.2020 року № 16-VII«Про встановлення надбавки за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи сільському голові та працівникам апарату Петровірівської сільської ради ».
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг (Ребко Г.П.).


Сільськийголова Артем ДЕМЧУКОВ

«01» грудня  2020 року
№ 19-VIІІ


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачерговоїІІ сесії VIІ скликання

Про преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення надбавок та доплат до посадового окладу голові Петровірівської сільскої ради 
Демчукову Артему Сергійовичуна період каденції сільської ради

Відповідно до ст. 25,26,42,59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 10, 14, 15, 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про впорядкування структур та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратур, судів та інших органів» зі змінами, Постановою Кабінету Міністрів України від  21 липня 2005 року № 614 «Деякі питання віднесення областей та міст  до груп за оплатою праці», сільська рада                 
        ВИРІШИЛА:

⦁    Встановити  сільському голові Демчукову Артему Сергійовичу: 
1.1 -   щомісячну премію в розмірі 120% від посадового окладу;
1.2 - надбавку за високі досягнення у праці у розмірі  до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;
1.3 - один раз на рік при наданні щорічної відпустки (її частини),  виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати;
1.4 -  в межах фонду оплати праці один раз на рік виплачувати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати;
1.5 -  інші премії та види заохочень, збільшення відсотку преміювання надавати за рахунок економії фонду заробітної плати за рішенням сесії Петровірівської сільської ради та відповідно до Положення про преміювання.
⦁    Головному бухгалтеру проводити  нарахування  заробітної  плати  згідно даного рішення.
⦁    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг (Ребко Г.П). 

Сільський голова       Артем ДЕМЧУКОВ

«01» грудня  2020 року
№ 20-VIІІ

 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VII скликання


Про преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення надбавок та доплат до посадового окладу секретарю Петровірівської сільської ради 
Куцій Людмилі Прокопіївні на  період каденції сільської ради

Відповідно до ст. 25,26,42,59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 10, 14, 15, 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про впорядкування структур та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратур, судів та інших органів» зі змінами, Постановою Кабінету Міністрів України від  21 липня 2005 року № 614 «Деякі питання віднесення областей та міст  до груп за оплатою праці», сільська рада             
         ВИРІШИЛА:
   1.  Встановити секретарю сільської ради Куцій Людмилі Прокопіївні: 
1.1 -   щомісячну премію в розмірі 120% від посадового окладу;
1.2 - надбавку за високі досягнення у праці у розмірі  до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;
1.3 - один раз на рік при наданні щорічної відпустки (її частини),  виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати;
1.4 -  в межах фонду оплати праці один раз на рік виплачувати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати;
1.5 -  інші премії та види заохочень, збільшення відсотку преміювання надавати за рахунок економії фонду заробітної плати за рішенням сесії Петровірівської сільської ради та відповідно до Положення про преміювання

⦁    Головному бухгалтеру проводити  нарахування  заробітної  плати  згідно даного рішення.
⦁    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг (Ребко Г.П.).


Сільськийголова               Артем ДЕМЧУКОВ

«01» грудня 2020 року
№ 21-VIІІ


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VIII скликання


Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради                                           від 17 Грудня  2019 року № 839-VІІ «Про сільський бюджет Петровірівської сільської ради на 2020 рік»

5125481000
код бюджету

На підставі пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА:

Внести такі зміни і доповнення до рішення сільської ради від                   17 Грудня 2019 року № 839-VІІ „Про сільський бюджет Петровірівської сільської ради на 2020 рік ” :

⦁    Пункт 1 викласти у новій редакції:

« 1. Визначити на 2020 рік:
- доходи місцевого бюджету у сумі 9687195 гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету – 9624895 гривень та доходи спеціального фонду місцевого бюджету –62300 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки місцевого бюджету у сумі 10359380 гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету – 7736763 гривень та видатки спеціального фонду місцевого бюджету – 2622617 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
      -профіцит за загальним фондом місцевого бюджету у сумі1888132,00 гривень ;
     - дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету у сумі             2560317,00 гривень ;

- оборотний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету у розмірі 88800 гривень, що становить 2 відсотки видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом.


2. Додатки 1,3 до рішення викласти у новій редакції .

3. Додатки 1,3 до рішення є його невід»ємною частиною. 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію  з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку села, земельних відносин, благоустрою села .


Голова сільської ради    Артем ДЕМЧУКОВ


« 01 »грудня  2020 року
№ 22 -VІІІ


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ
позачергової ІІ сесії VIII скликання

Про створення  відділу освіти , культури, молоді та спорту Петровірівської  сільської ради 


Керуючись ст.26 ,ст.54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з метою оптимізації та вдосконалення роботи виконавчого органу сільської ради, структурування функціональних напрямків діяльності, забезпечення ефективності роботи, сільська рада:

ВИРІШИЛА:
1.Створити з 01.12.2020 року відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Петровірівської сільської ради. 
2. Затвердити Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту  Петровірівськоїсільської ради (додається). 
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питаньсім’ї, молоді, освіти, фізичного виховання, культури, спорту, охорони здоров’я, соціальної та інформаційної політики(Івасів В.І.).


Сільський голова                      Артем ДЕМЧУКОВ

«01»  грудня  2020 року
№ 23-VIІІ

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням  Петровірівськоїсільської ради
№ 23 від 01.12.2020р. -                                                                                                             

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ освіти, культури,  туризму, молоді та спорту
Петровірівської сільської  ради об’єднаної територіальної громади

1.Загальні положення
⦁    Відділ освіти, культури, туризму , молоді та спорту  (надалі - Відділ) є  виконавчим  органом Петровірівської сільської ради, створюється Петровірівською сільською радою об’єднаної територіальної громади, підзвітний і підконтрольний Петровірівській сільській раді об’єднаної територіальної громади, підпорядкований виконавчому комітету, Петровірівському сільському голові, секретарю Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади,  заступнику Петровірівського сільського голови, відповідно до розподілу обов’язків, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольне відповідним органам виконавчої влади.
⦁    Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними актами Державного агентства земельних ресурсів України, наказами Фонду державного майна України, Статутом територіальної громади Петровірівської сільської ради, рішеннями  Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади і виконавчого комітету, розпорядженнями Петровірівськогосільського голови об’єднаної територіальної громади, даним Положенням і іншими нормативними актами.
⦁    Працівники Відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування. Структура та чисельність Відділу затверджується Петровірівською сільською радою об’єднаної територіальної громади.
⦁    Місцезнаходження відділу: вул. Шевченка 1 , с.Петровірівка , Одеська область, 66860.
 
⦁    Мета Відділу
2.1 Метою Відділу є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина через систему багатопрофільної, різнорівневої дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення доступності, безоплатності та обов’язковості освіти для всіх, хто її потребує, формування якісного інформаційно-освітнього простору, забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері культури та туризму, збереження та популяризації національного і культурного надбання, створення конкурентоспроможного мистецького середовища задля розвитку культурного та туристичного простору Петровірівської об’єднаної територіальної громади та надання населенню якісних послуг в сфері фізичної культури і спорту шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, через мережу комунальних підприємств, установ і закладів для задоволення потреб та інтересів Петровірівської  сільської ради об’єднаної територіальної громади.
 
⦁    Основні завдання, функції та права
⦁    Для досягнення мети Відділ вирішує наступні завдання:
⦁    Здійснює реалізацію державної політики та політики Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади в сферах освіти, культури, туризму, молоді та спорту.
⦁    Створює рівні та доступні умови для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечує соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, надає населенню якісні послуги в сфері фізичної культури і спорту.
⦁    Здійснює навчально-методичне керівництво, контроль за дотриманням стандартів освіти в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.
⦁    Здійснює комплектування навчальних закладів керівними кадрами на конкурсній основі; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка та атестація.
⦁    Здійснює контроль за організацією матеріально-технічного та фінансового забезпечення дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та установ освіти та закладів фізкультурно-спортивної спрямованості.
⦁    Забезпечує популяризацію фізичної культури та спорту, здорового способу життя та співпрацю з громадськими, відомчими, приватними організаціями та закладами фізкультурно-спортивної спрямованості у вирішенні завдань популяризації здорового способу життя та створенні передумов для заняття фізкультурою і спортом мешканців Петровірівської об’єднаної територіальної громади.
⦁    Забезпечує розвиток напрямів фізичної культури і спорту та створення умов для зайняття фізкультурою та спортом максимально широкого кола мешканців  Петровірівської об’єднаної територіальної громади.
⦁    Забезпечує розвиток мережі місцевих закладів та координує діяльність підвідомчих організацій, які забезпечують умови для заняття фізичною культурою та спортом.
⦁    Формує конкурентно-спроможне мистецьке середовище шляхом створення власного мистецького продукту, розробляє туристичні маршрути, визначає перспективи і напрямки розвитку, зміст спеціальної освіти в галузі культури та туризму, співпрацює з міжнародними проектами і творчими організаціями.
⦁    Здійснює заходи щодо створення умов для відродження розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесил.
⦁    Реалізує повноваження органів виконавчої влади у сфері збереження та використання культурної спадщини.
⦁    Готує проекти розпорядчих актів Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади, її виконавчих органів і Петровірівського сільського голови об’єднаної територіальної громади, в т.ч. нормативного характеру.
⦁    Здійснює інші повноваження, покладені на Відділ відповідно до чинного законодавства.
⦁     Забезпечує формування, публікацію та підтримку в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Відділу на веб-сайті Петровірівськоїсільської ради об’єднаної територіальної громади.
3.2. При здійсненні повноважень Відділ зобов’язаний:
3.2.1.Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції, законодавстві України та Статуті Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади.
⦁    Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи, не допускати в своїй діяльності порушення вимог антикорупційного законодавства.
⦁    Забезпечити створення умов для збереження та розвитку культури та туризму, сприяння відродженню мистецьких осередків.
⦁    Здійснювати контроль за дотримання фінансової дисципліни у підвідомчих закладах культури і мистецтв.
⦁    Забезпечити контроль за дотримання правил охорони праці, техніки безпеки, санітарних норм у підвідомчих закладах.
3.3. Відповідно до покладених на нього завдань Відділ реалізує наступні функції:
⦁    Забезпечує в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сферах освіти, фізичної культури та спорту, шляхом виконання відповідних державних і місцевих освітніх програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних установ та навчальних закладів.
⦁    Контролює дотримання навчальними закладами усіх типів і форм власності законодавства у сфері освіти державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання.
⦁    Забезпечує виконання конституційних вимог щодо обов’язковості здобуття дітьми і підлітками Петровірівської громади повної загальної середньої освіти.
⦁    Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в навчальних закладах і установах освіти.
⦁    Сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин; надає можливість навчатись рідною мовою чи вивчати рідну мову в державних та комунальних навчальних закладах.
⦁    Сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.
⦁    Забезпечує формування календарних планів спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації.
⦁    Організовує та проводить фізкультурно-спортивні заходи серед широких верств населення, в тому числі заходи, спрямовані на покращення фізичного виховання дітей i молоді.
⦁    Розробляє i подає на розгляд Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм i здійснення заходів, спрямованих на розвиток освіти, культури, фізичної культури та спорту.
⦁    Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти, культури, туризму ,фізичної культури та спорту уПетровірівській об’єднаній територіальній громаді; організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації і формування банку даних.
⦁    Забезпечує виконання рішень Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади, виконавчого комітету, розпоряджень  Петровірівського  сільського голови з питань, що віднесені до компетенції Відділу.
⦁     Аналізує стан освіти, культури та спорту уПетровірівській об’єднаній територіальній громаді, прогнозує розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, оптимізує мережу відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробляє та організовує виконання програми розвитку освіти.
⦁     Визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету сільської ради щодо удосконалення їх мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб Петровірівської ОТГ за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів.
⦁    Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади про утворення навчальних закладів для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організовує їх навчання (у тому числі – й індивідуальне) та виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, сприяє повноцінній інтеграції у навчальний процес дітей з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі через розвиток інклюзивних форм навчання.
⦁    Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при загальноосвітніх навчальних закладах, створює належні умови для складання державної підсумкової атестації екстерном.
⦁    Вносить пропозиції до виконавчого комітету Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об’єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.
⦁    Погоджує проекти будівництва загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, сприяє їх раціональному розміщенню.
⦁    Вивчає потребу щодо створення додаткових можливостей для повноцінного і здорового розвитку та творчої самореалізації дітей, забезпечує постійне оновлення мережі гуртків та закладів позашкільної освіти, спортивних секцій, координує роботу навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням, оздоровленням дітей, організацією їх дозвілля.
⦁    Організовує харчування дітей у навчальних закладах за рахунок місцевого бюджету та залучених коштів.
⦁    Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у навчальних закладах, здійснення оздоровчих заходів.
⦁    Забезпечує організацію роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах спортивного профілю.
⦁    Координує роботу, пов’язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів та їх підготовки до дорослого життя.
⦁    Сприяє розширенню діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.
⦁    Сприяє органам опіки і піклування у виявленні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; вживає заходів щодо захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей.
⦁    Сприяє запобіганню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх у навчальних закладах, насильства у сім’ї, учнівському колективі.
⦁    Координує роботу спрямовану на науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організацію методичної роботи, підвищення кваліфікації , професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
⦁     Впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани загальноосвітніх та погоджує річні плани роботи позашкільних навчальних закладів; погоджує навчальні плани приватних навчальних закладів, що надають загальну середню освіту; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.
⦁    Здійснює в межах своєї компетенції державний нагляд навчальних закладів незалежно від типів і форм власності, що належать до сфери управління Петровірівської  сільської ради об’єднаної територіальної громади.
⦁    Забезпечує виявлення та розвиток здібностей обдарованих дітей, організовує їх навчання, проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів.
⦁    Формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту, забезпечує ними навчальні заклади.
⦁     Забезпечує участь дітей у Всеукраїнських чемпіонатах, кубках, конкурсах, фестивалях, змаганнях, літніх школах і таборах.
⦁     Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Відділу.
⦁     Сприяє наданню педагогічним працівникам державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.
⦁     Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їх атестації відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.
⦁    Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти.
⦁    Здійснює координаційну роботу навчальних закладів та установ освіти, що належать до комунальної власності, аналізує результати господарської діяльності, готує пропозиції та заходи щодо їх ефективності роботи відповідно до компетенції Відділу.
⦁     Сприяє матеріально-технічному забезпеченню навчальних закладів; введенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібниками, підручниками, спортивним інвентарем.
⦁     Організує підготовку навчальних закладів до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період.
⦁     Координує дотримання правил техніки безпеки, протипожежної безпеки санітарного режиму в навчальних закладах та надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи.
⦁     Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування навчальних закладів та установ освіти, закладів спортивного спрямування, які перебувають у комунальній власності, аналізує їх використання.
⦁     Координує формування та використання закладами та установами освіти видатків загального та спеціального фондів місцевого бюджету, а також коштів, залучених закладами з інших джерел.
⦁    Надає та реалізує пропозиції по залученню додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
. Відділ має право:
⦁    Залучати до розроблення місцевої програми розвитку освіти, культури,  фізичної культури та спорту та розгляду питань, що належать до його компетенції, педагогічних, науково-педагогічних працівників, спортсменів і спеціалістів.
⦁    Брати участь в утворенні і ліквідації навчальних закладів та установ освіти всіх форм власності.
⦁    Скликати серпневі конференції педагогічних працівників, проводити семінари, наради керівників навчальних закладів та установ освіти з питань, що належать до його компетенції.
⦁    Вносити  Петровірівській сільській раді ОТГ пропозиції щодо фінансування навчальних закладів та установ освіти, культури, закладів спортивного спрямування, брати безпосередню участь у формуванні бюджету освітньої галузі Петровірівської об’єднаної територіальної громади. 
⦁    Вносити Петровірівській сільській раді ОТГ пропозиції з питань культурної політики, будівництва, створення, реорганізації та ліквідації закладів культури, що відносяться до комунальної власності.
⦁    Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів і розпоряджень керівників навчальних закладів, якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням їхніх повноважень;
⦁    Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво, налагоджувати прямі зв’язки з навчальними закладами, науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.
⦁    Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво, налагоджувати прямі зв’язки із закладами культури зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.
⦁    Виступати організатором міжнародних фестивалів, конкурсів, художніх виставок-продажів, творчих обмінів тощо у галузі культури, мистецтва і туризму.
⦁    Погоджувати при затвердженні та реєстрації у встановленому порядку статути, положення закладів культури та туризму, підпорядкованих відділу.
3.5. Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади та виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян.
⦁    Структура Відділу
⦁    Штатний розпис Відділу затверджується рішенням сесії Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених Петровірівською сільською радою об’єднаної територіальної громади.
2. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
3. Працівники Відділу – посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідно до вимог чинного законодавства України призначаються на посаду і звільняються з посади сільським головою.
4.При відділі освіти, культури, молоді та спорту може створюватися рада керівників навчальних закладів, інші громадські ради, комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості.
 
⦁    Керівництво Відділу
⦁    Відділ очолює начальник, який призначається на посаду за конкурсом і звільняється з посади відповідно до Кодексу законів про працю.
⦁    Начальник Відділу:
2.1. Здійснює керівництво діяльністю Відділу, несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.
⦁    Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.
⦁    Затверджує посадові інструкції працівників Відділу та визначає ступінь їх відповідальності.
⦁    Здійснює контроль за ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів в межах затвердженого кошторису витрат, пов’язаних із функціонуванням галузі.
⦁     Надає пропозиціїПетровірівському сільському голові об’єднаної територіальної громади щодо заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, призначення на посаду і звільнення з посади працівників Відділу.
⦁     Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.
5.3. Працівники Відділу діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються головою Петровірівської сільської ради.
 
⦁    Фінансування діяльності Відділу
⦁     Відділ фінансується за рахунок коштів Петровірівського сільського бюджету об’єднаної територіальної громади, які виділені на його утримання.
⦁     Джерелами фінансування Відділу є: кошти Петровірівського сільського бюджету об’єднаної територіальної громади. 
 
⦁    Заключні положення
⦁    . Ліквідація і реорганізація Відділу здійснюється за рішенням сесії Петровірівської сільської ради об’єднаної територіальної громади у встановленому законом порядку.
⦁    Зміни і доповнення до цього положення вносяться рішенням сесії  сільської  ради об’єднаної територіальної громади.
 


СПИСОК

Депутатів VІІІ скликання Петровірівської сільської ради
присутніх  на І сесії  VІІІ  скликання
№    Прізвище, імʼя, по батькові    Примітка
1    АністратенкоНаталіяГеоргіївна    
2    АнточіГеннадійАнатолійович
    
3    ЗакревськийВолодимир Петрович    відсутній
4    Матющенко ВолодимирІванович    
5    БугаєнкоСергійАнатолійович
    
6    СавранськаІннаГеоргіївна    
7    Терещенко АнатолійАндрійович
    
8    АфанасьєваІринаСтепанівна
    
9    ІвасівВолодимирІванович
    
10    П'янковськийЄдуардВікторович
    
11    БабаликОленаВолодимирівна
    
12    ЛабунськаІннаВолодимирівна    
13    Мороз Вадим Борисович
    відсутній
14    ЛановийВолодимир Борисович    
15    ЛановаНаталіяАндріївна    
16    Тьосова Олена Іванівна    
17    ГнатишинАнатолійАнатолійович
    
18    Мельниченко Валентина Григорівна
    
19    ТригубаЮрійМиколайович
    
20    ГладікГеннадійМиколайович
    
21    Куца Людмила Прокопіївна
    
22    Ребко Галина Павлівна    


 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ
   
позачергової ІІ сесії VІII скликання
       
   «Про  внесення змін до рішення №246 від 12.12.2019 року сільської ради
           «Про бюджет Новосвітівської сільської ради на 2020 рік»  
                         
         Відповідно до п. 23 ч.1 ст..26 Закону України « Про місцеве    самоврядування 
          та  ст.. 78 «Бюджетного Кодексу України»
⦁    Внести наступні зміни і доповнення до рішення Новосвітівської сільської ради №246 від 12.12.2019 р. «Про бюджет Новосвітівської сільської ради»
                До текстової частини рішення
       
       1.1 Внести наступні зміни до додатку №3 (розподіл видаків місцевого бюджету)
 додатку №6 (перелік місцевих (регіональних) програм, які фінансуватимуться за рахунок коштів  Новосвітівського сільського бюджету  у 2020році
              
       1.2  Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну комісію з питань, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та регуляторної  політики.

Сільський голова                                        Артем ДЕМЧУКОВ

«01»грудня 2020року
№ 24 - VІІІ
    

 
УКРАЇНА
ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ШИРЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Р І Ш Е Н Н Я

Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради                                           від 13 Грудня  2019 року № 325-VІІ «Про сільський бюджет Армашівської сільської ради на 2020 рік»

                                                                                 5125481000
код бюджету

На підставі пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА:

Внести такі зміни і доповнення до рішення сільської ради від                   13 Грудня 2019 року № 325-VІІ „ Про сільський бюджет Армашівської сільської ради на 2020 рік ” :

⦁    Пункт 1 викласти у новій редакції:

« 1. Визначити на 2020 рік:
- доходи місцевого бюджету у сумі 3359800,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету – 3328800,00 гривень та доходи спеціального фонду місцевого бюджету –31000,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки місцевого бюджету у сумі 3740800,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету – 2627000,00 гривень та видатки спеціального фонду місцевого бюджету – 1113800,00 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
      - профіцит за загальним фондом місцевого бюджету у сумі               686800,00 гривень ;
     - дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету у сумі             1067800,00 гривень ;

                    - оборотний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету у розмірі  53600,00 гривень, що становить 2 відсотки видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом.


2. Додатки 1,3 до рішення викласти у новій редакції .

3. Додатки 1,3 до рішення є його невід»ємною частиною. 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію  з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку села, земельних відносин, благоустрою села .


Сільський голова                                                                Артем ДЕМЧУКОВ      


«01 » грудня  2020 року

№ 25-VIII                                             


 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора