Що слід знати сьогодні про штам COVID-19 «Дельта»

Дата: 14.09.2021 14:55

-         Вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні 2020 року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

-         23 червня в Україні зафіксовані перші випадки коронавірусної хвороби, викликаної штамом «Дельта», і він продовжує розповсюджуватися.

-         «Дельта» поширюється швидше за інші штами.

-         «Дельта» у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.

-         За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.

-         Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта», насамперед з Індії та Російської Федерації.

Бережіть себе та вакцинуйтеся!