Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Працює Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Дата: 24.08.2023 09:49
Кількість переглядів: 78

Працює Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн. Секретаріат Уповноваженого реагує на всі звернення громадян з питань розшуку, повернення депортованих дітей та скеровує відповідну інформацію до правоохоронних органів й установ, зокрема, до Офісу Генерального прокурора для перевірки та вжиття заходів реагування.

Найпоширеніші питання, з якими звертаються про допомогу – це перетин державного кордону, отримання та продовження документів, що посвідчують особу, спілкування дитини з тим із батьків, хто перебуває в Україні, повернення дитини тощо.

Із 24 лютого 2022 року Секретаріат Уповноваженого майже кожного дня отримує інформацію щодо кількості загиблих та поранених українських дітей. Станом на 11 серпня 2023 року, внаслідок війни загинули 499 дітей, 1097 отримали поранення. Водночас засоби масової інформації періодично повідомляють про незаконну депортацію сотень тисяч українських дітей в росію.

Так, звернувшись до Консультаційного центру можна отримати роз’яснення щодо:

  • можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;

  • отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;

  • отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;

  • інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.

До Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини можна звернутись особисто: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8, м. Одеса, вул. Канатна, 83, офіс 103

Або в телефонному режимі:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора