Причини підліткового суїциду — чому підлітки думають про суїцид

Дата: 14.05.2020 13:23

Причини підліткового суїциду — чому підлітки думають про суїцид

У чому ж полягають причини самоубийстсаме у підлітків, чому вік має особливе значення для статистики явища?

• Схильні позбавити себе життя, діти, які пізнали нерозділене кохання;

• пропаганда негативних тенденцій явища у ЗМІ, виявлені матеріали в соціальних мережах і спеціальні сайти, тематика яких побудована на використанні вікового максималізму з метою навіювання ідей самогубства;

• неблагополучний дитина швидше стане жертвою з-за постійного стану конфлікту з навколишньою дійсністю;

• депресія за статистикою є головною причиною обговорюваного явища у дорослих, але і на цьому етапі досить впливова.

Які підлітки схильні до суїциду

Як розпізнати схильність до суїциду у звичайного підлітка? Домінуючою потребою стає жага уваги, навіть якщо зовні це непомітно. Дитина потребує допомоги, він не може впоратися з ситуацією самостійно, тому виносить на перший план свою потребу в захисті від реальності.

Підлітки можуть прагнути до самоти, самітництву, забувають стежити за зовнішністю, проявляти бунт в агресивній формі. На межі ризику діти, які пережили втрату або потрапили в психотравмуючу ситуацію, наслідком чого може стати поведінка, що руйнує особистість.

Профілактика підліткового суїциду

Превентивні заходи – найкращий спосіб уникнути поганих думок. До будь-яких висловлювань на задану тему варто ставитися серйозно, особливу увагу приділяючи випадків депресії, одинакам і дітям, які пережили втрату.

Бесіда – важливий елемент профілактики, в ході якої можливо переорієнтувати суб’єкта на майбутні позитивні зміни, дати йому віру в себе.

Нові справи розкривають незвідані галузі, тому варто розширювати коло інтересів і діяльності, кожен день дізнаючись цікаве і навчаючись нововведень.

Як запобігти суїциду у підлітка

Дитячі психологи наполягають, що при відповідних професійних заходи реально впоратися із зростанням смертності від юнацьких самогубств.

Для цього пропонуються поради, які можна використати допомогу середньостатистичному підлітку, щоб запобігти суїциду:

1. Давайте надію, вселяє оптимізм і віру в майбутнє.

2. Виявляйте максимальне розуміння і демонструйте щире співчуття.

3. Здійснюйте соціальний контроль за поведінкою дитини вдома, в школі і на вулиці.

4. Приймайте особистість людини з усіма його перевагами і не концентруйтеся на недоліки.

5. Навчіться слухати уважно.

6. Пропонуйте конструктив замість невиправданих утіх.

Варто запам’ятати, за будь-які суїцидальні спроби дітей несуть відповідальність дорослі, які не змогли запобігти.