Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Служба у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області

Дата: 18.07.2023 16:43
Кількість переглядів: 589

 Розпорядок роботи Служби у справах дітей Петровірівської сільської ради

 Понеділок-п’ятниця: 8.30-17.30

 Обідня перерва: 13.00-14.00

Графік прийому громадян Служби у справах дітей Петровірівської сільської ради:

 

Понеділок з 8.30 -17.30, Обідня перерва: 13.00-14.00

П’ятниця з 8.30 -17.30, Обідня перерва: 13.00-14.00

 

                                                                                                                                     

                                             

                                                           

                                              

                                              

                                               УКРАЇНА

ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ШИРЯВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                  

 

РІШЕННЯ

__ІХ__  сесії  VIII скликання

 

Про утворення  Служби у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення  Петровірівської сільської ради, затвердження Положення про Службу у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської  сільської ради, структури, загальної чисельності працівників та вжиття заходів щодо її державної реєстрації

     Розглянувши пропозицію Петровірівського сільського голови Демчукова Артема Сергійовича, щодо утворення виконавчого органу ради  – Служби у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради у статусі юридичної особи публічного права, з метою належної організації роботи сільської ради з дітьми, вразливими групами населення та надання соціальних послуг, відповідно до  Законів України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» від 21.06.2001 року         № 2558-ІІІ, «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року № 2402-ІІІ, від 13.01.2005 року  № 2342-ІV, «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 року № 2342-ІV, «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 року № 2671-VIII, «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 19.02.2017 року №20/95-ВР, керуючись  ч.1 ст.87 Цивільного кодексу України,  п.2 ч.2 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», п.6 ч.1 ст.26, ч.4 ст.54, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.Утворити з  23.06.2021 року виконавчий орган ради - Службу у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської  сільської ради у статусі юридичної особи публічного права зі штатною чисельністю в кількості 12-ти  штатних одиниць.

2.Затвердити Положення про Службу у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської  сільської ради (додаток 1).

3.Затвердити структуру та загальну чисельність Служби у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської  сільської ради (додаток 2).

4.Уповноважити сільського голову здійснити заходи щодо державної реєстрації юридичної особи – Служби у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку; з питань освіти, культури, охорони здоров`я, фізичного виховання та соціальної політики.

 

Сільський голова                                                      Артем ДЕМЧУКОВ

 

«23    » ___06___ 2021 року

 №__426__ - VIIІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                      Додаток 2

                                                                     до рішення________  сесії VIII скликання

                                                                     Петровірівської сільської ради

                                                                     Від ________ 2021 року №___   - VIII

                                                         

  Структура та загальна чисельність Служби у справах дітей, сім`ї та соціального захисту населення

 

 

  Назва посади

Кількість штатних одиниць

(загальна чисельність)

1.

Начальник  

                             1

2.

Спеціаліст з питань соціального захисту

1

2.

Фахівець соціальної роботи

2

3.

Соціальний робітник  з

обслуговування громадян

8

4.

 

Всього:

12

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Додаток 1

                                                                                                    

                                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО                                                              

                                                                                                                 рішенням Петровірівської         

                                                                                                                 сільської ради

                                                                                                                  від 22.12.2021 року

                                                                                                              № _680-VIII_

 

 

Положення

про Службу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради.

 

І. Загальні положення

 

1.1. Служба у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради (далі - Служба) є виконавчим органом Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області у статусі юридичної особи публічного права утворюється Петровірівською сільською радою Березівського району, Одеської області і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на службу завдань.

1.2. Служба підпорядкована сільському голові  та підзвітна сільській раді та її виконавчому комітету .

1.3. Служба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

1.4 Служба є юридичною особою, неприбутковою організацією, не має самостійного балансу, рахунків в органах Державної казначейської служби України та установах банків, фінансове обслуговування здійснюється відділом бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення Петровірівської сільської ради.                 

1.5. Повне найменування служби: Служба у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради (далі-Служба).
1.7. Юридична адреса Служби: 66860, Україна, Одеська область, Березівський  район, село Петровірівка, вулиця Шевченка, №1.

1.6. Служба належить до комунальної власності Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області Служба є неприбутковою організацією утвореною та зареєстрованою в порядку, визначеному законом має печатку, штамп. У своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а  також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими документами.

 

ІІ. Основними завданнями Служби є:

 

2.1.реалізація на території Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області  державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

2.2. розроблення і здійснення самостійно або разом з відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

2.3. координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

2.4. забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

2.5. здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;

2.6. ведення державної статистики щодо дітей;

2.7. ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

2.8. надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

2.9. влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню;

2.10. підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми  правопорушень;

2.11.визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території  Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

2.12.надання вразливим групам населення особам/сім’ям, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затверджених Мінсоцполітикою.

2.13.проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення.

2.14.надає прості соціальні послуги інформування, консультування, посередництво, надання притулку, представництво інтересів тощо.

2.15. складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

2.16. вносить відомості до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

2.17. створює умови для навчання та підвищення кваліфікації працівників, робітників, які надають соціальні послуги.

2.18. інформує населення громади індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, умови та порядок їх отримання, мовою доступною для розуміння та сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я.

2.19. вживає заходи реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства, у тому числі організацію надання тимчасового притулку особам, які постраждали від домашнього насильства.

2.10. бере участь у плануванні розвитку надання соціальних послуг осіб/сімей, а також у підготовці та виконанні місцевих програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб громади населення у соціальних послугах.

 ІІІ. Функції служби:

 

3.1. організовує розроблення   і  здійснення  на  території Петровірівської  сільської ради Березівського району Одеської області заходів,  спрямованих на поліпшення становища дітей,  їх  фізичного,  інтелектуального  і  духовного  розвитку,  запобігання  дитячій бездоглядності та  безпритульності,  запобігання  вчиненню  дітьми правопорушень;

3.2. надає   місцевим   органам   виконавчої  влади  і  органам  місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності,  громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну,  методичну та консультаційну допомогу у  вирішенні  питань щодо соціального захисту дітей та запобігання вчиненню ними правопорушень;

3.3. оформляє документи на влаштування  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування,  під опіку,  піклування,  до прийомних  сімей  та  дитячих  будинків  сімейного  типу,   сприяє усиновленню;

3.4. подає пропозиції до проектів регіональних та місцевих програм,  планів і прогнозів у  частині  соціального  захисту,  забезпечення  прав, свобод і законних інтересів дітей;

3.5. забезпечує  у  межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства  щодо  соціального  захисту  дітей  і запобігання вчиненню ними правопорушень;

3.6. здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних  виховних  установах  Державної кримінально-виконавчої служби, дітей-сиріт   та   дітей,   позбавлених   батьківського піклування,  у  сім'ях  опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях;

3.7. разом  з  відповідними  структурними підрозділами місцевих органів  виконавчої  влади,  науковими  установами  організовує  і проводить   соціологічні   дослідження,   готує   статистичні   та інформаційні  матеріали  про  причини  і  умови  вчинення   дітьми правопорушень,  вивчає  і  поширює  міжнародний  досвід  з  питань соціального захисту дітей, їх прав та інтересів;

3.8. надає організаційну і  методичну  допомогу  Миколаївському центру соціально-психологічної реабілітації дітей;

3.9.організовує   і  проводить  разом  з  іншими  структурними підрозділами     Петровірівської сільської ради,   уповноваженими   підрозділами органів  Національної  поліції  заходи  щодо  соціального  захисту дітей,  виявлення  причин,  що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

3.10. розробляє   і  подає  на  розгляд Петровірівській сільській раді Березівського району Одеської області  пропозиції  стосовно бюджетних  асигнувань  на  виконання  програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей,  спрямованої на подолання  дитячої  бездоглядності  та  безпритульності,  а  також утримання підпорядкованих  їй  закладів  соціального  захисту  для дітей;

3.11. веде  облік  дітей,  які  опинилися  у  складних життєвих обставинах,  дітей-сиріт  та  дітей,   позбавлених   батьківського піклування,  усиновлених,  влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків  сімейного  типу  та  соціально-реабілітаційних   центрів (дитячих містечок);

3.12. забезпечення в межах копетенції ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (за винятком ведення цього банку в частині інформації про  потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів, дітей, які можуть бути усиновлені, та кандидатів в усиновлювачі);

3.13надає      потенційним      усиновлювачам,      опікунам, піклувальникам,  батькам-вихователям, прийомним батькам інформацію про дітей, які перебувають на обліку в Службі, і видає направлення на  відвідування  закладів  з  метою  налагодження  психологічного контакту з дитиною;

3.14. реєструє  акт  обстеження  умов проживання дитини та опис її майна,  а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційного опікуна, піклувальника;

3.15. проводить  перевірку  умов проживання і виховання дітей у сім'ях опікунів,  піклувальників за окремо складеним графіком, але не  рідше ніж раз на рік,  крім першої перевірки,  яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування;

3.16. готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу;

3.17. бере  участь  у  процесі  вибуття  дітей  із закладів для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування,  та закладів  соціального  захисту  для  дітей  у сім'ї усиновлювачів, опікунів,  піклувальників,  до дитячих  будинків  сімейного  типу, прийомних сімей;

3.18. готує   та  подає  в  установленому  порядку  статистичну звітність;

3.19. розглядає в установленому порядку звернення громадян;

3.20. розглядає звернення власника підприємства,  установи  або організації  усіх  форм  власності  та надає письмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років;

3.21. проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, через засоби масової інформації;

3.22. забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

3.23. надає адміністративні послуги;

3.24.здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;

3.25. аналізує стан та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у відповідній галузі у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці та вживає заходів до усунення недоліків;

3.26. бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

3.27. вносить пропозиції щодо проекту відповідного місцевого бюджету;

3.28. забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

3.29. бере участь у підготовці заходів щодо регіонального та місцевого розвитку;

3.30. розробляє проекти рішень Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області та рішень виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області, розпоряджень голови Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області, у межах визначених повноважень;

3.31. бере участь у розробленні проектів рішень Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та рішень виконавчого комітету Петровірівської сільської ради, розпоряджень Петровірівської сільського голови, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;

3.32. бере участь у підготовці звітів Петровірівської сільського голови для їх розгляду на засіданні сесії Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та засіданні виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

3.33. готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання Петровірівського сільського голови;

3.34. забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

3.35. готує (бере участь у підготовці) проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

3.36.розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

3.37. забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;

3.38. постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

3.39. забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

3.40. організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів, передає їх до архіву Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

3.41. забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

3.42. бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

3.43. забезпечує захист персональних даних;

3.44. здійснює інші функції, які випливають з покладених на службу завдань, відповідно до законодавства;

3.45. Надавачами соціальних послуг у Службі є  соціальні працівники з обслуговування громадян (далі– Соціальний працівник) та фахівець з соціальної роботи (далі - Фахівець).

3.46 . Час (тривалість), місце та термін (періодичність), умови та обсяг надання соціальних послуг особі, сім’ї в Службі залежить від встановлених індивідуальних потреб та конкретних умов, що сприяють реабілітації, реінтеграції та соціальній адаптації цієї особи, сім’ї.

3.47. Для організації надання соціальних послуг у Службі вивчаються індивідуальні потреби сім’ї, особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та спільно з сім’єю, особою розробляється індивідуальний план роботи з нею.

3.48. До вивчення індивідуальних потреб особи, сім’ї та підготовки індивідуального плану надання послуг можуть залучатися необхідні фахівці - члени мультидисциплінарної команди: психіатр, реабілітолог, психотерапевт, нарколог, юрист та ін.

3.49. Надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) а саме:

-догляд вдома;

-.соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

-посередництво;

-представництво інтересів;

-соціальна профілактика;

-інформування;

-консультування

-кризове та екстрене втручання

-супровід під час інклюзивного навчання

3.50. Кількість громадян, яких повинен обслуговувати Соціальний  працівник, Фахівець обсяг їх роботи визначає начальник Служби з урахуванням стану здоров'я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один Соціальний  працівник обслуговує від восьми до чотирнадцяти одиноких осіб похилого віку. Фахівець обслуговує від восьми до десяти сімей які,  знаходяться в скрутних життєвих обставинах, інваліди, особи умовно засуджені, засуджені, особи з числа дітей сиріт.

3.51. На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і Службою укладається договір про надання соціальних послуг, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги Соціальний  працівником  вдома та інші умови.

3.52.Соціальна допомога згідно з умовами договору про надання соціальних послуг (далі - договір), затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома.

3.53.На кожного громадянина, якого обслуговує Соціальний  працівник та Фахівець ведеться особова справа, в якій міститься:

  • письмова заява громадянина;
  • медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;
  • карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг.
  • один примірник договору, укладеного громадянином і Сільською радою;
  • довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
  • інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу відповідної ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;
  • копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
  • копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;
  •  довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;
  • індивідуальний план надання соціальної послуги;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

3.54.З усіма одержувачами соціальних послуг мають бути укладені договори про надання соціальних послуг соціальне обслуговування з дотриманням вимог законодавства. Договором передбачені положення щодо дотримання принципу конфіденційності.   

3.55. На надання соціальних послуг Службою у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення мають право:

  • громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
  • громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній Службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;
  • сім’ї та молодь, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. №896.

3.56. При прийнятті рішення про надання соціальних послуг та визначенні їх обсягу або відмову у наданні певних соціальних послуг вирішальною є інформація з карти визначення індивідуальних потреб. Про прийняте рішення особа, її опікун/піклувальник, законний представник, сім’я повідомляється письмово.

3.57. На кожного громадянина, який отримує соціальні послуги у Службі ведеться особова справа.

3.58. Терміни та умови перебування у Службі, умови надання та припинення послуг, права та обов'язки сторін зазначаються у договорі, що укладається між Службою та сім’єю, особою, яка потребує соціальних послуг, за винятком послуг, що надаються на разовій основі, зокрема консультаційних. Зміст, обсяг та періодичність надання соціальних послуг зазначаються у індивідуальному плані надання послуг, примірник якого у якості додатка є невід’ємною частиною договору.

3.59. Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання соціальних послуг у Службі та оформлення особової справи, визначається окремо з огляду на те, яких соціальних послуг потребує особа, сім’я, яка знаходиться у складних життєвих обставинах.

3.60. Надання соціальних послуг особі, сім’ї Службою здійснюється згідно індивідуального плану надання соціальних послуг.

3.61. Надання соціальних послуг у Службі припиняється за письмовим повідомленням особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах або її законних представників у разі:

- поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, у результаті чого втрачається потреба у наданні соціальних послуг;

- направлення особи до стаціонарного відділення, будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів та інших закладів постійного проживання;

- зміни місця проживання особи, сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах;

- поліпшення матеріально-побутових умов (для осіб, сімей, які потребували надання цих послуг .

- грубого, принизливого ставлення особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах до Соціальних працівників та Фахівця та інших працівників Служби;

- порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);

- систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння;

- у разі смерті особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах;

- виявлення в отримувача, якого безоплатно обслуговує Соціальний  працівник, працездатних рідних, батьків, дітей, чоловіка, дружини) або інших осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу;

- виявлення  в отримувача медичних протипоказань для надання соціальних послуг;

-надання отримувачеві соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку (крім обслуговування у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги);

- надання отримувачем соціальних послуг іншій особі та отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на догляд в установленому законодавством порядку;

- відмова отримувача або його законного представника від отримання соціальних послуг;

- невиконання отримувачем без поважних причин вимог щодо отримання соціальної послуги з догляду вдома після письмового попередження  про припинення чи обмеження її надання або після обмеження надання такої послуги;

- смерть отримувача;

- укладення нового договору про надання соціальних послуг;

- наявність в отримувача договору довічного утримання (догляду).

3.62. Соціальні послуги в Службі надаються безоплатно.

3.63. Обмеження чи відмова в отриманні одних соціальних послуг не може бути підставою для обмеження чи відмови в інших соціальних послугах.

3.64. Сім’я, яка знаходиться під обслуговуванням Соціального  працівника та Фахівця взята під соціальний супровід знаходиться на обслуговувані згідно укладеного договору. Та за цей період було вирішена проблема з якою вони звернулися за обслуговуванням до Служби та особова справа закривається. У випадку якщо за цей термін проблема не була вирішено тоді термін обслуговування даної особи/ сім’ї продовжується за результатами оцінювання потреб сім’ї

ІV. Служба для здійснення повноважень та виконання завдань, має право:

4.1. приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які  є  обов'язкові  для  виконання  місцевими органами виконавчої влади,   органами   місцевого   самоврядування,    підприємствами, установами   та  організаціями  усіх  форм  власності,  посадовими особами, громадянами;

4.2. отримувати повідомлення від  місцевих  органів  виконавчої влади і органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій усіх форм власності,  посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень;

4.3. отримувати  в  установленому порядку від інших структурних підрозділів Петровірівської сільської ради,  відповідних  органів місцевого самоврядування, підприємств,  установ   та   організацій   усіх   форм   власності інформацію,  документи та інші матеріали з питань,  що належать до її компетенції,  а від місцевих  органів  державної  статистики  - статистичні  дані,  необхідні  для  виконання  покладених  на  неї завдань;

4.4. звертатися до місцевих органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей;

4.5. проводити роботу серед дітей з метою запобігання  вчиненню правопорушень;

4.6. порушувати  перед Петровірівської сільською радою Березівського району Одеської області, органами  виконавчої  влади та органами місцевого самоврядування питання про  направлення  до  спеціальних установ,  навчальних  закладів  усіх  форм  власності  дітей,  які опинилися у складних життєвих обставинах,  неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади;

4.7. влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, передавати під опіку, піклування, на усиновлення;

4.8. вести справи з опіки, піклування над дітьми та усиновлення дітей;

4.9. перевіряти  стан  роботи  із  соціально-правового  захисту дітей   у   закладах   для   дітей-сиріт   та  дітей,  позбавлених батьківського  піклування,  спеціальних   установах   і   закладах соціального  захисту для дітей усіх форм власності,  стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах,  за  місцем  проживання,  а також  у  разі  необхідності - умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах,  в установах  та  організаціях  усіх  форм власності;

4.10. здійснювати захист прав та законних інтересів дітей від імені  сільської ради, в судах (самопредставництво) та інших органах;

4.11. запрошувати   для   бесіди    батьків    або    опікунів, піклувальників,  посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які  призвели  до  порушення   прав   дітей,   бездоглядності   та безпритульності,  вчинення  правопорушень,  і  вживати  заходів до усунення таких причин;

4.12. порушувати  перед  органами  виконавчої влади та органами місцевого самоврядування  питання  про  накладення  дисциплінарних стягнень  на  посадових  осіб  у  разі  невиконання  ними  рішень, прийнятих спеціально уповноваженим центральним органом  виконавчої влади у справах сім'ї, дітей та молоді;

 4.13. укладати    в     установленому    порядку    угоди   про співробітництво з  науковими  установами,  жіночими,  молодіжними, дитячими   та   іншими   об'єднаннями   громадян   і  благодійними організаціями;

 4.14. скликати в установленому  порядку  наради,  конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

4.15. проводити  особистий  прийом  дітей,  а також їх батьків, опікунів чи  піклувальників, молоді та інших громадян, які звернулися та розглядати  їх  скарги  та  заяви  з питань, що належать до її компетенції;

4.16. визначати  потребу  в  утворенні  спеціальних  установ  і закладів соціального захисту для дітей;

4.17. розробляти  і  реалізовувати   власні   та   підтримувати громадські програми  соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

4.18. відвідувати дітей,  які  опинилися  у  складних  життєвих обставинах, перебувають   на  обліку  в  Службі,  за  місцем  їх проживання,  навчання і роботи;  вживати заходів  для  соціального захисту дітей.

 

V. Організація роботи

 

5.1. Служба в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, виконавчим комітетом, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на неї завдань та здійснення запланованих заходів.

5.2. Службу очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади сільським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.

5.3. Начальник Служби повинен мати повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 2 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 1 року.

5.4. Начальник Служби:

  • здійснює керівництво Службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці в службі;
  •  розробляє положення про Службу, посадові інструкції працівників відділу та розподіляє обов’язки між ними, очолює та контролює їх роботу;
  • планує роботу Служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;
  •  вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;
  • звітує перед Петровірівської сільським головою про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;
  •  вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;
  •  за необхідності бере участь в роботі сесій сільської ради, в засіданнях виконавчого комітету та інших заходах, що проводяться сільською радою та виконавчим комітетом;
  •  представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими виконавчими органами селищної ради, з Службою у справах дітей обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва селищної ради;
  •  видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконання;
  •  забезпечує виконання покладених на Службу завдань;
  •  вносить голові сільської ради пропозиції щодо структури та штатного розпису Служби;
  • проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби.

 

 

 

VI. Начальник служби:

 

6.1. здійснює керівництво службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Службі;

6.2. подає на затвердження Петровірівської сільській раді Березівського району Одеської області Положення про службу, внесення змін до положення про службу;

6.3.Затверджує посадові інструкції працівників Служби, розподіляє обов’язки між ними;

6.4. планує роботу Служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

6.5. вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;

6.6.звітує перед Петровірівської сільською радою Березівського району Одеської області та виконавчим комітетом про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;

6.7.може входити до складу виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

6.8. вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях сесії Петровірівської сільської ради та виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;

6.9. бере участь у засіданнях сесії Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та виконавчого комітету Петровірівської  сільської ради питань, що належать до компетенції служби;

6.10. представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами та виконавчими органами Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області, з службою у справах дітей обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням Петровірівського сільського голови;

6.11. видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

6.12. подає на затвердження Петровірівській сільській раді Березівського району Одеської області проекти кошторису та штатного  розпису служби в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

6.13. погоджує призначення на посаду  та звільнення з посад працівників служби;

6.14. організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб Служби;

6.15. здійснює повноваження з організації роботи працівників служби;

6.16. проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;

6.17. забезпечує дотримання працівниками служби правил внутрішнього службового розпорядку та виконавської дисципліни;

6.19. здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

VII. Накази начальника Служби, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, можуть бути скасовані головою Петровірівської сільської ради.

VIII. Ліквідація або реорганізація Служби проводиться сільською радою у порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

 

Секретар сільської ради                                            Людмила КУЦА

 

 

 

 

 

                                             

                                                                 

                                                              УКРАЇНА

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Додаток 1

                                                                                                     

                                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО                                                              

                                                                                                                 рішенням Петровірівської         

                                                                                                                 сільської ради

                                                                                                                  від 22.12.2021 року

                                                                                                              № _680-VIII_

 

 

Положення

про Службу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради.

 

І. Загальні положення

 

1.1. Служба у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради (далі - Служба) є виконавчим органом Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області у статусі юридичної особи публічного права утворюється Петровірівською сільською радою Березівського району, Одеської області і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на службу завдань.

1.2. Служба підпорядкована сільському голові  та підзвітна сільській раді та її виконавчому комітету .

1.3. Служба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

1.4 Служба є юридичною особою, неприбутковою організацією, не має самостійного балансу, рахунків в органах Державної казначейської служби України та установах банків, фінансове обслуговування здійснюється відділом бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення Петровірівської сільської ради.                 

1.5. Повне найменування служби: Служба у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради (далі-Служба).
1.7. Юридична адреса Служби: 66860, Україна, Одеська область, Березівський  район, село Петровірівка, вулиця Шевченка, №1.

1.6. Служба належить до комунальної власності Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області Служба є неприбутковою організацією утвореною та зареєстрованою в порядку, визначеному законом має печатку, штамп. У своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а  також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими документами.

 

ІІ. Основними завданнями Служби є:

 

2.1.реалізація на території Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області  державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

2.2. розроблення і здійснення самостійно або разом з відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

2.3. координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

2.4. забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

2.5. здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;

2.6. ведення державної статистики щодо дітей;

2.7. ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

2.8. надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

2.9. влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню;

2.10. підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми  правопорушень;

2.11.визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території  Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

2.12.надання вразливим групам населення особам/сім’ям, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затверджених Мінсоцполітикою.

2.13.проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення.

2.14.надає прості соціальні послуги інформування, консультування, посередництво, надання притулку, представництво інтересів тощо.

2.15. складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

2.16. вносить відомості до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

2.17. створює умови для навчання та підвищення кваліфікації працівників, робітників, які надають соціальні послуги.

2.18. інформує населення громади індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, умови та порядок їх отримання, мовою доступною для розуміння та сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я.

2.19. вживає заходи реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства, у тому числі організацію надання тимчасового притулку особам, які постраждали від домашнього насильства.

2.10. бере участь у плануванні розвитку надання соціальних послуг осіб/сімей, а також у підготовці та виконанні місцевих програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб громади населення у соціальних послугах.

 ІІІ. Функції служби:

 

3.1. організовує розроблення   і  здійснення  на  території Петровірівської  сільської ради Березівського району Одеської області заходів,  спрямованих на поліпшення становища дітей,  їх  фізичного,  інтелектуального  і  духовного  розвитку,  запобігання  дитячій бездоглядності та  безпритульності,  запобігання  вчиненню  дітьми правопорушень;

3.2. надає   місцевим   органам   виконавчої  влади  і  органам  місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності,  громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну,  методичну та консультаційну допомогу у  вирішенні  питань щодо соціального захисту дітей та запобігання вчиненню ними правопорушень;

3.3. оформляє документи на влаштування  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування,  під опіку,  піклування,  до прийомних  сімей  та  дитячих  будинків  сімейного  типу,   сприяє усиновленню;

3.4. подає пропозиції до проектів регіональних та місцевих програм,  планів і прогнозів у  частині  соціального  захисту,  забезпечення  прав, свобод і законних інтересів дітей;

3.5. забезпечує  у  межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства  щодо  соціального  захисту  дітей  і запобігання вчиненню ними правопорушень;

3.6. здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних  виховних  установах  Державної кримінально-виконавчої служби, дітей-сиріт   та   дітей,   позбавлених   батьківського піклування,  у  сім'ях  опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях;

3.7. разом  з  відповідними  структурними підрозділами місцевих органів  виконавчої  влади,  науковими  установами  організовує  і проводить   соціологічні   дослідження,   готує   статистичні   та інформаційні  матеріали  про  причини  і  умови  вчинення   дітьми правопорушень,  вивчає  і  поширює  міжнародний  досвід  з  питань соціального захисту дітей, їх прав та інтересів;

3.8. надає організаційну і  методичну  допомогу  Миколаївському центру соціально-психологічної реабілітації дітей;

3.9.організовує   і  проводить  разом  з  іншими  структурними підрозділами     Петровірівської сільської ради,   уповноваженими   підрозділами органів  Національної  поліції  заходи  щодо  соціального  захисту дітей,  виявлення  причин,  що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

3.10. розробляє   і  подає  на  розгляд Петровірівській сільській раді Березівського району Одеської області  пропозиції  стосовно бюджетних  асигнувань  на  виконання  програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей,  спрямованої на подолання  дитячої  бездоглядності  та  безпритульності,  а  також утримання підпорядкованих  їй  закладів  соціального  захисту  для дітей;

3.11. веде  облік  дітей,  які  опинилися  у  складних життєвих обставинах,  дітей-сиріт  та  дітей,   позбавлених   батьківського піклування,  усиновлених,  влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків  сімейного  типу  та  соціально-реабілітаційних   центрів (дитячих містечок);

3.12. забезпечення в межах копетенції ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (за винятком ведення цього банку в частині інформації про  потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів, дітей, які можуть бути усиновлені, та кандидатів в усиновлювачі);

3.13надає      потенційним      усиновлювачам,      опікунам, піклувальникам,  батькам-вихователям, прийомним батькам інформацію про дітей, які перебувають на обліку в Службі, і видає направлення на  відвідування  закладів  з  метою  налагодження  психологічного контакту з дитиною;

3.14. реєструє  акт  обстеження  умов проживання дитини та опис її майна,  а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційного опікуна, піклувальника;

3.15. проводить  перевірку  умов проживання і виховання дітей у сім'ях опікунів,  піклувальників за окремо складеним графіком, але не  рідше ніж раз на рік,  крім першої перевірки,  яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування;

3.16. готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу;

3.17. бере  участь  у  процесі  вибуття  дітей  із закладів для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування,  та закладів  соціального  захисту  для  дітей  у сім'ї усиновлювачів, опікунів,  піклувальників,  до дитячих  будинків  сімейного  типу, прийомних сімей;

3.18. готує   та  подає  в  установленому  порядку  статистичну звітність;

3.19. розглядає в установленому порядку звернення громадян;

3.20. розглядає звернення власника підприємства,  установи  або організації  усіх  форм  власності  та надає письмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років;

3.21. проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, через засоби масової інформації;

3.22. забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

3.23. надає адміністративні послуги;

3.24.здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;

3.25. аналізує стан та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у відповідній галузі у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці та вживає заходів до усунення недоліків;

3.26. бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

3.27. вносить пропозиції щодо проекту відповідного місцевого бюджету;

3.28. забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

3.29. бере участь у підготовці заходів щодо регіонального та місцевого розвитку;

3.30. розробляє проекти рішень Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області та рішень виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області, розпоряджень голови Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області, у межах визначених повноважень;

3.31. бере участь у розробленні проектів рішень Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та рішень виконавчого комітету Петровірівської сільської ради, розпоряджень Петровірівської сільського голови, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;

3.32. бере участь у підготовці звітів Петровірівської сільського голови для їх розгляду на засіданні сесії Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та засіданні виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

3.33. готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання Петровірівського сільського голови;

3.34. забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

3.35. готує (бере участь у підготовці) проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

3.36.розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

3.37. забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;

3.38. постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

3.39. забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

3.40. організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів, передає їх до архіву Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

3.41. забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

3.42. бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

3.43. забезпечує захист персональних даних;

3.44. здійснює інші функції, які випливають з покладених на службу завдань, відповідно до законодавства;

3.45. Надавачами соціальних послуг у Службі є  соціальні працівники з обслуговування громадян (далі– Соціальний працівник) та фахівець з соціальної роботи (далі - Фахівець).

3.46 . Час (тривалість), місце та термін (періодичність), умови та обсяг надання соціальних послуг особі, сім’ї в Службі залежить від встановлених індивідуальних потреб та конкретних умов, що сприяють реабілітації, реінтеграції та соціальній адаптації цієї особи, сім’ї.

3.47. Для організації надання соціальних послуг у Службі вивчаються індивідуальні потреби сім’ї, особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та спільно з сім’єю, особою розробляється індивідуальний план роботи з нею.

3.48. До вивчення індивідуальних потреб особи, сім’ї та підготовки індивідуального плану надання послуг можуть залучатися необхідні фахівці - члени мультидисциплінарної команди: психіатр, реабілітолог, психотерапевт, нарколог, юрист та ін.

3.49. Надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) а саме:

-догляд вдома;

-.соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

-посередництво;

-представництво інтересів;

-соціальна профілактика;

-інформування;

-консультування

-кризове та екстрене втручання

-супровід під час інклюзивного навчання

3.50. Кількість громадян, яких повинен обслуговувати Соціальний  працівник, Фахівець обсяг їх роботи визначає начальник Служби з урахуванням стану здоров'я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один Соціальний  працівник обслуговує від восьми до чотирнадцяти одиноких осіб похилого віку. Фахівець обслуговує від восьми до десяти сімей які,  знаходяться в скрутних життєвих обставинах, інваліди, особи умовно засуджені, засуджені, особи з числа дітей сиріт.

3.51. На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і Службою укладається договір про надання соціальних послуг, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги Соціальний  працівником  вдома та інші умови.

3.52.Соціальна допомога згідно з умовами договору про надання соціальних послуг (далі - договір), затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома.

3.53.На кожного громадянина, якого обслуговує Соціальний  працівник та Фахівець ведеться особова справа, в якій міститься:

  • письмова заява громадянина;
  • медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;
  • карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг.
  • один примірник договору, укладеного громадянином і Сільською радою;
  • довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
  • інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу відповідної ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;
  • копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
  • копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;
  •  довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;
  • індивідуальний план надання соціальної послуги;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

3.54.З усіма одержувачами соціальних послуг мають бути укладені договори про надання соціальних послуг соціальне обслуговування з дотриманням вимог законодавства. Договором передбачені положення щодо дотримання принципу конфіденційності.   

3.55. На надання соціальних послуг Службою у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення мають право:

  • громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
  • громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній Службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;
  • сім’ї та молодь, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. №896.

3.56. При прийнятті рішення про надання соціальних послуг та визначенні їх обсягу або відмову у наданні певних соціальних послуг вирішальною є інформація з карти визначення індивідуальних потреб. Про прийняте рішення особа, її опікун/піклувальник, законний представник, сім’я повідомляється письмово.

3.57. На кожного громадянина, який отримує соціальні послуги у Службі ведеться особова справа.

3.58. Терміни та умови перебування у Службі, умови надання та припинення послуг, права та обов'язки сторін зазначаються у договорі, що укладається між Службою та сім’єю, особою, яка потребує соціальних послуг, за винятком послуг, що надаються на разовій основі, зокрема консультаційних. Зміст, обсяг та періодичність надання соціальних послуг зазначаються у індивідуальному плані надання послуг, примірник якого у якості додатка є невід’ємною частиною договору.

3.59. Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання соціальних послуг у Службі та оформлення особової справи, визначається окремо з огляду на те, яких соціальних послуг потребує особа, сім’я, яка знаходиться у складних життєвих обставинах.

3.60. Надання соціальних послуг особі, сім’ї Службою здійснюється згідно індивідуального плану надання соціальних послуг.

3.61. Надання соціальних послуг у Службі припиняється за письмовим повідомленням особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах або її законних представників у разі:

- поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, у результаті чого втрачається потреба у наданні соціальних послуг;

- направлення особи до стаціонарного відділення, будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів та інших закладів постійного проживання;

- зміни місця проживання особи, сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах;

- поліпшення матеріально-побутових умов (для осіб, сімей, які потребували надання цих послуг .

- грубого, принизливого ставлення особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах до Соціальних працівників та Фахівця та інших працівників Служби;

- порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);

- систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння;

- у разі смерті особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах;

- виявлення в отримувача, якого безоплатно обслуговує Соціальний  працівник, працездатних рідних, батьків, дітей, чоловіка, дружини) або інших осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу;

- виявлення  в отримувача медичних протипоказань для надання соціальних послуг;

-надання отримувачеві соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку (крім обслуговування у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги);

- надання отримувачем соціальних послуг іншій особі та отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на догляд в установленому законодавством порядку;

- відмова отримувача або його законного представника від отримання соціальних послуг;

- невиконання отримувачем без поважних причин вимог щодо отримання соціальної послуги з догляду вдома після письмового попередження  про припинення чи обмеження її надання або після обмеження надання такої послуги;

- смерть отримувача;

- укладення нового договору про надання соціальних послуг;

- наявність в отримувача договору довічного утримання (догляду).

3.62. Соціальні послуги в Службі надаються безоплатно.

3.63. Обмеження чи відмова в отриманні одних соціальних послуг не може бути підставою для обмеження чи відмови в інших соціальних послугах.

3.64. Сім’я, яка знаходиться під обслуговуванням Соціального  працівника та Фахівця взята під соціальний супровід знаходиться на обслуговувані згідно укладеного договору. Та за цей період було вирішена проблема з якою вони звернулися за обслуговуванням до Служби та особова справа закривається. У випадку якщо за цей термін проблема не була вирішено тоді термін обслуговування даної особи/ сім’ї продовжується за результатами оцінювання потреб сім’ї

ІV. Служба для здійснення повноважень та виконання завдань, має право:

4.1. приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які  є  обов'язкові  для  виконання  місцевими органами виконавчої влади,   органами   місцевого   самоврядування,    підприємствами, установами   та  організаціями  усіх  форм  власності,  посадовими особами, громадянами;

4.2. отримувати повідомлення від  місцевих  органів  виконавчої влади і органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій усіх форм власності,  посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень;

4.3. отримувати  в  установленому порядку від інших структурних підрозділів Петровірівської сільської ради,  відповідних  органів місцевого самоврядування, підприємств,  установ   та   організацій   усіх   форм   власності інформацію,  документи та інші матеріали з питань,  що належать до її компетенції,  а від місцевих  органів  державної  статистики  - статистичні  дані,  необхідні  для  виконання  покладених  на  неї завдань;

4.4. звертатися до місцевих органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей;

4.5. проводити роботу серед дітей з метою запобігання  вчиненню правопорушень;

4.6. порушувати  перед Петровірівської сільською радою Березівського району Одеської області, органами  виконавчої  влади та органами місцевого самоврядування питання про  направлення  до  спеціальних установ,  навчальних  закладів  усіх  форм  власності  дітей,  які опинилися у складних життєвих обставинах,  неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади;

4.7. влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, передавати під опіку, піклування, на усиновлення;

4.8. вести справи з опіки, піклування над дітьми та усиновлення дітей;

4.9. перевіряти  стан  роботи  із  соціально-правового  захисту дітей   у   закладах   для   дітей-сиріт   та  дітей,  позбавлених батьківського  піклування,  спеціальних   установах   і   закладах соціального  захисту для дітей усіх форм власності,  стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах,  за  місцем  проживання,  а також  у  разі  необхідності - умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах,  в установах  та  організаціях  усіх  форм власності;

4.10. здійснювати захист прав та законних інтересів дітей від імені  сільської ради, в судах (самопредставництво) та інших органах;

4.11. запрошувати   для   бесіди    батьків    або    опікунів, піклувальників,  посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які  призвели  до  порушення   прав   дітей,   бездоглядності   та безпритульності,  вчинення  правопорушень,  і  вживати  заходів до усунення таких причин;

4.12. порушувати  перед  органами  виконавчої влади та органами місцевого самоврядування  питання  про  накладення  дисциплінарних стягнень  на  посадових  осіб  у  разі  невиконання  ними  рішень, прийнятих спеціально уповноваженим центральним органом  виконавчої влади у справах сім'ї, дітей та молоді;

 4.13. укладати    в     установленому    порядку    угоди   про співробітництво з  науковими  установами,  жіночими,  молодіжними, дитячими   та   іншими   об'єднаннями   громадян   і  благодійними організаціями;

 4.14. скликати в установленому  порядку  наради,  конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

4.15. проводити  особистий  прийом  дітей,  а також їх батьків, опікунів чи  піклувальників, молоді та інших громадян, які звернулися та розглядати  їх  скарги  та  заяви  з питань, що належать до її компетенції;

4.16. визначати  потребу  в  утворенні  спеціальних  установ  і закладів соціального захисту для дітей;

4.17. розробляти  і  реалізовувати   власні   та   підтримувати громадські програми  соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

4.18. відвідувати дітей,  які  опинилися  у  складних  життєвих обставинах, перебувають   на  обліку  в  Службі,  за  місцем  їх проживання,  навчання і роботи;  вживати заходів  для  соціального захисту дітей.

 

V. Організація роботи

 

5.1. Служба в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, виконавчим комітетом, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на неї завдань та здійснення запланованих заходів.

5.2. Службу очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади сільським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.

5.3. Начальник Служби повинен мати повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 2 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 1 року.

5.4. Начальник Служби:

  • здійснює керівництво Службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці в службі;
  •  розробляє положення про Службу, посадові інструкції працівників відділу та розподіляє обов’язки між ними, очолює та контролює їх роботу;
  • планує роботу Служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;
  •  вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;
  • звітує перед Петровірівської сільським головою про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;
  •  вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;
  •  за необхідності бере участь в роботі сесій сільської ради, в засіданнях виконавчого комітету та інших заходах, що проводяться сільською радою та виконавчим комітетом;
  •  представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими виконавчими органами селищної ради, з Службою у справах дітей обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва селищної ради;
  •  видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконання;
  •  забезпечує виконання покладених на Службу завдань;
  •  вносить голові сільської ради пропозиції щодо структури та штатного розпису Служби;
  • проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби.

 

 

 

VI. Начальник служби:

 

6.1. здійснює керівництво службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Службі;

6.2. подає на затвердження Петровірівської сільській раді Березівського району Одеської області Положення про службу, внесення змін до положення про службу;

6.3.Затверджує посадові інструкції працівників Служби, розподіляє обов’язки між ними;

6.4. планує роботу Служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

6.5. вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;

6.6.звітує перед Петровірівської сільською радою Березівського району Одеської області та виконавчим комітетом про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;

6.7.може входити до складу виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

6.8. вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях сесії Петровірівської сільської ради та виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;

6.9. бере участь у засіданнях сесії Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та виконавчого комітету Петровірівської  сільської ради питань, що належать до компетенції служби;

6.10. представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами та виконавчими органами Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області, з службою у справах дітей обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням Петровірівського сільського голови;

6.11. видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

6.12. подає на затвердження Петровірівській сільській раді Березівського району Одеської області проекти кошторису та штатного  розпису служби в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

6.13. погоджує призначення на посаду  та звільнення з посад працівників служби;

6.14. організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб Служби;

6.15. здійснює повноваження з організації роботи працівників служби;

6.16. проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;

6.17. забезпечує дотримання працівниками служби правил внутрішнього службового розпорядку та виконавської дисципліни;

6.19. здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

VII. Накази начальника Служби, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, можуть бути скасовані головою Петровірівської сільської ради.

VIII. Ліквідація або реорганізація Служби проводиться сільською радою у порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

 

Секретар сільської ради                                            Людмила КУЦА

 

 

 

 

 

                                             

                                             

ПЕТРОВІРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

                    БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

РІШЕННЯ

ХХІІ сесії  VIII  скликання

 

Про  зміну найменування Служби у справах дітей, сім'ї  та соціального захисту населення Петровірівської сільської ради   та затвердження Положення про Службу у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району  Одеської області структури,загальної чисельності працівників в новій редакції

 

        Відповідно до Законів України « Про соціальну роботу з сім’ями,дітьми та молоддю» від   ст.21.06.2001 року № 2558-ІІІ, «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року № 2402-ІІІ « Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування « від 13.01.2005 № 2342-IV, «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 19.02.2017 року № 20/95-ВР, ст.17 Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб. фізичних осіб- підприємців та громадських формувань», ст. 26,ч.4,ст..54,ст..59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» враховуючи лист Служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації від 22.12.2021 року №03.01.-18/2219 та рекомендації комісії з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку підприємства, торгівлі, побутових послуг та комісії з питань сім'ї, молоді, освіти, фізичного виховання,культури,спорту,охорони здоров’я, соціальної та інформативної політики Петровірівської сільської ради.

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Змінити найменування Служби у справах дітей,сім'ї та  соціального захисту населення Петровірівської сільської ради  ( код ЄДРПОУ 44219543) на Службу у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області 

2. Затвердити положення про Службу у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області  у новій редакції (додаток 1).

3. Затвердити структуру,загальну чисельність та штатний розпис Служби у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області  у новій редакції (додаток 2).

4. Уповноважити начальника Служби у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району,Одеської області Колісніченко Олену Юріївну подати документи для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу – Службу у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії  з питань бюджету,фінансів, планування, соціально-економічного розвитку підприємства,торгівлі, побутових послуг та комісії з питань сім'ї ,молоді. освіти,фізичного виховання,культури,спорту,охорони здоров’я, соціальної та інформативної політики Петровірівської сільської ради

 

 

 

Сільський голова                                                        Артем ДЕМЧУКОВ

«   20 » ___09___ 2022 року

 № _755_                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                             Додаток 2

                                                                     до рішення__ХХІІ_  сесії  _VIII_скликання

                                                                     Петровірівської сільської ради

                                                                     Від _20.09.  2022 року №___   -

                                                         

  Структура та загальна чисельність Служби у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області

 

 

  Назва посади

Кількість штатних одиниць

(загальна чисельність)

1.

Начальник   служби у справах дітей Петровірівської сільської ради  Одеської області

                             1

2.

 

Всього:

1

 

 

Секретар сільської ради                                         Людмила КУЦА

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                          Додаток 1

                                                                                                     

                                                                                                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО                                                              

                                                                                                                                         рішенням Петровірівської         

                                                                                                                                         сільської ради

                                                                                                                                          від 20.09.2022 року

                                                                                                                                      № _755-VIII_

Положення

про Службу у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області.

                                               (НОВА РЕДАКЦІЯ)

                                             

І. Загальні положення

 

1. Служба у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області (далі - Служба) є виконавчим органом Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області у статусі юридичної особи публічного права утворюється Петровірівською сільською радою Березівського району, Одеської області і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на службу завдань.

2. Служба підпорядкована сільському голові  та підзвітна сільській раді та її виконавчому комітету .

3. Служба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

4. Служба є юридичною особою, неприбутковою організацією, не має самостійного балансу, рахунків в органах Державної казначейської служби України та установах банків, фінансове обслуговування здійснюється відділом бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення Петровірівської сільської ради.                 

5. Повне найменування служби: Служба у справах дітей Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області (далі-Служба).
6. Місцезнаходження  Служби: 66860, Україна, Одеська область, Березівський  район, село Петровірівка, вулиця Шевченко, №1.

7.Служба належить до комунальної власності Петровірівської сільської ради Березівського району, Одеської області Служба є неприбутковою організацією утвореною та зареєстрованою в порядку, визначеному законом має печатку, штамп. У своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а  також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, рішеннями сільської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями сільського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими документами.

ІІ. Основні завдання та повноваження служби

Основними завданнями та повноваженнями служби є:

1. реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;

        2. розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами сільської ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об’єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

        3. організація і проведення разом з виконавчими органами сільської ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

       4.координація діяльності виконавчих органів сільської ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв’язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;

       5.розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих, обласних програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також на утримання підпорядкованих службі закладів соціального захисту для дітей;

       6.ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами сільської ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;

7.проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції служби, зокрема, через засоби масової інформації;

         8.надання організаційної і методичної допомоги притулкам для дітей, центрам соціально-психологічної реабілітації дітей, центрам соціальної підтримки дітей та сімей, соціально-реабілітаційним центрам (дитячим містечкам), що розташовані на території відповідної територіальної громади та / або в яких отримують соціальні послуги діти, які проживають у територіальній громаді або походять з неї, здійснення в межах компетенції безпосереднього контролю за діяльністю таких закладів;

         9.вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;

        10.забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров’ю, шляхом:

невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров’я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;

вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;

підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров’ю;

11. підготовка за участю виконавчих органів сільської  ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

         12.підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров’я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;

        13.підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;

        14.збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;

15.вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;

         16.ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім’єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі – діти, розлучені із сім’єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; потенційних опікунів, піклувальників; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

         17.участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей;

         18.забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (за винятком ведення цього банку в частині інформації про  потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів, дітей, які можуть бути усиновлені, та кандидатів в усиновлювачі);

        19.вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України з дотриманням пріоритету сімейного виховання, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, у тому числі:

надання потенційним опікунам, піклувальникам інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в службі на обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників;

участь у заходах, пов’язаних із вибуттям дітей із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в яких вони перебували цілодобово, та влаштуванням у сім’ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї;

збір та подання до служби у справах дітей відповідної районної державної адміністрації документів, які підтверджують наявність правових підстав для усиновлення дітей, а також документів, необхідних для влаштування дітей до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;

консультування громадян, які виявили бажання усиновити дитину, обстеження умов їхнього проживання, організація знайомства дитини з кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, встановлення контакту;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;

        20.здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:

дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях;

дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім’ях патронатних вихователів;

        21.висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, усиновлених дітей;

        22.розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;

        23.проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:

розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;

проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;

порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов’язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

взаємодія з іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України „ Про запобігання та протидію домашньому насильству”;

        24.забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу місцевої державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;

      25.забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:

ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;

підготовка проектів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;

вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;

подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;

забезпечення контролю за виконанням рішень сільської, селищної ради та її  виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;

        26.забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:

надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;

перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з’ясування наявності / відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;

підготовка проектів рішень органів опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

подання сільському голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни / піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу сільської, селищної ради;

підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;

        27.збір матеріалів, підготовка письмових висновків органів опіки та піклування для подання до суду або проектів рішень органу опіки та піклування щодо розв’язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;

        28.підготовка висновків та проектів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;

         29.підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу сільської, селищної ради як органу опіки та піклування;

       30.розгляд питань, пов’язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі – здобувач освіти), що передбачає:

отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв’язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;

вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;

у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;

        31.сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території села, селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;

        32.представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім’єю, виявлених на території села, селища;

       33. здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;

       34.забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;

       35.розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

      36.виконання інших функцій, покладених на службу відповідно до законодавства.

       37.ведення банку даних,а саме « Забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей позбавленого батьківського піклування  і сім'ї потенційних усиновлювачі опікунів піклувальників прийомних батьків, батьків- вихователів» 

ІІІ. Права служби

Служба має право:

1.приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов’язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, посадовими особами, фізичними особами;

      2.отримувати повідомлення від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих службою рішень;

      3.отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до компетенції служби; від місцевих органів державної статистики – статистичні дані, необхідні для виконання визначених для неї завдань;

      4.звертатися щодо фактів порушення прав та інтересів дітей до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності в разі виявлення таких фактів;

       5.перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності – умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності;

       6.представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів;

      7.запрошувати для бесіди батьків, інших законних представників дітей, посадових осіб з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів щодо усунення причин;

      8.порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих службою, Нацсоцслужбою;

      9.порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей;

     10.укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, громадськими об’єднаннями і благодійними організаціями з питань, які належать до компетенції служби;

     11.скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до компетенції служби;

     12.проводити особистий прийом дітей, а також їхніх батьків, інших законних представників, розглядати їхні звернення з питань, що належать до компетенції служби;

     13.визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей;

     14.відвідувати дітей, які перебувають в службі на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів щодо соціального захисту дітей;

     15.проводити інспекційні відвідування одержувачів аліментів із метою контролю за цільовим витрачанням аліментів.

                

ІV. Організація роботи                        

 

       1. Служба в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, виконавчим комітетом, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на неї завдань та здійснення запланованих заходів.

 

     2. Службу очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади сільським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.

 

     3. Начальник Служби повинен мати повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 2 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 1 року.

 

    4. Начальник Служби:

 

4.1. здійснює керівництво службою, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Службі;

 

4.2. подає на затвердження Петровірівської сільській раді Березівського району Одеської області Положення про службу, внесення змін до положення про службу;

 

4.3.Затверджує посадові інструкції працівників Служби, розподіляє обов’язки між ними;

 

4.4. планує роботу Служби, вносить пропозиції щодо формування планів роботи Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

 

4.5. вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби;

4.6.звітує перед Петровірівської сільською радою Березівського району Одеської області та виконавчим комітетом про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;

 

4.7.може входити до складу виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області;

 

4.8. вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях сесії Петровірівської сільської ради та виконавчого комітету Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області питань, що належать до компетенції служби, та розробляє проекти відповідних рішень;

 

4.9. бере участь у засіданнях сесії Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області та виконавчого комітету Петровірівської  сільської ради питань, що належать до компетенції служби;

 

4.10. представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами та виконавчими органами Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області, з службою у справах дітей обласної держадміністрації, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням Петровірівського сільського голови;

 

4.11. видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.

 

4.12. подає на затвердження Петровірівській сільській раді Березівського району Одеської області проекти кошторису та штатного  розпису служби в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

4.13. погоджує призначення на посаду  та звільнення з посад працівників служби;

 

4.14. організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб Служби;

 

4.15. здійснює повноваження з організації роботи працівників служби;

 

4.16. проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;

 

4.17. забезпечує дотримання працівниками служби правил внутрішнього службового розпорядку та виконавської дисципліни;

 

4.18. здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

V. Заключні положення

 

   1. Накази начальника Служби, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, можуть бути скасовані головою Петровірівської сільської ради.

 

   2. Ліквідація або реорганізація Служби проводиться сільською радою у порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                  Людмила КУЦА

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Законодавчі документи

КОНВЕНЦІЇ

Конвенція ООН про права дитини

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_021

 

КОДЕКСИ

Сімейний кодекс України

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14

Цивільний кодекс України

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15

Цивільний процесуальний кодекс України

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1618-15

Кримінальний кодекс України

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

 

ЗАКОНИ УКРАЇНИ

 

1.     Закон України від 24.01.1995 року «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» 

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/20/95-%D0%B2%D1%80

2.     Закон України від 26.04.2001 року «Про охорону дитинства»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2402-14

3.     Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 року №4952;

http://zakon.rada.gov.ua/go/2229-19

4.     Закон України від 13.01.2005 року «Про забезпечення організаційно-правових умов захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

 http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2342-15

5.     Закон України «Про інформацію»

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2657-12

6.     Закон України «Про звернення громадян»

http://zakon.nau.ua/doc/?code=393/96-%C2%D0

 

 

 

 

 

 

ПОСТАНОВИ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

 1.     Постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини»

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%BF

2.     Постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/905-2008-%D0%BF

3.     Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю»

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/565-2002-%D0%BF

4.     Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу»

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/564-2002-%D0%BF

5.     Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 року №616 «Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу»

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/616-2003-%D0%BF

 6.   Постанова КМУ від 16.03.2017 р. № 148 «Порядок створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя»;

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/148-2017-п

7. Постанова КМУ від 04.07.2017 р. № 465 «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною»;

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/465-2017-п

8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. N 230-р "Про схвалення Концепції Державної соціальної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року"

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2017_04_05/an/16/KR170230.html#16

 

НАКАЗИ

 

1.     Наказ Мінсім’ямолодьспорту від 14.06.2006 року №1983 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0824-06

2.     Наказ Держкомсім’ямолодь від 22.01.2004 року №№ 99/8698 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0099-04 

3.     Наказ Мінсім’ямолодьспорту від 29.07.2009 року №2669 «Про Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах»

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0788-09

4.     Наказ Мінсім’ямолодь спорту від 23.09.2009 року №3357 «Про затвердження Порядку здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0966-09

5.     Наказ Мінсім’ямолодьспорту від 07.09.2009  року № 3131/386 «Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім'ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї»

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0917-09

6. Наказ Мінсоцполітики від 20.01.2014 р. №27 «Про Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»;

 http://zakon.rada.gov.ua/go/z0216-14

7. Наказ Мінсоцполітики від 13.05.2016 року № 509 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування законодавства з питань представництва інтересів дітей без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють»;

 http://zakon.rada.gov.ua/go/z1232-06

8. Наказ Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки, міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014  № 564/836/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення»;

http://zakon.rada.gov.ua/go/z1105-14

9. Наказ Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді, Міністерства внутрішніх справ України від 09.03.2004  N 3/235 Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім'ї та молоді, служб у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та органів  внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї»

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0399-04

10. Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 20.08.2008 року № 479 «Про затвердження переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем»

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1022-08

 

 

 

 

 

 

КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї!

 

 

Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль з кожним роком таких дітей стає все більше. Вони чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

 

Прийомна сім'я - це сім'я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно взяла на виховання  та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Дитячий будинок сімейного типу  - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Діти, які виховуються у прийомній сім'ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ним зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. Прийомні батьки допомагають підтримувати контакт дитини з її біологічними родичами (якщо таке спілкування безпечно для дитини), а в разі відновлення батьків у батьківських правах, дитина буде повернута в біологічну сім’ю. Прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу є тимчасовою формою влаштування дитини, оскільки розглядаються варіанти повернення її в біологічну сім'ю або усиновлення іншими людьми.

Прийомні батьки, батьки-вихователі отримують щомісяця державну соціальну допомогу на утримання дитини, а також грошове забезпечення за виконання своїх обов’язків.

Шановні громадяни, якщо вам небайдужі дитячі долі, звертайтесь за інформацією та відповідями на питання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до служби у справах дітей Петровірівської  сільської ради за телефоном +380 (66) 6960393.

 

 

 

 

Шукаємо патронатних вихователів!

 

Сварки, конфлікти між батьками, хвороби та складні життєві ситуації — доволі часто з цих причин про дітей просто нікому подбати. Аби не віддавати їх до сиротинця, такими дітьми може опікуватись патронатна сім’я. Така практика вже давно поширена за кордоном, а в Україні її лише починають впроваджувати.

 

Що таке патронат?

 

Патронат над дитиною  це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

 

Яка мета патронату над дитиною ?

 

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

 

Хто такий патронатний вихователь?

 

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

 

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

 

Одночасно в одну патронатну сім’ю влаштовуються діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. 

 

 

 

Який термін перебування дитини в патронаті?

 

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців, але в особливих випадках може бути подовжений до 6 місяців.

 

Хто може стати патронатним вихователем ?

 

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні та  в обов’язковому порядку пройшов спеціальний курс підготовки патронатних вихователів.

 

Які основні завдання патронатних вихователів ?

 

- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

 

Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення. Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг в розмірі 5 прожиткових мінімумів доходів громадян та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості з розрахунку 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.

 

Куди звертатися по питанню створення патронатної сім’ї?

 

За консультацією щодо тимчасової підтримки дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах звертайтеся до служби у справах дітей Петровірівської  сільської ради  за телефоном +380 (66) 6960393

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора