Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

УВАГА!!! УВАГА!!! УВАГА!!!

Дата: 12.11.2020 11:23
Кількість переглядів: 407

Ширяївське районне управління ГУ  Держпродспоживслужби у Одеської області інформує, що  на сьогоднішній день, ситуація із отруєннями людей в області,  дикорослими грибами, є ускладненою. На території Одеської  області зафіксовано 34 випадки, з них –  25 з середньою важкістю захворювання, 8 з легким перебігом, 1 – з важким перебігом. 

 

Станом на 05.11.2020 року виписано з лікарень 15 осіб, в т.ч. 4 дітей. У 4 виписаних дорослих відмінено діагноз « отруєння грибами», вживання грибів спровокувало у них загострення хвороб з боку шлункового-кишкового тракту.

         Незважаючи на те, що гриби - це дарунок лісу, водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполуки важких металів, які містяться в грибах.  І дуже прикро,  що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Гриби  підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

При обробці слід кип’ятити гриби  7-10 хвилин у воді, після чого відвар злити. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Обов’язково слід вимочити або відварити умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим  зникає гірка речовина, яка уражає слизову оболонку шлунку.

Ні в якому разі не годувати грибами дітей,  літніх людей  та вагітних жінок.

Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

Страви з грибів не можна зберігати в теплому місці. Залишати «на завтра» грибні блюда можна тільки в холодильнику і в посуді, що добре закривається. Не слід готувати і зберігати блюда з грибів в металевому посуді.

Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.

При консервуванні грибів необхідно суворо дотримуватися технології  приготування. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

Зволікати у випадках отруєння грибами не варто, це може коштувати життя!  Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Наявність навіть одного отруйного гриба серед їстівних може спричинити тяжке отруєння і навіть смерть. Краще недорахувати кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу здоров’я, а інколи й життя своєї родини та своє власне життя.

Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги. 

Петровірівська сільська рада закликає, будьте уважними та відповідальними за своє здоров’я та стан здоров’я своїх рідних!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора