Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До відома пасічників Петровірівської ОТГ

Дата: 15.04.2020 14:35
Кількість переглядів: 333

   Шановні пасічники Петровірівської сільської ради!!!

 

    В період  інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза  отруєння бджіл пестицидами, або хімічного токсикозу, що є  результатом грубих порушень правил і санітарних вимог  застосування пестицидів як сільгоспвиробниками так і пасічниками, які розміщують пасіки на присадибних ділянках та тих, що прибувають на кочівлю з вуликами. Токсикози бджіл виражаються в ослабленні бджолосімей, зниженні їх продуктивності  та масовій загибелі, що надає великих збитків бджолярам.

    Відповідно до статті 16 Закону України «Про бджільництво» «Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з  власниками або користувачами земельних ділянок».

    Пасічники мають зареєструватися у сільській раді ОТГ  на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати як сільську раду ОТГ,  так і сусідні господарства про місця перебування своїх пасік, а сільський голова  зобов'язаний попередити аграріїв, що на даній території розташована пасіка.

 та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані  не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації  зобов’язані попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.  При цьому повідомляється дата обробки, 

назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату».

    Відповідно до  статті 38 Закону України «Про бджільництво»  «Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

     неповідомленні (приховуванні)    або    наданні   неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; 

     порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського  та  іншого  призначення,  що  призвело  до погіршення умов у ареалах розселення бджіл».

    Доводимо до відома, що відшкодування збитків в разі загибелі бджолосімей  здійснюється лише власникам зареєстрованих пасік. Вулики, які не занесені до державного реєстру на юридичному рівні – відсутні.

Якщо буде відбуватися переміщення пасіки, потрібно обов’язково повідомити в  сільську раду.!!!!!!!!!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора