Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Роз'яснення щодо забезпечення підсумкового оцінювання учнів та організованого завершення навчального року

Дата: 06.05.2020 13:30
Кількість переглядів: 468

Шановні  батьки  та учні!!!!!!!!1

Фото без опису                                                                                                             

У надзвичайних умовах карантинних заходів опинився увесь світ, у тому числі й система освіти. Навчання з використанням технологій дистанційного навчання в умовах ізоляції стало викликом для усіх: освітян, дітей, батьків. Дякуємо батькам, які стали союзниками педагогів у налагодженні навчання дистанційними засобами, змогли у стислі терміни організувати  дітей, підтримують їх та педагогів у цьому незвичному освітньому процесі. Дякуємо дорослим, які тримають зв'язок з учителем.

 

Ми наближаємося до завершення 2019/2020 навчального року.

Історія масового дистанційного навчання в умовах карантину ще не завершилася. Попереду цілий місяць навчання, а далі – завершення           2019/2020 навчального року. І яким він буде залежить тільки від нас з вами, від злагодженості наших дій, педагогічної мудрості та витривалості.

 

МОН надає роз'яснення щодо забезпечення підсумкового оцінювання учнів та організованого завершення навчального року.

Лист від 16 квітня 2020 року № 1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019/2020 навчального року»:

здійснити підсумкове оцінювання у 2019/2020 навчальному році з урахуванням результатів очного навчання у І семестрі, січні – березні 2020 року та результатів дистанційного навчання в період карантинних обмежень. Проведення для учнів будь-яких додаткових випробувань наприкінці навчального року, як-от «дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань», не передбачено чинним законодавством;

виставити річні оцінки у класні журнали у період не пізніше 6 робочих днів після завершення ІІ семестру (відповідно до шкільних наказів про структуру 2019/2020 навчального року) та можливості фізичного повернення педагогічних працівників до приміщень закладів освіти;

прийняти до 01 липня 2020 року педагогічною радою рішення про переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу;

перевести до наступного класу учнів, які з різних причин не були охоплені дистанційним навчанням у період карантину, та розробити для кожного з них індивідуальні навчальні плани щодо засвоєння пропущеного навчального матеріалу (індивідуальний навчальний план затверджується директором до початку наступного навчального року);

організувати роботу з такими дітьми за індивідуальним навчальним планом до 01 липня 2020 року у разі відкриття шкіл у червні 2020 року та фізичної присутності дитини в закладі, підтвердження можливості перебування учня в дитячому колективі, а також згоди батьків. Таким чином, навчальні досягнення учнів можуть бути оцінені за поточний навчальний рік до кінця                 2019/2020 навчального року. У разі неможливості повернення учня до закладу освіти в період до 01 липня 2020 року освоєння ним пропущеного матеріалу за індивідуальним навчальним планом буде забезпечено  у 2020/2021 навчальному році.

Щодо видачі свідоцтва досягнень, табеля навчальних досягнень та свідоцтва про базову середню освіту учням 1 – 10-х класів:

свідоцтва досягнень учнів 1 – 2-х класів, табелі навчальних досягнень учнів 3 – 8-х, 10-х класів заповнюються класними керівниками самостійно після проведення семестрового та річного оцінювання. Учням, які продовжують навчання у цьому закладі, вищезазначені документи направляються в електронному вигляді з подальшим врученням оригіналу документа на початку нового навчального року;

річне оцінювання випускників 9-х класів, звільнених від ДПА (наказ МОН), здійснюється на підставі результатів І семестру, очного навчання упродовж січня – березня та результатів навчання дистанційними засобами. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти рекомендуємо завершити до 15 червня. Організувати видачу свідоцтв після прийняття Урядом рішень про зняття певних карантинних обмежень для здобувачів освіти та з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Для випускників 11-х класів пропонуємо після завершення карантинних обмежень організувати додаткові консультації з предметів, обраних ними для проходження ДПА у формі ЗНО. Зважаючи на те, що після завершення карантинних обмежень необхідно дотримуватися чіткого регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки, такі консультації можуть проводитись за наявності підтвердження задовільного стану здоров’я учня та створення відповідних умов для навчання (засоби індивідуального захисту, малими групами, забезпечення дистанції тощо).

 

Щодо зарахування (переведення) учнів до закладів загальної середньої освіти.

Лист МОН від 31 березня 20 року № 1/9-182 «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти».

Зарахування до будь-якого класу, як правило, здійснюється до початку навчального року. Враховуючи особливості завершення 2019/2020 навчального року (карантинні обмеження), прийом заяв та документів до 1-х класів розпочнеться після завершення карантинних обмежень для закладів освіти. Прийом документів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти та                10-х класів розпочнеться після видачі учням відповідних документів про освіту.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 23 Закону України «Про освіту» заклади загальної середньої освіти мають автономію у прийнятті організаційних рішень.

Шановні батьки! Ми разом з вами та нашими дітьми проходимо непростий, часто стресовий шлях навчання з використанням дистанційних технологій. Дякуємо за ваше терпіння. Радіємо з того, що ви допомагали і далі допомагаєте своїм дітям і вчителям. Ми знаємо, що нам ще не все вдалося. У той же час хочемо запевнити вас, що залишаємося вашими партнерами та з нетерпінням очікуємо на повернення наших учнів до шкіл.

Усі учні за результатами навчання у 2019/2020 навчальному році отримають підсумкове (семестрове, річне оцінювання) та будуть переведені до наступного класу без додаткових контрольних випробувань (дистанційні перевірочні роботи та усні опитування) до 01 липня 2020 року.

За вашою дитиною (у разі потреби) зберігається право на апеляцію оцінки з того чи того предмета.

Батьки не залучатимуться до заповнення документів про освіту (свідоцтв досягнень учнів, табелів навчальних досягнень тощо) та написання характеристик. Це зробить школа.

Якщо ваша дитина за будь-яких сімейних обставин не була охоплена навчанням засобами дистанційних технологій у період карантинних обмежень, вона буде переведена до наступного класу. Вчителі допоможуть їй опанувати пропущений навчальний матеріал за індивідуальним навчальним планом у період до 01 липня 2020 року (за умови повернення у приміщення шкіл та присутності дитини в закладі) або у новому 2020/2021 навчальному році.

Вхідне оцінювання учнів на початку 2020/2021 навчального року в закладах освіти не буде здійснюватися, оскільки таке оцінювання не передбачено чинними нормативними актами.

 

Бережіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора