СНІД: ПОДУМАЙ ПРО МАЙБУТНЄ- ОБЕРИ ЖИТТЯ!
СНІД: ПОДУМАЙ ПРО МАЙБУТНЄ- ОБЕРИ ЖИТТЯ!
Cпантеличене швидким розповcюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас.
Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий. Постійно перебуваючи в процесі постійного росту і становлення, емоційного піднесення, пошуку, непросто віднайти грані позитивного. Але треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб освоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей і разом з тим – це дуже небезпечний час. Та для того, щоб вберегтись від небезпечних спокус – треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя та врешті-решт до себе.
ЩО Ж ТАКЕ ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ ТА СНІД?
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, а СНІД – комплексна реакція організму на інфекцію, яка розвивається. ВІЛ – це початкове захворювання, а СНІД – заключна стадія ВІЛ-інфекції. З ВІЛ людина може прожити в середньому 9-10 років із моменту зараження. Поступово його імунна система слабшає і не може боротися із захворюваннями. Якщо ставлять діагноз СНІД, то тривалість життя від 2-6 місяців (усе залежить від самого організму).
ЯКИМИ ШЛЯХАМИ ЛЮДИНА МОЖЕ ЗАХВОРІТИ НА СНІД:
- при переливанні крові;
- при статевому контакті;
- при використанні для ін’єкцій нестерильних шприців;
- при трасплантації органів від хворого донора;
- при вагітності від матері до дитини, при годуванні дитини молоком хворої матері.
ЯКИМИ ШЛЯХАМИ СНІД НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:
- через повітря при розмові;
- через слину та сльози;
- через укуси комах і тварин;
- через іжу, яку приготувала ВІЛ- інфікована людина;
- під час спільного користування басейном, ванною, сауною;
- при користування спільним посудом, санвузлом, речами, транспортом, іграшка;
- через гроші;
- через рукостискання.
НЕОБХІДНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ СНІДу:
- відмовитися від вживання наркотиків;
- не користуватися чужими засобами особистої гігієни (зубна щітка, манікюрний набір, бритва);
- відмовитися від різних косметичних маніпуляцій, наприклад пірсингу проколювання вух , робити це тільки в спеціальних закладах;
- дотримуватись принципів здорового та морального способу життя, духовних цінностей і відповідальної поведінки у сфері сексуальних стосунків.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Єдина людина, яка може уберегти Вас від захворювання — це Ви самі!