Петровірівська громада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кабінет Міністрів України Постановою від 09.05.2023р. №458

Дата: 28.03.2024 15:42
Кількість переглядів: 66

Кабінет Міністрів України Постановою від 09.05.2023р. №458 затвердив новий Порядок одержання Посвідчення про право роботи з пестицидами. Документ вступив в дію з 28 червня 2023 року. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

            Особи, діяльність яких пов’язана з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування пестицидів, а також з торгівлею пестицидами, проходять медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ. Згідно з даним Порядком, працівники підприємств, організацій, установ, фізичні особи-підприємці, діяльність, яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами, повинні пройти спеціальну підготовку з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та за результатами складання тестів (екзамену) отримати Посвідчення про право роботи з пестицидами.

           Постановою передбачено процедури одержання посвідчення на право роботи з пестицидами, які включають:

  • організацію та проведення навчання;

  • тестування та видачу посвідчення;

  • збільшено термін дії посвідчення з року до двох років;

  • запровадження можливості проведення навчання у дистанцій формі.

         Вартість послуг, які надаються Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області, з питань захисту рослин визначається виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року у розмірі 3028грн.
           З 01.01.2024 вартість послуг з проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи пов'язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами - 452,41грн на одну особу.

Строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» та Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, затвердженого Постановою КМУ від 18.09.1995 р. № 746, та дійсних станом на 1 січня 2022 р., продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування. 

Тож, тим суб’єктам господарювання, які не мають дозвільних документів, дійсних станом на 1 січня 2022 р., в терміновому порядку необхідно їх отримати.

 

Провідний спеціаліст 

відділу захисту рослин,

фітосанітарної діагностики                                  

та прогнозування 

Управління фітосанітарної безпеки

ГУ Держпродспоживслужби

в Одеській області                                                                     Світлана     БАЛУТА 

На зображенні може бути: комбайн


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора